Yeşil Giresun Belediyespor

İki yıldır Play-Off’ların korkulu rüyası olduk #YGBS

Yeşil Giresun Belediyespor 2014 Play-Off / Darüşşafaka
Yeşil Giresun Belediyespor 2014 Play-Off / Darüşşafaka
Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 6 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Oyuncusuyla seyircisiyle biz kocaman bir aileyiz! Son İki yıldır imkânsızlıklara rağmen Play-Off’ların korkulu rüyası olduk. Takımımız YeşilGiresun Belediyespor, taraftarın da desteğiyle basketbolda adeta devleşiyor.

Geçtiğimiz yıl kılpayı kaçan şampiyonluğun ardından, umutlar bu yıla ötelenmek zorunda kalmıştı. #OSeneBuSene dedik ve Giresunspor’un da şampiyonluluğunun ardından “Çifte Şampiyonluk” için YeşilGiresun Belediyespor‘u bekliyorduk.

Play-Off mücadelelerinde önce Akhisar Basketbol‘u eleyerek Yarı Final’e yükseldik. Diğer tarafta ise Final Gençlik’i eleyen Darüşşafaka Doğuş, YGBS’nin yeni rakibi oldu.

Yeşil Giresun Belediyespor - 19 Eylül Kapalı Spor Salonu

Yeşil Giresun Belediyespor – 19 Eylül Kapalı Spor Salonu

5 maçlık yeni yarı final serisinin ilk maçını İstanbul’da alan takımımız, Darüşşafaka Doğuş karşısında büyük bir saha avantajı elde etmişti. Fakat ardından biri İstanbul’da, diğer ikisi de Giresun’da oynanan 3 maçıda ardı ardına kaybederek, Beko Basketbol Birinci Ligi hayallerimize yine kılpayı veda etmek zorunda kaldık.

Yarı Finalde Formalarında Garanti ve Doğuş yazan rakip takıma; Akın Çorap ve Fındıkkale yazılı formalarımızla en büyük cevabı verdik aslında. Bizim arkamızda ünlü basketbolcular veya para babaları yoktu, sadece takımı için canını feda edecek taraftar gruplarımız ve oyuncularımız vardı.

Fakat bu şehir yine pes etmiyor. Seneye daha iyi bir takımla, yine aynı taraftar gücümüzle tekrar TB2L‘nin korkulu rüyası olmaya devam edeceğiz! Umarız siyasilerimiz arasında yaşanan krizin bitmesinin ardından Kapalı Spor Salonu projemiz de kısa sürede Giresun’a kazandırılır. Çünkü biz daha iyisini hak ediyoruz! İyi ki varsın 12 Dev Çotanak!

Fair-Play çerçevesinde; Türk Basketboluna değer katan ve bize heyecanlı bir müsabaka izleten her iki takıma da ayrı ayrı teşekkür eder, rakibimiz Darüşşafaka Doğuş‘a ise Beko Basketbol Birinci Ligi‘nde başarılar dileriz.

Ayrıca bu yıl TB2L’den Beko Basketbol Ligi’ne Darüşşafaka Doğuş‘un yanı sıra, İstanbul Büyükşehir Belediyesi de yükseldi. Gruptan üst lige çıkan iki takımın da İstanbul takımı olması ülkemizdeki spor anlayışını zaten gözler önüne seriyor.

Basketbol takımımız YeşilGiresun Belediyespor hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen buraya tıklayın!

Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 6 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.