Giriş Yap

Giresun Blog

Giresun Blog'da yazarlar Giresun'un tarihini, kültürünü, yaşamını, projelerini ve sorunlarını anlatıyor, sosyal medyada onbinlerle paylaşıyor.
Kitap Tanıtımı: Mustafa Kemal’in Muhafızı Topal Osman

Kitap Tanıtımı: Mustafa Kemal’in Muhafızı Topal Osman

Giresun’un büyük değeri, kahramanı denilince akla ilk olarak şüphesiz Topal Osman gelir. Küçükten büyüğe Giresun’luların sahip çıktığı ve sevdiği bir şahıstır. Ancak ne yazık ki Türkiye genelinde yeteri kadar bilinmeyen bilinse bile yüzeysel bilinen Topal Osman hiçbir zaman hak ettiği değeri alamamıştır. Bu bilinmezliğin içinde Giresun ve kahraman Topal Osman adına çok iyi bir adım olan bir kitaptan bahsedeceğim size. Ümit Doğan tarafından kaleme alınan bu kitabın ismi: Mustafa Kemal’in Muhafızı Topal Osman.

Ümit Doğan - Topal OsmanKitap, Topal Osman’ın başta Giresun olmak üzeri Anadolu topraklarında kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına yaptığı kahramanlıkları ve düşmana karşı verdiği mücadeleleri içeriyor. Ayrıca Topal Osman ve Mustafa Kemal arasındaki dostluğu ve bazı yanlış bilinen olayları da açıklığa kavuşturuyor.

Kitap hakkında yazılacak çok şey var. Ancak ben daha fazla yorum yapmadan sizlere kitabı tavsiye ediyorum. Umarım en kısa zamanda kitaba ulaşır ve okursunuz.

Bunu Paylaşın

Yavuz Kartal

Tüm Yazıları: Yavuz Kartal

08.10.1993 Giresun merkez doğumluyum.Şuan da eğitimim gereği Istanbul da yaşıyorum.Dans,ekonomi ve şehirler de genel yaşam hakkında ilgili birisiyim.

Yorumlar (7)

 • ALi Hülya Arslan - Facebook üzerinden
  16 Mart 2015 at 08:41 Reply

  Kitap nerden ulasilabilir

  • Yavuz Kartal
   14 Mayıs 2015 at 17:01 Reply

   D&R larda mevcut.

 • kitapçılar da bulabilirmiyiz . Veya nasıl olaşabiliriz

  • Yavuz Kartal
   14 Mayıs 2015 at 17:02 Reply

   D&R ların hepsinin Atatürk köşesinden bulabilirsiniz. Tahminimce Giresun’da da bir çok kitap evinde bulunur.

 • Önce kirli işlerinde kullandılar, tehlikeli olmaya başlayınca harcadılar, kısaca devlette oyun bitmez eskidende öyleydi şimdide böyle.

 • Aldım ve okudum ruhu şad olsun super ..dillerini bir tek iftira ve gıybet için kullanan şahıslarında alıp kimlerin sayesinde bu vatanda rahat yaşıyorlarmış ogrensinler kibiri gururu bırakıp…

  • Yavuz Kartal
   14 Mayıs 2015 at 17:04 Reply

   Okuduğunuza çok sevindim. Tarihi gerçekleri öğrenmek çok önemli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.