Giriş Yap

Giresun Blog

Giresun Blog'da yazarlar Giresun'un tarihini, kültürünü, yaşamını, projelerini ve sorunlarını anlatıyor, sosyal medyada onbinlerle paylaşıyor.
Paşakonağı Kar Festivali ve Off-Road Oyunları

Paşakonağı Kar Festivali ve Off-Road Oyunları

Giresun bu haftasonu unutulmayacak bir festivale ev sahipliği yapacak. 28 Aralık 2014 günü doğallığıyla büyüleyen Bulancak Kovanlık Beldesi’ndeki Paşakonağı Yaylası adeta şenlik havasına dönüşecek. Giresun Valiliği himayesinde GİRTAB tarafından organize edilen Paşakonağı Kar Festivali ve Off-Road Oyunları Giresun turizmine de büyük katkıda bulunacak.

Bulancak Belediyesi ve Kovanlık Belediyesi sponsorluğunda düzenlenecek olan festival için eğlence alanları ve kış turizmi aktiviteleri profesyonel ekiplerce hazırlanıyor. Festival süresince sponsor belediyelerce karlar üzerinde ızgarada hamsiler, ateşlerde çorbalar, çaylar ve o ateşlerin közünde yayla patateslerin tadına varılacak. Off-Road araçları eşliğinde spor aktiviteleri Giresun Off Road Kulübü ve Off Road 28 kulübü tarafından yapılacak.

Kartopu oyunları, büyük horon alayı ve yapılması planlanan diğer eğlenceli aktiviteler ile de yeni yıl öncesinde Paşakonağı Yaylası’nda doyumsuz bir eğlence yaşayacaksınız. Üstelik yapılacak tüm faaliyetler tamamen ücretsiz!

Festivale kendi araçlarınızla katılabileceksiniz. Bunun için özel ücretsiz Açıkhava otopark da ayarlandı. Kar lastiği veya zinciri bulunan araçlar rahatlıkla yaylaya ulaşabilir. Festivale Valilik tarafından araç kaldırılmayacaktır.

Not: Festival boyunca fotoğraflarınıza ve paylaşımlarınıza #giresunblog hashtagi eklerseniz otomatik olarak giresunblog.com’da yayınlanacaksınız.

PAŞAKONAĞI YAYLASI NEREDE?

Bugün Kovanlık Belediye Başkanı Mehmet Küçük, GİRTAB Müdürü Tamer Uzuner, katılımcı Off-Road kulüpleri başkanları ve beraberindeki ekiple birlikte Paşakonağı Yaylası’nı keşfe çıktık. Görünen o ki kar yaylayı çoktan esir almış durumda. Şuan için festivalin yapılmaması için herhangi bir engel yok.

Paşakonağı Yaylası denizden 1450 metre yükseklikte olan bir doğa harikası. Yaylaya Bulancak ilçesi Kovanlık beldesinden ulaşılabiliyor. Yayla sarı, mor ve beyaz açelyaları, derin vadileri ve bu vadilerdeki şelaleleri ile ünlüdür.

YOL TARİFİ

Yaylaya rahat bir şekilde navigasyonla ulaşabilin diye aşağıda bir harita oluşturdum. Akıllı telefonlarınız ile rahat bir şekilde yol tarifi alabilirsiniz. 3 ayrı rota bulunuyor: Giresun – Paşakonağı, Bulancak – Paşakonağı ve Ordu – Paşakonağı. Ayrıca Paşakonağı Yaylası’na buraya tıklayarak Foursquare’den de ulaşabilir, yine aynı şekilde yol tarifi alarak yer bildirimi yapabilirsiniz.

Unutmayın, festival boyunca fotoğraflarınıza ve paylaşımlarınıza #giresunblog hashtagi eklerseniz otomatik olarak giresunblog.com’da yayınlanacaksınız.

Festival günü Paşakonağı’nda görüşmek üzere :)

Bunu Paylaşın

Fatih Özdemir

Tüm Yazıları: Fatih Özdemir

Giresun Blog Proje Yöneticisi - 10 yıldır blog yazıyor, arada video çekiyor, her fırsatta geziyor ve freelance dijital projeler tasarlıyorum.

Yorumlar (8)

 • Ali Arslan - Facebook üzerinden
  26 Aralık 2014 at 21:13 Reply

  bulancakta oturuyorum

 • Ali Arslan - Facebook üzerinden
  26 Aralık 2014 at 21:05 Reply

  ben gitmek istiyorum

 • Erman Demir - Facebook üzerinden
  25 Aralık 2014 at 13:39 Reply

  Boyle bir etkinliğin yapılması çok güzel. Fakat herkesin aracı olmayabilir.cevremde gelmek isteyipte aracı olmayan insanlar var.madem bu kadar desteklenen ve sponsoru güçlü bir organizasyon,mümkünse aracta kalksın.ucreti neyse herkes versin.

 • fatma gündogdu
  24 Aralık 2014 at 22:32 Reply

  yaylamı seviyorum orda yaşamaktan gurur duyorum

 • Giresun turizmi için mükemmel bir hamle diğer yaylalardada ayni hamleleri yaparsak ve aktivitelere önde iç turizm acenta opr. Davet edersek daha iyi sonuçlar alırız hayırlı olsun der emeği geçen ve geçecek olanlardan allah razı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.