İlçeler Dereli Uluslararası Kulakkaya Ağaçbaşı Kültür ve Sanat Festivali

Uluslararası Kulakkaya Ağaçbaşı Kültür ve Sanat Festivali

-

Giresuna yaklaşık 45 km. Dereli İlçe Merkezine ise 15 km mesafede bulunan Kulakkaya yaylası, 1500 rakımında ve ilginç doğa güzelliklerine sahip, Giresunun eskiden beri en çok bilinen ve gidilen yaylasıdır.

Eskiden beri en çok bilinmesinin ve gidilmesinin bir sonucu olarak her yıl yaz aylarında  Giresun Valiliği, Giresun Federasyonu, Dereli Kaymakamlığı,  Dereli Belediyesi,  Yavuz Kemal Belediyesi işbirliği ile Kulakkaya Ağaçbaşı Kültür ve Sanat Festivali düzenlenmektedir. Her yıl düzenlenen Kulakkaya Ağaçbaşı Kültür ve Sanat Festivali turizm merkezi ilan edilen Kulakkaya ve Bektaş yaylaları ile bölgenin tanıtımını amaçlamaktadır.

Uluslararası Kulakkaya Ağaçbaşı Kültür ve Sanat Festivali 2

Festivalde mahalli ve ulusal sanatçılarla birlikte, yabancı halk oyunları ekipleri de sahne almaktadır. Festival komitesi tarafından her yıl daha da geliştirilerek devam eden festival Giresunluların yaylada buluşma noktalarından birisidir.

Uluslararası Kulakkaya Ağaçbaşı Kültür ve Sanat Festivali 3
Furkan Özcanhttp://www.furkanozcan.org
6 Temmuz 1991 tarihinde Giresun'da doğdu. 11 yaşına kadar Tirebolu'da, 12 yaşından itibaren de Giresun Merkez'de yaşadı. Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi mezunudur. 2014 yılı itibariyle Atatürk Üniversitesi Kâzım Karabekir Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümü mezunudur. Giresun kültürü ile yakından ilgilenmektedir. Web ve grafik tasarımın yanı sıra, şiir, deneme, makale yazmak hobileri arasındadır.

Yorum yaparak bu yazıdaki tartışmaya katılın

En Çok Yazanlar

Uluslararası Kulakkaya Ağaçbaşı Kültür ve Sanat Festivali 5
19 YAZILAR11 YORUMLAR
Uluslararası Kulakkaya Ağaçbaşı Kültür ve Sanat Festivali 7
13 YAZILAR7 YORUMLAR
Uluslararası Kulakkaya Ağaçbaşı Kültür ve Sanat Festivali 8
12 YAZILAR1 YORUMLAR

En Çok Okunanlar

Uluslararası Kulakkaya Ağaçbaşı Kültür ve Sanat Festivali 9

Giresun 2015 Tanıtım Filmi – Yeni Versiyon

21
Giresun Belediyesi tarafından hazırlanan Yaşatan ve Yaşayan Şehir: Giresun temalı tanıtım filmi gelen talepler doğrultusunda revize edilerek yeniden yayınlandı!

Bunlar da ilgini çekebilirSenin İçin
Sana özel öneriler

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Giresun Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.