Etkinlikler Giresun Üniversitesi Sorunlar

Giresun’un sorunlarıyla ilgili söz sahibi olmak için ankete katılın! (KÜSİ Projesi)

Direkt ankete gitmek için tıklayınız

Giresun’daki Kamu, Üniversite ve Sanayi işbirliğinin sağlanması ve bu yöndeki problemlerin konuşulması adına 16 Eylül’de Giresun Üniversitesi’nde gerçekleşecek olan KÜSİ Bilgilendirme ve Eğitim Semineri öncesi, Giresun Blog olarak Giresun Üniversitesi ARGE Koordinatörlüğü işbirliği ile halka açık bir anket yapma kararı aldık.

Yapmış olduğumuz tek soruluk anket ile halkın gözüyle Giresun’un en büyük probleminin ne olduğunu araştırmak istiyoruz. Bu yüzden siz değerli Giresunluların fikri şehrimizin geleceği için çok önemli. Soruyoruz: Sizce Giresun’un en büyük sorunu nedir? En fazla 3 sorunu seçerek ankete katılabilir, sorununuz listede yoksa “diğer” bölümünden bize yazabilirsiniz. Anketin sonuçları Giresun Üniversitesi’nde; Belediye Başkanları, Kaymakamlar, Kamu Kuruluşları, Meslek Örgütleri ve STK’ların katılacağı büyük seminerde halkın seçtiği şehrin en önemli sorunu paylaşılacaktır.

Şehriniz için söz sırası şimdi sizde! Haydi oylayın;


Giresun Üniversitesi (GRÜ), AR-GE Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Osman Sirkeci ve Uzman Adem Usta tarafından yürütülen Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) projesi ile üniversite-toplum ilişkilerinin geliştirilmesini amaçlayan ve 2015-2019 stratejik planı çerçevesinde yer alan program çerçevesinde Karadeniz Bölgesi ve özellikle Giresun’daki kamu kurumları, meslek örgütleri ve sivil toplum kuruluşları ile karşılıklı işbirliği girişimleri yürütüyor.

KÜSİ (Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği) Çalışma Takvimi

-Eğitim Semineri / Tarih: 16.09.2015 Çarşamba / Saat: 10.00 – 12.00 / Yer: Güre Yerleşkesi Rektörlük Konferans Salonu
-Çalıştay / Tarih: 07-08.10.2015 (İki Gün) / Saat: 09.00-16.00 / Yer: Güre Yerleşkesi Rektörlük Konferans Salonu

İrtibat:
– Yrd. Doç. Dr. Osman SİRKECİ (0454 310 53 31 – osman.sirkeci@giresun.edu.tr)
– Uzman Adem USTA (0454 310 11 24 – adem.usta@giresun.edu.tr)

Yorum yaparak bu yazıdaki tartışmaya katılın

7 Yorum

  • 7 yıl görev yapıp vatanım bildiğm bu şehirin arısı insanları kadar kıymetlidir bunu bir arıcılık hocası olarak söylüyorum saygı ve selamlarımla

  • Giresun’un en büyük sorunu Giresunlulardır. Bu insanlar arasında dayanışma duygusu gelişmemiştir.

  • Giresun’un en büyük sorunu Giresunlu tanınmış iş adamları aydınların vs. şehir adına hiçbir yapmamaları. Karadeniz deyince niye ilk akla Trabzon Samsun Rize gelir. Biz Giresunlular hiçbir zaman birlikte olamıyoruz. Fındığın başkenti olan şehir, bazıları tarafından reddedilip Ordu iline nakşedilmeye çalışılıyor. Yıllardır Giresun simidi şimdi oldu Rize simidi. Trabzon Samsun Rize vs bu Karadeniz illerinin tanınmış kişileri her platformda kendi illerini savunuyorlar sürekli bir birlik halindeler. Giresunlu olan bizler memleketimizi çok iyi tanıtamıyoruz tanınmış kişiler belli makamda olanlarda hiçbir şey yapmıyorlar. Böyle olmaya devam edersede fındık başkenti sözde Ordu olur Giresun simidi de Rize simidi olur

  • Dünya yüzü görmek için her işin başı okumaktır. Okuyun anlayın, okuyun kendinize faydanız olsun, okuyun çevrenize yararınız dokunsun, okuyun değişin, okuyun değişimi görün. Okuyun çöp sorunu halledilsin, okuyun kapital kafanızın içinde biriksin, okuyun fındığınız daha iyi yerlerde olsun, okuyun yönetimi değiştirin, okuyun anyayı da Konyayı da anlayın. Allah'ın ilk emri "Oku" Alak suresi. Siz okumazsanız birileri sizin için okur bu işin doğrusu bu der. Siz de haklısın sanırım bu işin doğrusu bu dersin. Fikri olmayanın sözü de olmaz. Okuyun okuyun okutturun.

%d blogcu bunu beğendi: