Projeler

Titanic Otel sahipleri Aygün kardeşler projeden vazgeçti

Yazan: Umut Kuş
Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 3 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bildiğiniz üzere İl Özel İdaresi hizmet binası Titanic Otel sahipleri Giresunlu Aygün kardeşlere kiralanmıştı. Fakat bazı sorunların boy göstermesi ile birlikte projenin akıbeti durmuştu. Son günlerde hala yapımına devam edilmemesi üzerine, şehrimizin insanı tarafından otel tamamen merak konusu olmuştu. Acaba yapılacak mıydı, yapılmayacak mıydı? Bunun üzerine ise Valimiz Hasan Karahan şu sözlere yer verdi;

Orasıyla ilgili bildiğiniz gibi büyük bir heyecanla başlattığımız bir proje vardı. 5 yıldızlı otel ve alışveriş merkezi olsun diye. Biliyorsunuz Titanic Otellerin sahibi olan hemşehrimiz niyetlendiler. Ciddi bir proje hazırladılar. Yalnız bu 50 Milyonu Euro’yu bulan bir projeydi. Ekonomik kriz darbe ortamı, Rusya ile daha önceki Rus turizminin ülkemizdeki durumundan dolayı onlarda cesaret edemediler. Bu yatırımdan daha küçük bir proje olarak, 5 yıldızlı otel yaparız sözü verdiler. Biz onlara uygun bir yer arayışı içerisindeyiz. 100 odalı, büyük bir toplantı salonu, düğün salonu olan bir otel yapacaklar. Mevcut binayı ne yapacağımızla ilgili araştırmalarımız, çalışmalarımızı devam ediyor. Burası biliyorsunuz Özel İdarenin yeri. Burasının bir değeri var ve orada 17 dönümlük bir arsamız var.  Bizim orada yaklaşık 15 Milyon lira harcadığımız bir binamız var. Dolayısıyla bunu karşılayacak bir alışveriş olacak. Bir bağışlama söz konusu değil. Bizim bu otelle ilgili niyetimiz şuydu: Eğer o proje gerçekleşebilseydi 5 yıldızlı otel ve AVM ile Giresun’da yaklaşık bin 500 kişinin çalışacağı ekonomik bir değer olacaktı. İşte dediğim gibi 50 milyon Euro’luk bir projeydi. Onun için bir elimizden gelen gayreti gösterdik ama maalesef ekonomik şartlar buna imkan sağlamadı” dedi.

Umuyoruz ki; şehrimizi güçlendirebilecek her yatırım mücadelemizin bir kanıtı olur.
Sevgiler.

 

Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 3 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.