Kategori yok Telefonla akıllanmaya ihtiyacı olmayan bir şehiriz!

Telefonla akıllanmaya ihtiyacı olmayan bir şehiriz!

-

Giresunlu abilerim, ablalarım; içimden-dışımdan sürekli tekrar ediyor ve rutinleşmesine olanak sağlıyorum: Kapılarını açık bırak Giresun! Artık sosyal ilişkilerimizi yüz yüze, göz göze gelmeden düzenlediğimiz bu mobil çağda (uyarmak değilde dikkat çekmek maksatlı) gökyüzünün hangi renk olduğunu öğrenmeye bakın…

Çoğumuz gökyüzünün o derin, hayallerimizi süsleyen mavinin o eşsiz çehresini Facebook yada Instagram hesaplarından paylaşılmış haline saatlerce bakarak doyurmaya çalışıyoruz ruhumuzu. Ancak bu, küresel ısınmanın giderek arttığı günümüzde, ölü bir foka suni tenefüs yapmak kadar saçma ve gereksiz.

Telefonla akıllanmaya ihtiyacı olmayan bir şehiriz! 2

Unutma Giresunlu şehrinde gökyüzü mavi, ve doğup büyüdüğün topraklardaki kadar mavi görünmeyecek hiç bir yerde, dünyaları gezsen dahi. Bilgisayarların, artık o gümüşlüklerdeki parlatılıp cilalanmış “eski toprak” olarak nitelendirdiğimiz dedelerimizin hacı yağı kokan gramafonlarının yerini almış olmasının değerler açısından kötü, sosyal ilişkiler açısından ise bir artısı olması gerekirken; ceplerimiz boş kalmadı ne yazık ki…

Telefonlar artık akıllandı ve sizlerden bir ilgi bekliyor. İlgi gösterdiğiniz takdirde ne kimseyle muhabbet edebiliyor ne de başkalarının sizinle iletişim kurmasına olanak sağlıyorsunuz. İnternet aracılığıyla elde edemeyeceğiniz  şey yok ve artık bir ihtiyaç haline geldi. Doğru, ancak yerinde ve zamanında, bilinçli bir şekilde kullanarak; belki babaannenin, belki dedenin, belki teyzenin, dayının, amcanın  vs. (bende dahil olmak üzere genç arkadaşlara seslenilmişdir dikkatinize!) yüzünün gülmesine vesile olabilirsin!

Unutmadan söylemek istiyorum kafamızı telefonlara gömerek başkalarının gezdiği yerlere bakarak iç geçirmek yada “karşılıklı beğeni yapmanın” medeniyet olarak nitelendirilmesi de çok garip!

Genç  Giresunlular ve toplumsal değerlerden uzaklaşmış abiler, ablalar ve saygıdeğer yaşça büyüklerim;  Medeniyet “yol boyunca” yanınızdakiyle laflamak yerine başınızı öne eğip internet paketinizin ne kadar kaldığını düşünmenizi ister sizden!

Telefonla akıllanmaya ihtiyacı olmayan bir şehiriz! 3
Fatih Duran
12 Ağustos 1995 tarihinde Giresun'da doğdu.Trakya Üniversitesinde Çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri bölümünde öğrenimine devam etmektedir. Asıl baba toprağı Ordu olmasına rağmen doğup büyüdüğü şehir için bir şeyler yapmayı tercih etmiştir...

Yorum yaparak bu yazıdaki tartışmaya katılın

En Çok Yazanlar

Telefonla akıllanmaya ihtiyacı olmayan bir şehiriz! 5
19 YAZILAR11 YORUMLAR
Telefonla akıllanmaya ihtiyacı olmayan bir şehiriz! 7
13 YAZILAR7 YORUMLAR
Telefonla akıllanmaya ihtiyacı olmayan bir şehiriz! 8
12 YAZILAR1 YORUMLAR

En Çok Okunanlar

Telefonla akıllanmaya ihtiyacı olmayan bir şehiriz! 9

Giresun 2015 Tanıtım Filmi – Yeni Versiyon

21
Giresun Belediyesi tarafından hazırlanan Yaşatan ve Yaşayan Şehir: Giresun temalı tanıtım filmi gelen talepler doğrultusunda revize edilerek yeniden yayınlandı!

Bunlar da ilgini çekebilirSenin İçin
Sana özel öneriler

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Giresun Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.