Beyin Fırtınası Giresunum

Peki sen şehrine hangi renk olmayı tercih ediyorsun ?

Yazan: Fatih Duran
Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 6 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Herkes kendi hayatını görmek istediği şeye göre şekillendirmeyi de öğrenecek zamanla. Her hangi bir durumdan şikayetçi olmak yerine ona çözüm yolları üreterek yaşamaya çalıştığınız yeri  daha renkli kılabilirsiniz aslında ! Her şey sizin elinizde vesselam, size düşen sadece resminizde hangi renkleri kullanmanız gerektiği…

Kimine göre yazın kalabalık şehirlerin hareketliliğinden uzakta sessiz sakin bir sahil şehri, kimine göre kaçamak aşkların sahil boyu, Karadeniz’in o hırçın dalgalarının şahitliğinde yaşandığı bir yer Giresun. Ve aslında siz kendi şehrinize bir renksiniz farkında olmasanız da, bu yazıya rağmen farkında olmayacak olsanız da !

Asıl mesele kendi resminizi çizmeye cesaretinizin olup olmamasında. Unutmayın ! Siz, ilk bu şehrin sokaklarında yaraladınız dizlerinizi ve ilk bu şehirde sarıldı o yaralar, öpünce geçti anne şefkatin de…

Bu şehrin mahalle aralarında top koştururken kırdığınız camın hesabını soran Hüseyin Amca öğretti ekmek parasının kolay kazanılmadığını…

Bu şehirde geçen çocukluğunuz renkliydi ve bunu da siz sağlamıştınız bütün hayat meşgalelerine rağmen…

Fındığı toplaması zahmetliydi fakat küçük bir çocuğun yüzünü güldüren bir çikolataya konduğun da dağ bayır gezesi geliyordu insanın masum bir tebessüm için…

Ramazan aylarında pide kuyruklarında renk buldu bu şehir ve fırından çıkan pidelerin buğusunda, buram buram alın terine karışmış rüzgarın bir ceylan asilliğinde de renk bulmaya devam edecek !

Sen şehrine bir renksin ve güneşin doğuşuyla batışı arasında kalan zaman dilimlerinin her gün, her birinde de seninle renk bulmaya devam edecek !

Şehrinin gelişmesine katkı sağlamak için en azından çık ve sokaklarda bütün mecburiyetlerinden sıyrıldığını varsayarak özgür bir şekilde gülücükler dağıt etrafa. Unutma sen yeşilsin, sen beyazsın, sen mavisin, sen denizsin, sen içimizden birisin, sen Giresunsun !

Çerçevenin ardında kalmak yerine, kendi resmini, kendi renklerinle çizmeye ne dersin…

Nasıl olsa Giresun bizim olduğu kadar seninde şehrin. Bu şehre hangi renk olmayı tercih edersin ?

Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 6 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.