Kitap Tanıtımları

Kitap Tanıtımı: Mustafa Kemal’in Muhafızı Topal Osman

facebook-profile-picture
Yazan: Yavuz Kartal
Bu sitedeki içerikler Gönüllü Giresun Blog yazarları tarafından hazırlanmaktadır. İçerikten dolayı giresunblog.com sorumlu tutulamaz. Siz de buraya tıklayarak Giresun Blog'da gönüllü yazar olabilirsiniz.

Giresun’un büyük değeri, kahramanı denilince akla ilk olarak şüphesiz Topal Osman gelir. Küçükten büyüğe Giresun’luların sahip çıktığı ve sevdiği bir şahıstır. Ancak ne yazık ki Türkiye genelinde yeteri kadar bilinmeyen bilinse bile yüzeysel bilinen Topal Osman hiçbir zaman hak ettiği değeri alamamıştır. Bu bilinmezliğin içinde Giresun ve kahraman Topal Osman adına çok iyi bir adım olan bir kitaptan bahsedeceğim size. Ümit Doğan tarafından kaleme alınan bu kitabın ismi: Mustafa Kemal’in Muhafızı Topal Osman.

Ümit Doğan - Topal OsmanKitap, Topal Osman’ın başta Giresun olmak üzeri Anadolu topraklarında kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına yaptığı kahramanlıkları ve düşmana karşı verdiği mücadeleleri içeriyor. Ayrıca Topal Osman ve Mustafa Kemal arasındaki dostluğu ve bazı yanlış bilinen olayları da açıklığa kavuşturuyor.

İlginizi çekebilir:  42 ve 47 Alay Ruhu Taksim'de Yaşatılacak

Kitap hakkında yazılacak çok şey var. Ancak ben daha fazla yorum yapmadan sizlere kitabı tavsiye ediyorum. Umarım en kısa zamanda kitaba ulaşır ve okursunuz.

Yorum yaparak bu yazıdaki tartışmaya katılın

7 Yorum

%d blogcu bunu beğendi: