Paşakonağı Kar Festivali ve Off-Road Oyunları

28 Aralık 2014’te Bulancak Paşakonağı Yaylası’nda yapılacak olan Kar Festivali ve Off-Road Oyunları hakkında detaylı bilgi burada!

Paşakonağı Kar Festivali gerçekleşti. Detaylar ve görüntüler için buraya tıklayın.

Giresun bu haftasonu unutulmayacak bir festivale ev sahipliği yapacak. 28 Aralık 2014 günü doğallığıyla büyüleyen Bulancak Kovanlık Beldesi’ndeki Paşakonağı Yaylası adeta şenlik havasına dönüşecek. Giresun Valiliği himayesinde GİRTAB tarafından organize edilen Paşakonağı Kar Festivali ve Off-Road Oyunları Giresun turizmine de büyük katkıda bulunacak.

Bulancak Belediyesi ve Kovanlık Belediyesi sponsorluğunda düzenlenecek olan festival için eğlence alanları ve kış turizmi aktiviteleri profesyonel ekiplerce hazırlanıyor. Festival süresince sponsor belediyelerce karlar üzerinde ızgarada hamsiler, ateşlerde çorbalar, çaylar ve o ateşlerin közünde yayla patateslerin tadına varılacak. Off-Road araçları eşliğinde spor aktiviteleri Giresun Off Road Kulübü ve Off Road 28 kulübü tarafından yapılacak.

Kartopu oyunları, büyük horon alayı ve yapılması planlanan diğer eğlenceli aktiviteler ile de yeni yıl öncesinde Paşakonağı Yaylası’nda doyumsuz bir eğlence yaşayacaksınız. Üstelik yapılacak tüm faaliyetler tamamen ücretsiz!

Festivale kendi araçlarınızla katılabileceksiniz. Bunun için özel ücretsiz Açıkhava otopark da ayarlandı. Kar lastiği veya zinciri bulunan araçlar rahatlıkla yaylaya ulaşabilir. Festivale Valilik tarafından araç kaldırılmayacaktır.

Giresun Blog ile festivale giden 6 kişi ücretsiz Off-Road deneyimi kazandı. Kazananları görmek için tıklayınız

Not: Festival boyunca fotoğraflarınıza ve paylaşımlarınıza #giresunblog hashtagi eklerseniz otomatik olarak giresunblog.com’da yayınlanacaksınız.

PAŞAKONAĞI YAYLASI NEREDE?

Bugün Kovanlık Belediye Başkanı Mehmet Küçük, GİRTAB Müdürü Tamer Uzuner, katılımcı Off-Road kulüpleri başkanları ve beraberindeki ekiple birlikte Paşakonağı Yaylası’nı keşfe çıktık. Görünen o ki kar yaylayı çoktan esir almış durumda. Şuan için festivalin yapılmaması için herhangi bir engel yok. Sizlere çektiğim birkaç fotoğrafı aktarmak istiyorum;

Paşakonağı Yaylası denizden 1450 metre yükseklikte olan bir doğa harikası. Yaylaya Bulancak ilçesi Kovanlık beldesinden ulaşılabiliyor. Yayla sarı, mor ve beyaz açelyaları, derin vadileri ve bu vadilerdeki şelaleleri ile ünlüdür.

Paşakonağı Yaylasını 360 derece panoramik açıyla görmek için tıklayınız

YOL TARİFİ

Yaylaya rahat bir şekilde navigasyonla ulaşabilin diye aşağıda bir harita oluşturdum. Akıllı telefonlarınız ile rahat bir şekilde yol tarifi alabilirsiniz. 3 ayrı rota bulunuyor: Giresun – Paşakonağı, Bulancak – Paşakonağı ve Ordu – Paşakonağı. Ayrıca Paşakonağı Yaylası’na buraya tıklayarak Foursquare’den de ulaşabilir, yine aynı şekilde yol tarifi alarak yer bildirimi yapabilirsiniz.

Unutmayın, festival boyunca fotoğraflarınıza ve paylaşımlarınıza #giresunblog hashtagi eklerseniz otomatik olarak giresunblog.com’da yayınlanacaksınız.

Festival günü Paşakonağı’nda görüşmek üzere :)

Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 5 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Fatih Özdemir

Giresun Blog Proje Yöneticisi - Hakkımda: www.fozdemir.com/fatih-ozdemir

8 yorum yapıldı