Giriş Yap

Giresun Blog

Giresun Blog'da yazarlar Giresun'un tarihini, kültürünü, yaşamını, projelerini ve sorunlarını anlatıyor, sosyal medyada onbinlerle paylaşıyor.
Sonuç olarak her şey Giresun için değil mi?

Sonuç olarak her şey Giresun için değil mi?

Aylardır suskunum… Ve bu şehirde bir şeylerin ters gittiğine inandım artık. Şehrimiz, mazisinde büyük işler başarmış bir vilayet. Ama günümüzde bu şehre monte edemediğimiz büyük bir eksiklik var:

Değersizlik!..

Her sabah Giresunlu bir güne uyanıyorum. İçler acısı halimizi ne zaman görsem bu şehre küsesim geliyor. Fakat bu şehir için verdiğim mücadeleyi tekrar gözden geçirince, ” Başarabilirim! ” diyorum, kendi kendime.

Yerel gazetelere her gün göz atıyorum. Bir gelişme bekliyorum örneğin. Sonuç yine hüsran; hiçbir şey gelişmemiş, ne maddi ne manevi destek var, git gide şehir sıkışıyor, küçülüyor ve batıyor kabaca.

Her şeye rağmen, bu şehrin küçülmesine göz yummuyor, yine de biz varız diyorum! Neden mi? Ülkemizin çoğu bilindik yayın organlarında Giresun’un gelişmesi uğruna reklamlar veriyoruz, ülkemizde hiçbir şehirde bu kadar büyümeyen bir blog sitesini, etkinliklerimizi de içerisine dahil ederek Giresun’a kazandırıyoruz, geçtiğimiz bir yıl içerisinde hiçbir şekilde, hiçbir kimseden maddi bir destek alamadan projeyi kendi bütçemizle büyütmeye çalışıyoruz, ülkemizde yaşayan Giresunluları bulmak uğruna şehir şehir, ilçe ilçe geziyoruz, herhangi bir şehre mensup olan bir blog sitesinin yapmadığı şeyi, yani etkinlikler düzenleyip şehri eğlenceli bir hale getiriyoruz, şehrimize yeni gelip şehri tanımak isteyen üniversite öğrencilerine zaman zaman rehberlik edip, bu şehri sevmelerini sağlıyoruz… Peki ya kimin için? 

Giresun için, Giresun halkı için… ”

Sakın ola ki, bunu neler yaptığımıza karşılık yazdığımı sanmayın. Sadece Giresun için nelere katlanabiliriz onu göstermeye çalışıyorum. Bu şehir bizim ise, bu şehri seven her ferdin, bir şeyler yapması gerektiğinin üzerine basıyorum.

Olaya biraz daha samimi yaklaşacağım. Benim nenem hasta, internet kullanamaz. Düzenlediğimiz herhangi bir etkinliğe gelemez. Ama annem, babam, kuzenlerim, teyzelerim, halalarım ve kısacası ailemin ayakta durabilen her ferdi, düzenlediğimiz etkinliklere gelebilir, bizi destekleyebilir. Peki ya benim için mi katılacaklar? Hayır…

Giresun‘u severler onlar… ”

Kendinize bir sorun; ” Giresun‘u seviyor musunuz? ” Bu sorunun cevabı ne olursa olsun, bu şehir için bir şeyler yapmaya çalışan insanların olduğunu bilin. Neticede, gök gürültüsünü işitmeden, yağmurun geleceğini bilemeyiz. Biz gök gibi gürlüyoruz, siz bizim geleceğimizi bilin...

Ben bu sabah, halkın suskunluğunu bozmadığı, Giresun‘da yaşayan insanların çoğunun, hiçbir manevi destek göstermediği güne tekrar uyandım. Bunun adı acı bir itiraf ola ki, artık şehrimizde ki bazı yayın organları ve makam sahiplerinin, kendi gelişimlerini aksatırız diye bize destek vermekten geri durduklarını düşünmeye başladım. Neden böyle yaparlar ki? Sonuç olarak her şey Giresun için değil mi?..

Şehir olarak durumumuz iyi değil. Taşı toprağı altın olarak nitelendirdiğimiz şehrimizde, şehir markaları hak ettiği değeri bulmuyor. Size, ” Haydi pamuk eller cebe! ” demeyeceğim. Elinizi cebinize atacağınız yerde, yüreğinizi ortaya koyun ve hep beraber bu şehir için bir şeyler yapalım.

Neyse, ben üzgünlüğümü hafifletmek için yalpalayarak yatağıma doğru gideyim, sizde birazcık düşünün…

” Her şey Giresun için… “

Bunu Paylaşın

Umut Kuş

Tüm Yazıları: Umut Kuş

30 Haziran'da Giresun'da doğdum. İstanbul'da yaşıyorum. Bir senenin altı-yedi ayını Giresun'da geçiriyorum. Giresunspor takımını tutuyorum. Yazmayı ve okumayı seven bir kişiliğe sahibim. İnsanlarla doğru iletişim kurmaya özen gösteriyorum. Futbol, bilardo oynamak ve şiir yazmak hobilerim arasındadır.

Yorumlar (2)

  • TC Fatih Aycı - Facebook üzerinden
    17 Nisan 2015 at 20:19 Reply

    Giresunda hdp sayfasını şikayet edip kapatalım izin vermeyelim. Bu hainlerin karşısına heryerde dimdik durmak için Giresun için Sizi Sayfama davet ediyorum hemşerilerim. https://m.facebook.com/profile.php?id=402233919959221

  • Ünzile Özdemir - Facebook üzerinden
    21 Kasım 2014 at 11:36 Reply

    Güzelim sehir sanki enkaz yigini gibi olmus :(

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.