İlçeler Bulancak Paşakonağı Kar Festivali ve Off-Road Oyunları

Paşakonağı Kar Festivali ve Off-Road Oyunları

-

Giresun bu haftasonu unutulmayacak bir festivale ev sahipliği yapacak. 28 Aralık 2014 günü doğallığıyla büyüleyen Bulancak Kovanlık Beldesi’ndeki Paşakonağı Yaylası adeta şenlik havasına dönüşecek.  Giresun Valiliği himayesinde GİRTAB tarafından organize edilen Paşakonağı Kar Festivali ve Off-Road Oyunları Giresun turizmine de büyük katkıda bulunacak.

Bulancak Belediyesi ve Kovanlık Belediyesi sponsorluğunda düzenlenecek olan festival için eğlence alanları ve kış turizmi aktiviteleri profesyonel ekiplerce hazırlanıyor. Festival süresince sponsor belediyelerce karlar üzerinde ızgarada hamsiler, ateşlerde çorbalar, çaylar ve o ateşlerin közünde yayla patateslerin tadına varılacak. Off-Road araçları eşliğinde spor aktiviteleri Giresun Off Road Kulübü ve Off Road 28 kulübü tarafından yapılacak.

Paşakonağı Kar Festivali ve Off-Road Oyunları 2

Kartopu oyunları, büyük horon alayı ve yapılması planlanan diğer eğlenceli aktiviteler ile de yeni yıl öncesinde Paşakonağı Yaylası’nda doyumsuz bir eğlence yaşayacaksınız. Üstelik yapılacak tüm faaliyetler tamamen ücretsiz!

Festivale kendi araçlarınızla katılabileceksiniz. Bunun için özel ücretsiz Açıkhava otopark da ayarlandı. Kar lastiği veya zinciri bulunan araçlar rahatlıkla yaylaya ulaşabilir. Festivale Valilik tarafından araç kaldırılmayacaktır.

Not: Festival boyunca fotoğraflarınıza ve paylaşımlarınıza #giresunblog hashtagi eklerseniz otomatik olarak giresunblog.com’da yayınlanacaksınız.

PAŞAKONAĞI YAYLASI NEREDE?

Bugün Kovanlık Belediye Başkanı Mehmet Küçük, GİRTAB Müdürü Tamer Uzuner, katılımcı Off-Road kulüpleri başkanları ve beraberindeki ekiple birlikte Paşakonağı Yaylası’nı keşfe çıktık. Görünen o ki kar yaylayı çoktan esir almış durumda. Şuan için festivalin yapılmaması için herhangi bir engel yok.

Paşakonağı Yaylası denizden 1450 metre yükseklikte olan bir doğa harikası. Yaylaya Bulancak ilçesi Kovanlık beldesinden ulaşılabiliyor. Yayla sarı, mor ve beyaz açelyaları, derin vadileri ve bu vadilerdeki şelaleleri ile ünlüdür.

YOL TARİFİ

Yaylaya rahat bir şekilde navigasyonla ulaşabilin diye aşağıda bir harita oluşturdum. Akıllı telefonlarınız ile rahat bir şekilde yol tarifi alabilirsiniz. 3 ayrı rota bulunuyor: Giresun – Paşakonağı, Bulancak – Paşakonağı ve Ordu – Paşakonağı. Ayrıca Paşakonağı Yaylası’na buraya tıklayarak Foursquare’den de ulaşabilir, yine aynı şekilde yol tarifi alarak yer bildirimi yapabilirsiniz.

Unutmayın, festival boyunca fotoğraflarınıza ve paylaşımlarınıza #giresunblog hashtagi eklerseniz otomatik olarak giresunblog.com’da yayınlanacaksınız.

Festival günü Paşakonağı’nda görüşmek üzere :)

Paşakonağı Kar Festivali ve Off-Road Oyunları 3
Fatih Özdemirhttp://www.fozdemir.com
Giresun Blog Proje Yöneticisi - Hakkımda: www.fozdemir.com/fatih-ozdemir

8 YORUMLAR

Yorum yaparak bu yazıdaki tartışmaya katılın

En Çok Yazanlar

Paşakonağı Kar Festivali ve Off-Road Oyunları 10
19 YAZILAR11 YORUMLAR
Paşakonağı Kar Festivali ve Off-Road Oyunları 12
13 YAZILAR7 YORUMLAR
Paşakonağı Kar Festivali ve Off-Road Oyunları 13
12 YAZILAR1 YORUMLAR

En Çok Okunanlar

Paşakonağı Kar Festivali ve Off-Road Oyunları 14

Giresun 2015 Tanıtım Filmi – Yeni Versiyon

21
Giresun Belediyesi tarafından hazırlanan Yaşatan ve Yaşayan Şehir: Giresun temalı tanıtım filmi gelen talepler doğrultusunda revize edilerek yeniden yayınlandı!

Bunlar da ilgini çekebilirSenin İçin
Sana özel öneriler

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Giresun Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.