Röportajlar

Rumeli Tv’nin Bavulsuz Yolcusu Cenk Seyfi

Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 4 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Kısa bir aranın ardından güzel bir röportaj ile tekrardan geriye dönmenin mutluluğu içerisinde herkese sevgiler :) Şahsen benim çok iyi tanıdığım ama sizlerin de tanımasını çok istediğim genç bir seyyah aslında. Ulusal bir kanal olan Rumeli Tv’nin genç ve yetenekli program yapımcısı ve sunucusu aynı zamanda “Bavulsuz Yolcu” Cenk Seyfi. İstanbul’a yaptığım kısa seyahatin arasına bir de röportaj sığdırmak istedim. Ben sordum Cenk sizler için anlattı. :)

Bakalım neler söylemiş… :)

Merhaba Cenk Seyfi ; kısaca seni tanıyabilir miyiz.?

İlk önce tüm okurlarınıza Bulgaristan’dan sevgilerimi ve selamları iletmek istiyorum. İsmim Cenk Seyfi. Bulgaristan’ın çok küçük bir şehrinde, nüfusu çoğunlukla Türklerin olduğu Kırcaali şehrinde dünyaya geldim. Çocukluğum orada geçti ve güzel anılarımız orada kaldı.

17 yaşından bu yana Rumeli Televizyonu’nda “Bavulsuz Yolcu’’ isimli programı hazırlayıp sunuyorum. Programımın amacı Türkiye’de veya başka Balkan ülkelerinde ikamet eden göçmenlerimize memleketten sıcak selamlar ve sevgiler iletmek, aynı zamanda buraların insanlarını unutmamak ve köprülerimizi güçlendirmek.

Programın ismi çok dikkat çekiyor. Peki neden ‘’Bavulsuz Yolcu’’?

Programımın ismini soracak olursanız herkese çok farklı geliyor. Bulgaristanla ne ilgisi var diyorlar, aslına bakarsanız Bavulsuz Yolcu 1989’da yaşanan zorunlu göçü ifade etmektedir.  Soydaşlarımız her şeyini bırakıp Türkiye’ye göç etmiş, malını mülkünü burada bırakmak zorunda kalmış. ‘’Yolcu ama bavulsuz’’ işte bu yüzden bu ismi tercih ettik. Hem bir anlam hem de geçmişin izini taşımakta.

Bavulsuz Yolcu - 1

Biliyorsunuz ki; Bulgaristan’da halk gittikçe gurbete göç etmekte ve memleket sevdası çekmekte. Bu programı yapmamdaki en büyük etken bu oldu. Bu manada baktığımız zaman o insanların ana topraklarını hatırlamalarını ve buraya gelmiş gibi hissetmelerini sağlamak. Sadece bunu yapmaya çalışıyorum.

Bölgesel bir kanal olan Rumeli Tv’de program yapıyorsun. Biliyoruz ki benim gibi seni Giresun’dan takip eden bir izleyici kitlesine de sahipsin. Nasıl bir duygu anlatır mısın?

Giresun’un benim için yeri ve değeri çok farklıdır. Benim gözümde Giresun Karadeniz’in incisidir aslında. Çok farklı duygularla bağlı olduğum yeşilin ve mavinin her tonunu yaşadığınız ve hissettiğiniz bir doğa harikasıdır Giresun. İşin aslı, sevmemdeki en büyük etken elbette şimdi karşımda röportaj verdiğim Mesut abimdir. Gelen mesajlar ve mailler alıyorum çok farklı bölgelerde olsak da Giresun’dan izleniyor olmak beni çok mutlu ediyor. Herkese sizlerin aracılığı ile tekrardan teşekkür etmek istiyorum.

Giresun Blog hakkında neler söylemek istersin?

Evet Giresun denilince aklıma ilk gelen fındık, sen, bir de Giresun Blog. Siteyi sık sık takip ediyor ve gelişmeleri oradan takip edebiliyorum. Çok sosyal bir site, her yönüyle Giresun’u çok iyi anlatan aynı zamanda olup bitenlerden haberdar olmamızı sağlayan sosyal bir paylaşım sitesi. Sayfa yöneticilerini de buradan kutlamak istiyorum. İyi ki gelmişsin abi tekrar görüşmek kısmet oldu bu vasıtayla can-ı gönülden teşekkür ediyorum.

Son olarak neler söylemek istersin Cenk?

Rumeli TV Bulgaristan Temsilcisi olarak Bulgaristan’da çalışmalarımıza aralıksız devam etmekteyiz. Farklı, sosyal ve kültürel programlarla halkımızın sesini duyurmaya çalışacağız. Kısmet olursa Giresun’a gelip orada yaşayan soydaşlarımızla bir araya gelip program yapmayı çok arzu ediyorum. Bu hayalimi en kısa sürede sizlerin de katkısıyla gerçekleştireceğime yürekten inanıyorum.

Giresun’a sevgiler. Orada yaşayan, beni izleyen ve takip eden herkesi saygıyla selamlıyorum.

Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 4 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.