İlçeler Ordu - Giresun Havalimanı Piraziz

Ordu Giresun Havalimanı ve Giresun

Ordu-Giresun Havalimanı
Ordu-Giresun Havalimanı
Yazan: Yavuz Kartal
Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 4 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bildiğimiz üzere deniz üzerine inşa edilen havalimanı geçen yıl itibariyle Giresun ve Ordu illerinin sınırı arasında açıldı. Şuan itibariyle farklı hava yolu şirketlerinin toplam günlük seferi 16’yı bulmuş olan havalimanı, açıldığı günden bu yana 280 bin yolcu ağırlamış. Ayrıca açılmasından çok kısa bir süre geçmesine rağmen karşılıklı 1600 sefer yapılmış. Giresun Blog’dan bunu sık sık takip ettik ve bende dahil birçok gönüllü yazar arkadaşım havalimanı hakkında yazılar yazdık. Bu yazılar daha çok havalimanı hakkında bilgilendirme içerikliydi. Peki havalimanı’nın şehrimize katkısı ve faydası ne ve nasıl olacak?

Öncelikle havalimanı şehrimizin kıyıdan içe bütün bölgelerinin yararına ve gelişimine katkı sağlayacak, ancak bir yazımda da kısaca değindiğim gibi hiç şüphesiz havalimanına sınırı bulunan Piraziz başta olmak üzere Bulancak ve Merkez ilçemiz büyük kazanımlar sağlayacaklar.

Havalimanları şehre nüfus ve yatırım çeker bu yatırımlar turizm, sanayi, tarım bir çok alanı olumlu etkiler. Özellikle havalimanı’nın hemen başucunda olan şirin ilçemiz Piraziz, oteller ve kısa süreli konaklamalar açısından çok uygun bir bölge. Piraziz’in bu avantajı değerlendirmesi ve Piraziz insanının bu konuda girişken olması gerekir. Doğası ve sahili oldukça güzel olan Piraziz konaklama açısından da fazla nüfus barındırmadığı için insanlara huzurlu ve uygun bir bölge. Bir diğer yakın ilçe olan Bulancak ise başta sanayi olmak üzere birçok yatırıma açık bir ilçe. Diğer bölgelere nazaran Giresun’da düz alanın daha fazla olduğu ve gelişime nüfus açısından uygun olduğu bir ilçe Bulancak. Giresun Merkez ilçesi ise ticaret ve turizm alanında Karadeniz’in en avantajlı bölgelerinden. Hali hazırda büyük bir limana ve uzun plajlara sahip olan Giresun merkez şuanda inşaatı devam eden beş yıldızlı Titanic Otel başta olmak üzere birbirinde değerli otel projelerine de açık. Fındığın ana vatanı ve en kaliteli yetiştiği bölge olan şehrimiz Giresun, fındık borsasının ve gümrük binasının da açılmasıyla birlikte ticaret alanında büyük bir atılım yapacak. Henüz kapasitesinin çok altında kullanılan liman şimdiden büyük bir yatırım fırsatı sunuyor.Değinmeden edemeyeceğim; sahiliyle ünlü Tirebolu ilçesi ve yine kültür anlamında Karadeniz‘de büyük bir değere sahip olan Görele ilçesi de önemli yatırım bölgeleri arasında. Karadeniz’de yaylaları hala bakir kalabilmiş olan Dereli ilçemiz ise Doğu Karadeniz yayla turizmine büyük bir değer.

Yazımı çok fazla uzatmayacağım. Çünkü şehrimiz bir çok anlamda büyük avantajlara ve fırsatlara sahip geleceğin en güzel illerinden birisi. Yazı anlatmakla bitmez. Ancak genel hatlarıyla Giresun ve havalimanı’nın potansiyeli çok fazla. Yatırımlara şimdiden iyi düşünerek girilmeli ve doğru adımlar atılmalıdır.

Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 4 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.