Tanıtıcı İçerik

Seyahat Sırasında Kullanabileceğiniz En İyi Uygulamalar

Yazan: Giresun Blog
Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 3 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Seyahat etmenin kolaylaşmasıyla birlikte insanlar daha sık yolculuğa çıkar oldu. Dünyanın birçok noktasında binlerce insan aynı anda farklı rotaları keşfediyor. Tüm olumlu gelişmelere rağmen hala seyahate çıkmadan birçok şeyi dert edenler var.

Seyahat sırasında yaşanabilecek olumsuzluklar nedeniyle seyahat planını bir türlü hayata geçiremeyenler için akıllı telefonlara yüklenebilecek uygulamalar hayat kurtarıcı. Siz de seyahat planınızı yapmadan akıllı telefonunuza indireceğiniz seyahat uygulamaları ile daha yolun başında aksilikleri önleyip, keşfetmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Telefonunuzda Olması Gereken En İyi Seyahat Uygulamaları

1. Airbnb

Sisteme kayıtlı kullanıcıların kendi ev ya da odalarını kiraladığı uygulama olan Airbnb ile otelden farklı ve daha ekonomik bir deneyim yaşamak mümkün. 200 ülke ve 34 binden fazla şehirde arama yapabileceğiniz uygulama ile özellikle turistik destinasyonlarda uygun fiyatlı konaklama seçeneklerini bulabiliyorsunuz.

2. Wi-Fi Finder

Yurt dışında internet erişimi ciddi sorun. SIM kart alıp internete bir dolu para ödemek yerine her fırsatta Wi-Fi kovalayanlardansanız Wi-Fi Finder uygulaması tam size göre. Çevrenizdeki kablosuz internet bağlantılarının isim ve şifrelerini veren uygulama, wireless rotalarının yol tarifi ve uzaklığını da gösteriyor.

3. Turna.com

Türkiye’nin yeni nesil ucuz uçak bileti uygulaması Turna.com ile tek bir uygulama ile dünyanın dört bir yanından 1.300’den fazla hava yolu firmasına ait bilet seçeneklerine erişebiliyorsunuz. Turna.com Android Uygulaması aracılığıyla yapılan bilet alımlarında Turna Puan kazanıp bu puanları yeni alışverişlerinizde kullanabiliyorsunuz.

4. Yelp

Yelp Monocle uygulaması farklı destinasyonlarda en yüksek puan ve memnuniyet alan mekanları sunuyor. Uygulamayı kullanırken bulunduğunuz noktada telefonunuzun kamerasını açtığınızda etrafınızda yorum yapılmış mekanları görebiliyorsunuz. Restoran, kafe ve barlara göre filtre yapıp doğru bir noktaya odaklanabilirsiniz.

5. Zipcar

Araç paylaşım servisi Zipcar, gideceğiniz destinasyonda en kolay araç bulmanız için kullanabileceğiniz bir uygulama. Araç tipi ve istediğiniz gün sayısına göre arama yaparak kiralık araç seçeneklerine göz atabiliyorsunuz. Kiralık araç rezervasyonu, değişiklik, iptal gibi hizmetler tek bir tuşla halledilebiliyor. Kiralık araç konusunda aklınızı kurcalayacak bir şey kalmaması için bu uygulama telefonunuzda yüklü olmalı.

Seyahat planı yapanlar ve yolculuk sırasında duyabileceği ihtiyaçlar için hazırlıklı olmak isteyenlerin seyahat esnasında kullanılabilecek akıllı telefon uygulamalarını yüklemeleri endişe ve soru işaretlerini ortadan kaldırıyor.

Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 3 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.