Most recent articles by:

Melike

Haziran İstanbul doğumlu. Karadeniz'in tüm DNA’sını hücrelerinde taşıyan bir Giresunlu. Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni burslu olarak tamamladı. Daha önce bir reklam ajansında markalara yönelik reklam stratejilerinin üretiminde yer aldı ve sonrasında bir holdingin 'Kurumsal İletişim' departmanında çalıştı. Yazı yazmayı çok eskilerden beri kendini en iyi ifade edecek şey olarak görüyor. Fotoğraf makinesi ve kulağındaki müzikle yeni ve sakin yerler keşfetmeyi seviyor.

Tası Tarağı Toplayıp Karadeniz’e Gitmek İçin Ne Duruyoruz?

Biz İstanbul'da yaşayanlar acımasız olmuşuzdur, yanı başımızda biri düşüp ayağını kırsa aklımıza hemen acaba rol mü yapıyor, çantamı mı alıp kaçacak duygusu alttan alta beynimizi yer. İşte tam da böyle duygular bizim için sıradan olmuşken, bir gün trafikte bir adım yolu yarım saatte ilerlediğimde farkına vardım: Ben İstanbul insanı değildim.

Küçük Kara Kuzine

Bir kuzine miydi evdeki tüm insanları birbirine bağlayan, bir kuzine miydi hoş sohbete üzerinde pofuduk çaydanlığıyla eşlik eden…

Sahi ”Heri” ne demek?

Çoğu Giresunlunun evinde mutlaka kendi yöre ağzıyla konuşulur. Geçen günlerden birinde ''Az sus heri'' dediğimi farkettim.

Mitos bir gün emanetini almak için gelir mi?

1920'li yıllar… Kurtuluş Savaşı tüm hızıyla devam ediyordu. Giresun Bulancak'tan oluşturulan gönüllü alaylar da ülke için savaşmaya devam ediyordu.

Uzaklarda Yaşasak da Giresunlu’yuzdur

Bizler ‘’Nerelisin’’ diye sorulduğunda, başka şehirde doğup büyüsek bile Giresunlu’yuz diye cevap veririz. Hatta Londra’da bile yaşasak bu cevabımız asla değişmez.

Giresun Markalaşıyor mu?

Giresun insanı sıcak kanlıdır! Yolda dolaşırken, hiç tanımadığınız evden birileri size selam verip sofralarına davet edebilir.

En Çok Okunanlar

Giresun 2015 Tanıtım Filmi – Yeni Versiyon

Giresun Belediyesi tarafından hazırlanan Yaşatan ve Yaşayan Şehir: Giresun temalı tanıtım filmi gelen talepler doğrultusunda revize edilerek yeniden yayınlandı!

Hayat Yolunda dizisindeki yeni fenomenimiz Giresunlu doktor Tayfun Kuzu’yla röportajımız

Karadeniz'in cesur çocuğu Tayfun Kuzu'yu canlandıran usta tiyatrocu Yıldıray Şahinler ile Giresun Blog olarak keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Giresun Üniversitesi Bilgilendirme ve Tanıtım

Giresun Üniversitesi'nin yapısı, kampüsleri, yerleşkeleri, fakülteleri, yurtları ve şehir hakkında daha fazla bilgi sadece Giresun Blog'da! Merak ettiklerinizi de bize iletebilirsiniz.

Giresun Türküleri – Karadeniz Türküleri

Giresun'un birbirinden güzel yöresel türküleri burada! Şimdi ücretsiz dinleyin ve Karadeniz'e tekrar aşık olun!

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Giresun Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.