Most recent articles by:

Serdar Özcan

1982 Yılında Giresun'a Bağlı Bulancak İlçesinde doğdum. Ankara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Elektrik Bölümü mezunuyum. İnşaat sektöründe Yurt dışı projelerde Elektrik Dizayn Şefi olarak çalışmaktayım. Şu an Azerbaycan Bakü'de ikamet ediyorum.

Semra Sar: Yeşilçamın Giresunlu Hanımefendisi

Semra Sar yada gerçek soy adı ile Semra Dordağ da Türk Sinemasının 1960 ve 70’li yıllarında emek vermiş bir sinema emekçisidir.

Kayıtlara Geçmeyen Bulancaklı bir Kemençeci “Mahmut Kılınç”

Kayıtlara Geçmeyen Bulancaklı Kemençeci Mahmut Kılınç hakkında başka yerlerde göremeyeceğiniz bilgiler

Piçoğlu Osman: TRT İlk Sansürü Ona Uyguladı

TRT Yurttan sesler Korosunun kurucusu Muzaffer Sarısözen; Karadeniz gezisi sırasında onunla karşılaşır ve kemençe tekniğine hayran olur. Picoğlu Osman’ı Ankara’ya kayıt yapmaya davet eder.

En Çok Okunanlar

Giresun 2015 Tanıtım Filmi – Yeni Versiyon

Giresun Belediyesi tarafından hazırlanan Yaşatan ve Yaşayan Şehir: Giresun temalı tanıtım filmi gelen talepler doğrultusunda revize edilerek yeniden yayınlandı!

Hayat Yolunda dizisindeki yeni fenomenimiz Giresunlu doktor Tayfun Kuzu’yla röportajımız

Karadeniz'in cesur çocuğu Tayfun Kuzu'yu canlandıran usta tiyatrocu Yıldıray Şahinler ile Giresun Blog olarak keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Giresun Türküleri – Karadeniz Türküleri

Giresun'un birbirinden güzel yöresel türküleri burada! Şimdi ücretsiz dinleyin ve Karadeniz'e tekrar aşık olun!

Giresun Üniversitesi Bilgilendirme ve Tanıtım

Giresun Üniversitesi'nin yapısı, kampüsleri, yerleşkeleri, fakülteleri, yurtları ve şehir hakkında daha fazla bilgi sadece Giresun Blog'da! Merak ettiklerinizi de bize iletebilirsiniz.