Most recent articles by:

Ogün Ekiz

8 Mayıs'ta Bursa'da dünyaya geldi. Çocukluğunun büyük bir bölümü memleketi ve çok sevdiği Giresun'da geçti. Şu an Sakarya Üniversitesi'nde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri bölümünü okumaktadır. Tam anlamıyla Karadeniz ve özellikle de memleketi Giresun'a aşık biridir. Hobileri arasında şarkı sözü yazmak ve şiir yazmak başta gelir.

Dünyanın Çin’den sonraki en büyük ikinci seddi Giresun’da

Çin Seddi’nden sonraki en uzun seddin Türkiye'de olduğunu biliyor muydunuz? Dünyanın en uzun ikinci seddi; ilimize bağlı Alucra ilçemizde bulunan Çakrak Köyü’nün Çıkrıkkapı Yaylası’nda yer almaktadır.

Yöresel kanallarımızın gidişatı sorgulanmalı

Kimi yöresel kanallarımız yeni ve güncel bir yayın akışına sahipken, kimi kanallarımız aynı durağan şekilde yayınlarını sürdürüyorlar.

Giresunlu olmak nedir bilir misiniz?

Bir başkadır Giresunlu olmak. Giresun adını duyunca, “28” yazısını görünce dikkat kesilmektir. Gurbetten sılaya duyulan özlemdir. İşçiysen izin tarihini, öğrenciysen tatili sabırsızlıkla beklemektir.

En Çok Okunanlar

Giresun 2015 Tanıtım Filmi – Yeni Versiyon

Giresun Belediyesi tarafından hazırlanan Yaşatan ve Yaşayan Şehir: Giresun temalı tanıtım filmi gelen talepler doğrultusunda revize edilerek yeniden yayınlandı!

Hayat Yolunda dizisindeki yeni fenomenimiz Giresunlu doktor Tayfun Kuzu’yla röportajımız

Karadeniz'in cesur çocuğu Tayfun Kuzu'yu canlandıran usta tiyatrocu Yıldıray Şahinler ile Giresun Blog olarak keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Giresun Üniversitesi Bilgilendirme ve Tanıtım

Giresun Üniversitesi'nin yapısı, kampüsleri, yerleşkeleri, fakülteleri, yurtları ve şehir hakkında daha fazla bilgi sadece Giresun Blog'da! Merak ettiklerinizi de bize iletebilirsiniz.

Giresun Türküleri – Karadeniz Türküleri

Giresun'un birbirinden güzel yöresel türküleri burada! Şimdi ücretsiz dinleyin ve Karadeniz'e tekrar aşık olun!

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Giresun Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.