Most recent articles by:

Fatih Furkan Akkaya

Üzümnet Kurumsal Hizmetler CEO & Co-Founder -Sonsuz Kadraj Medya CEO - Tirebolu Bel. Basın ve Proje Danışmanı 11 Ağustos 1990 Malatya'da doğdu. ilk ve Orta öğretimini Malatya'da tamamlayan AKKAYA 2009 'dan beri Bilişim ve İnternet Sektörüyle İlgilenmektedir. Giresun Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunu olan AKKAYA aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Uluslar Arası İlişkiler bölümünde lisans eğitimi almaya devam etmektedir. 18 yaşında ilk ortak olduğu Ses Bilgisayar firmasında uzun süre paket yazılımlar üzerine çalıştı. Sonrasında bu firmanın kapanmasıyla farklı firmalarda sırasıyla Yazılım Satış Sorumlusu - Yazılım ve Ar-Ge Müdürü ve Şirket Müdürlükleri yaptı. Ardından Giresun'daki eğitim hayatı devam ederken Genç Bilişim Akademi Platformu adında bir öğrenci platformu kurarak Giresun Üniversite'sindeki ilk ulusal zirve olan 1. Doğu Karadeniz Bilişim ve Ekonomi Zirvesi'ni gerçekleştirdi. Bu çalışmalarla beraber Giresun Üniversitesi'ni resmi olarak 3 yıl İTÜ Bilişim Teknolojileri Zirvesi'nde temsil etti. Bunların haricinde Habitat-Microsoft İşbirliği ile yürütülen bilişim projesinde Karadeniz'de 22 kişilik ekibe seçilerek lisanslı Microsoft Eğitmeni olarak eğitim aldı. Üniversitenin ardından Doğal Dükkan Restoranlarında 1 yıl kadar restoran müdürlüğü yaptı ve 2014 Ocak ayında 5 kişilik ekibiyle Üzümnet Kurumsal Hizmetler adında danışmanlık şirketini kurdu. Karadeniz ve çevre bölgelere hizmet veren ajans markalara internet, marka ve proje konusunda danışmanlık hizmeti veriyor. Ayrıca 2014 yerel seçimlerinin ardından Tirebolu'da yeni Belediye Başkanı seçilen Abdullah KARAPIÇAK 'ın, Basın ve Proje Danışmanlığı görevini üstlendi. Malatya'lı olan AKKAYA gerçek bir Tirebolu aşığıdır...

Giresun’da yalnız insanların, mutlu günleri…

Kalenin sakin köşelerinde oturup limana yanaşan gemileri izlerken kurulan hayaller, gerçekleşmeyen düşler, umutla beklenen günler öyle hasret kokuyor ki...

Giresun’da Üniversiteli Genç Olmak – 1

Sakin, denizi yeşili iç içe bir şehir olan Giresun karşılar seni ilk olarak. Araç durağa yanaşır ve ilk adımı atarken ürkekçe derin bir nefes alırsın!

Bir Uzman Gözünden: Marka Şehir Giresun

Anadolu'da Giresun ismi anıldığı zaman kimilerinin aklında beliren şehirin aksine, hayal edilemeyen küçük, unutulmuş ya da hatırlanmaya gerek olmayan bir şehir profilinin çizildiği kanısına vardık.

Karadeniz’in yeni Cittaslow ( Sakin Şehir) Adayı Tirebolu…

Cittaslow, 1999 yılında İtalya'da kurulmuş uluslararası bir belediyeler birliğidir. Karadeniz'in yeni Cittaslow ( Sakin Şehir) Adayı Tirebolu...

En Çok Okunanlar

Giresun 2015 Tanıtım Filmi – Yeni Versiyon

Giresun Belediyesi tarafından hazırlanan Yaşatan ve Yaşayan Şehir: Giresun temalı tanıtım filmi gelen talepler doğrultusunda revize edilerek yeniden yayınlandı!

Hayat Yolunda dizisindeki yeni fenomenimiz Giresunlu doktor Tayfun Kuzu’yla röportajımız

Karadeniz'in cesur çocuğu Tayfun Kuzu'yu canlandıran usta tiyatrocu Yıldıray Şahinler ile Giresun Blog olarak keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Giresun Üniversitesi Bilgilendirme ve Tanıtım

Giresun Üniversitesi'nin yapısı, kampüsleri, yerleşkeleri, fakülteleri, yurtları ve şehir hakkında daha fazla bilgi sadece Giresun Blog'da! Merak ettiklerinizi de bize iletebilirsiniz.

Giresun Türküleri – Karadeniz Türküleri

Giresun'un birbirinden güzel yöresel türküleri burada! Şimdi ücretsiz dinleyin ve Karadeniz'e tekrar aşık olun!

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Giresun Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.