Most recent articles by:

Furkan Özcan

6 Temmuz 1991 tarihinde Giresun'da doğdu. 11 yaşına kadar Tirebolu'da, 12 yaşından itibaren de Giresun Merkez'de yaşadı. Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi mezunudur. 2014 yılı itibariyle Atatürk Üniversitesi Kâzım Karabekir Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümü mezunudur. Giresun kültürü ile yakından ilgilenmektedir. Web ve grafik tasarımın yanı sıra, şiir, deneme, makale yazmak hobileri arasındadır.

Kirazın anavatanı Giresun

Kiraz bildiğimiz üzere kırmızı, mor, pembe ve beyaz renklerde tatlı mı tatlı bir meyve. Giresun’da kirazı gelin tanıyalım.

Görele: Giresun’un kültür abidesi

Giresun’a 63 km. uzakta bulunan bir şehirdir Görele. Giresun’un büyük ilçelerinden birisi…

Uluslararası Kulakkaya Ağaçbaşı Kültür ve Sanat Festivali

Her yıl yaz aylarında Giresun Valiliği, Giresun Federasyonu, Dereli Kaymakamlığı, Dereli Belediyesi, Yavuz Kemal Belediyesi işbirliği ile Kulakkaya Ağaçbaşı Kültür ve Sanat Festivali düzenlenmektedir.

Uluslararası Kuşdili Kültür, Turizm ve Sanat Festivali

Kuş Dili Yaşatma Kültür ve Turizm Derneği’nin düzenlenmiş olduğu Kuş Dili Şenlikleri’ne, yerel yönetimlerden sonra en büyük katkı ise Giresun Valiliği tarafından yapılmaktadır.

Uluslararası Kümbet Kültür ve Sanat Festivali

Uluslararası Kümbet Kültür ve Sanat Yayla Festivalinin temelinde Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yaygın bir gelenek olan “Otçu Göçü” yatmaktadır.

Giresun’da Mart Kırması Geleneği

Giresun'da festivallerle kutlanan bu geçiş dönemlerinden biri de “Mart Kırması”, “Mart Bozma”, Yılbaşı Bozma” gibi adlarla anılan yeni yıl törenidir.

Giresun’un Yetiştirdiği Bir Gazeteci: Ali Avni Öneş

İsterdik ki; ileriki sayfalarda yaşam öyküsünü okuyacağınız ve bugünkü genç kuşak tarafından bilinmeyen, ileriki kuşaklar tarafından bilinemeyecek olan Ali Avni ÖNEŞ, Giresunlu bir değer olarak bilinsin, tanınsın.

Doğa Harikası: Bektaş Yaylası

Bektaş Yaylası resmi adıyla Bektaş Turizm Merkezi, Dereli ilçesi sınırları içerisinde fakat yaygın olarak Bulancak halkı tarafından kullanılan bir yaylamızdır.

En Çok Okunanlar

Giresun 2015 Tanıtım Filmi – Yeni Versiyon

Giresun Belediyesi tarafından hazırlanan Yaşatan ve Yaşayan Şehir: Giresun temalı tanıtım filmi gelen talepler doğrultusunda revize edilerek yeniden yayınlandı!

Hayat Yolunda dizisindeki yeni fenomenimiz Giresunlu doktor Tayfun Kuzu’yla röportajımız

Karadeniz'in cesur çocuğu Tayfun Kuzu'yu canlandıran usta tiyatrocu Yıldıray Şahinler ile Giresun Blog olarak keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Giresun Üniversitesi Bilgilendirme ve Tanıtım

Giresun Üniversitesi'nin yapısı, kampüsleri, yerleşkeleri, fakülteleri, yurtları ve şehir hakkında daha fazla bilgi sadece Giresun Blog'da! Merak ettiklerinizi de bize iletebilirsiniz.

Giresun Türküleri – Karadeniz Türküleri

Giresun'un birbirinden güzel yöresel türküleri burada! Şimdi ücretsiz dinleyin ve Karadeniz'e tekrar aşık olun!

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Giresun Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.