Giriş Yap

Giresun Blog Gönüllü Yazarlık Başvurusu ve Mevcut Yazar Listesi

Giresun ile ilgili düşüncelerinizi yazıya aktarıp Giresun aşkıyla yanıp tutuşan takipçi kitlemizle paylaşmak ister misiniz? Aşağıdaki formu doldurarak, bize ulaşabilirsiniz.


Türkiye’nin en kapsamlı ilk ve tek şehir blog sitesi olan Giresun Blog; şehrimizi sosyal ve kültürel anlamda canlandırmayı, internet ortamındaki Giresunlu bilincini arttırmayı ve sosyal medya üzerinde Giresun farkındalığı yaratmayı hedeflemektedir. Blog projemiz kapsamında; Giresun’un gündemi, sorunları, mekanları, etkinlikleri ve kültürel özellikleri gibi belirlenmiş kategoriler bünyesinde Giresunlu gönüllü yazarlarımızın yazdığı yazıları, belirli kontrollerden geçirdikten sonra giresunblog.com‘da yayınlıyoruz. Sosyal medya hesaplarımızda ise her gün Giresun ile ilgili ilginizi çekecek içerikler paylaşıyoruz.

28 Mayıs 2013’te kurulan Giresun Blog sadece bir blog sitesi olarak kalmayıp şehrin en önemli medya platformu haline gelmiştir. 2020 yılında aldığımız bir kararla birlikte Giresun Blog’u Giresun’un en kapsamlı şehir rehberine dönüştürmeyi amaçladık. Mekanları keşfedin, yazıları okuyun ve alışveriş yapın!

Giresun aşkıyla yanıp tutuşuyorsanız ve buna rağmen şehrine bu zamana kadar destek olmak isteyip de bir türlü fırsat bulamadıysanız, burası tam size göre! Biz Giresun Blog olarak şehrimizi daha fazla kişiye tanıtmak için elimizden gelen her şeyi yapıyor ve mevcut yazarlarımız da şehrimizi tanıtmak için belirlediğimiz kategorilerde içerikler göndererek bize destek oluyor. Ama her şeye de yetişemiyoruz. Örneğin daha çok merkez ilçe ile yazılar yazıldığı için ilçelerle ilgili giresunblog.com’da yazı yayınlayamıyoruz. Bundan dolayı yeni gönüllü yazarlar alarak bu açığımızı kapatmak istiyoruz.

Yazarımız olursanız Giresun’umuzu tanıtmak için daha fazla içeriğe sahip olacağız. Böylelikle şehrimizle ilgili çok daha fazla veri ve bilgiyi burada barındırabileceğiz. Yani giresunblog.com ile Giresunlular olarak büyük bir bilgi envantere sahip olacağız. Bu envanteri oluşturabilmemizdeki en büyük emek senin olmuş olacak. Ayrıca Giresunlular arasında günden güne bilinirliği daha da artan ve Türkiye’de yeni başarılara imza atan bir projenin en değerli yazarı olmuş olacaksınız.

Giresunblog.com yazarı olabilmeniz için iyi düzeyde Türkçe içerik çıkarabiliyor olmanız gerekmektedir. Yani Giresun’umuzu merak ederek giresunblog.com’a gelen bir insan sıkılmadan yazılarınızı okuyabilmeli ve doğru bilgiyi almalı. Kimse kusursuz değil, ama bu konuda kusursuza yakın olmanız tek isteğimiz.

Yazar olmak için herhangi bir yaş sınırı da yok. Tek istediğimiz belirlediğimiz kategorilerin bünyesinde kendi cümlelerini kurarak, yani herhangi bir yerden kopyalamayarak Giresun ile alakalı ilgi çekici ya da kültürel-bilgisel bir kompozisyon/köşe yazısı oluşturmanız.

Bunu duymamış olalım :) Giresun sınırlarına girdiğin an artık sen de bizdensin. Zaten Giresun Blog’da çok sayıda Giresun Üniversitesi öğrencisi bulunuyor. Hatta projemizin kurucusu da Giresun Üniversitesi mezunu, Giresunlu kendisi ama olsun :) Bekliyoruz seni de.

Giresunblog.com yazarı olmak için bu sayfada yer alan formdan bize ulaşmanız gerekiyor. Ardından size vermiş olduğunuz e-posta adresiniz üzerinden ulaşacağız ve gerekli yönlendirmeleri yapacağız. Size panelden yazı gönderme yetkisi verebilmemiz için Giresun Blog’a üyelik girişi yapmış olmanız gerekmektedir.

Giresun Blog Yazarları (Tam liste, en çok yazanlara göre sıralanmıştır)