Ordu - Giresun Havalimanı Projeler Turistler için

Ordu-Giresun Havalimanı (OGU)

Ordu - Giresun Havalimanı
Ordu - Giresun Havalimanı
Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 3 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Türkiye’nin deniz üzerine kurulan ilk havalimanı projesi olan Ordu-Giresun Havalimanı nihayet açıldı. İki şehrin özlemi sona erdi. Yapımına 2011 yılında başlanan ve Ordu’nun Gülyalı ilçesinde deniz üzerine taş dolguyla inşa edilen dünyanın üçüncü, Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk havalimanı olan Ordu- Giresun Havalimanı (OGU) yaklaşık 360 milyon liraya tamamlandı.

Yıllardır beklenen hasret sona erdi. Deniz üzerine yapılan Türkiye’nin tek havalimanı Ordu-Giresun Havalimanı’na ilk uçak indi. Hepimize hayırlı olsun…www.giresunblog.com/ordu-giresun-havalimani/

Posted by Giresun Blog on 22 Mayıs 2015 Cuma

Havalimanının pist uzunluğu 3 bin, genişliği ise 45 metre. Günde 2 bin seferle yaklaşık 36 milyon ton taşın denize doldurulmasıyla yapılan havalimanının daha konforlu olması için piste “stone mastic asfalt” döküldü. Havalimanı’nın yapımında kullanılan 36 milyon ton taş için kamyonlar 950 bin sefer yaptı.

Türk Hava Yolları Ordu-Giresun Havalimanı için reklam filmi hazırladı. Bitişte Giresun’dan bir sürpriz var! #VazgeçmePosted by Giresun Blog on 3 Haziran 2015 Çarşamba

22 Mayıs sabah saatlerinde İstanbul’dan gelen Türk Hava Yolları’nın “Batman” isimli tarifeli sefer yapan uçağı ilk kez Ordu-Giresun Havalimanı’na iniş yaptı ve böylelikle tarifeli seferler başlamış oldu. Toplam 136 yolcusuyla Ordu-Giresun Havalimanı’na iniş yapan uçak, yeni yolcularını aldıktan sonra alandan ayrıldı.

ordu - giresun

Giresun Blog'daki Ordu-Giresun Havalimanı içeriklerine göz atın

Neyse ki mutlu sona ulaşmış olduk. Yeni havalimanımızın hem Ordu hem de Giresun için hayırlı olmasını diliyorum.Giresun ve çevresini keşfetmeyi planlıyorsanız Giresun uçak bileti kampanyalarını takip edin. Uygun uçak bileti kampanyaları sunan https://www.turna.com/ sitesinden faydalanın. Ordu ve Giresun için olabilecek kampanyalardan haberdar olmak için eposta listesine kaydolun. Türkiye’nin en iyi online uçak bileti siteleri için de linke tıklayın.

Ordu-Giresun Havalimanı Telefon Numarası: 0452 226 28 52

Türk Hava Yolları’nın Ordu-Giresun Havalimanı (OGU) reklamı yayınlandıhttp://www.giresunblog.com/ordu-giresun-havalimani

Posted by Giresun Blog on 4 Mayıs 2015 Pazartesi

HAVALİMANININ YOLCU POTANSİYELİ

Tahmini yolcu rakamlarına da değinen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz; “Deniz üzerinde inşa edilen havaalanı 750 bin nüfuslu Ordu ve 450 bin nüfuslu Giresun illerine hizmet edecek ama yılda 2 milyon yolcu taşınması bekleniyor. Zira iki ilin, il nüfusu dışında başta İstanbul olmak üzere dünyanın birçok yerine yayılmış çok yoğun bir nüfusu var. Ordu ve Giresun’u bir araya topladığımızda tahmin ediyorum 3 milyona yakın dünyada yaşayan vatandaş vardır. Dolayısıyla 2 milyon rakamını bu şekliyle tavsiye edebiliriz. Ordu ve Giresunlulara hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

Deniz üzerine kurulan Ordu-Giresun Havaalanı’nın havadan görüntüsü. Birkaç ay içinde açılıyor #giresunblog

Fatih Özdemir (Fozdemir) (@fozdemircom) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 3 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.