Giriş Yap

Giresun Blog

Giresun Blog'da yazarlar Giresun'un tarihini, kültürünü, yaşamını, projelerini ve sorunlarını anlatıyor, sosyal medyada onbinlerle paylaşıyor.
Şehiriçi ulaşımda yeni duraklara ihtiyaç var

Şehiriçi ulaşımda yeni duraklara ihtiyaç var

Giresun Keşap durağı
Giresun Keşap durağı

Öğrencilik hayatını Giresun Üniversitesi’nde sürdüren bir çok öğrencinin en sık karşılaştığı sorunlardan birisi de dolmuş beklemek. Özellikle duraktan binmeyen öğrenciler için bu durum çoğu zaman eziyete dönüşmektedir.

Giresun’un yağmurlu gün sayısının fazla olması sebebiyle birçok öğrenci veya çalışan, dolmuş beklerken mağdur olmaktadır. Duraktan kalkan araçların dolu olması sebebiyle yol güzergahı üzerinde binecek öğrenciler derslerine yetişmek için ya yolu erken çıkmak zorunda kalıyor ya da 3-5 dakika derse geç kalmayı göze alıyor.

Bu durumun yarattığı bir diğer sorun, ve belki de en önemlisi; yazımın başında da söylediğim gibi Giresun’un yağmurlu gün sayısının fazla olması sebebiyle oluşan ‘’Kapalı Durak’’ problemidir. Bulancak Durağı‘ndan Güre‘ye kadar olan güzergahlar boyunca üstü kapalı duraklar bulunmamakta. Özellikle kış ayının kendisini iyice hissettirmesiyle beraber bu durumun daha da sıkıntı yaratacağı rahatlıkla anlaşılabilir.

Giresun’un durak ihtiyaçlarının yanı sıra mevcut duraklarında modernleştirilmesi gerekmekte ve bir çok şehirde olduğu gibi ‘’Modern Durak’’ olarak adlandırılan durak tarzlarına geçiş yapmalıyız.

Giresun için elinden geldiğinin daha da fazlasını yapmaya çalışan Sayın Belediye Başkanımız Kerim Aksu’nun bu sorunu da göz ardı etmeyeceğini ve en kısa sürede gerekeni yapacağına inanmaktayım.

Bunu Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.