Bulancak Yayla Festivalleri

Kulakkaya Kar Festivali ve Off-Road Oyunları

Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 5 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Giresun bu haftasonu unutulmayacak bir festivale daha ev sahipliği yapacak. 15 Şubat 2015 günü doğallığıyla büyüleyen Kulakkaya Yaylası adeta şenlik havasına dönüşecek. Hatırlarsanız benzer bir festival geçtiğimiz aylarda Paşakonağı Yaylası’nda da yapılmıştı. Giresun Valiliği himayesinde GİRTAB tarafından organize edilen Kulakkaya Kar Festivali ve Off-Road Oyunları Giresun turizmine de büyük katkıda bulunacak.

Dereli Kaymakamlığı ve Yavuzkemal Belediyesi sponsorluğunda düzenlenecek olan festival için eğlence alanları ve kış turizmi aktiviteleri profesyonel ekiplerce hazırlanıyor. Festival süresince sponsor belediyelerce karlar üzerinde ızgarada hamsiler, ateşlerde çorbalar, çaylar ve o ateşlerin közünde yayla patateslerin tadına varılacak. Off-Road araçları eşliğinde spor aktiviteleri Giresun Off Road Kulübü ve Off Road 28 kulübü tarafından yapılacak.

Kulakkaya Yaylası Kar FestivaliKartopu oyunları, büyük horon alayı ve yapılması planlanan diğer eğlenceli aktiviteler ile de yeni yıl öncesinde Kulakkaya Yaylası’nda doyumsuz bir eğlence yaşayacaksınız. Üstelik yapılacak tüm faaliyetler tamamen ücretsiz!

Festivale kendi araçlarınızla katılabileceksiniz. Kar lastiği veya zinciri bulunan araçlar rahatlıkla yaylaya ulaşabilir. Festivale Valilik tarafından araç kaldırılmayacaktır.

Not: Festival boyunca fotoğraflarınıza ve paylaşımlarınıza #giresunblog hashtagi eklerseniz otomatik olarak giresunblog.com’da yayınlanacaksınız.

KULAKKAYA YAYLASI NEREDE?

Kulakkaya Yaylası, Giresun’a yaklaşık 45 km. mesafede bulunan, 1500 rakımında ve ilginç doğa güzelliklerine sahip, Giresun’un en çok bilinen ve gidilen yaylalarından bir tanesidir. Yayladaki Alçakbel Orman içi piknik alanında günübirlik rekreasyon imkanı, hemen yakınındaki Yavuzkemal beldesinde de her türlü alışveriş hizmeti bulunmaktadır.

YOL TARİFİ

Yaylaya rahat bir şekilde navigasyonla ulaşabilin diye aşağıda bir harita oluşturdum. Akıllı telefonlarınız ile rahat bir şekilde yol tarifi alabilirsiniz. Ayrıca Kulakkaya Yaylası’na buraya tıklayarak Foursquare’den de ulaşabilir, yine aynı şekilde yol tarifi alarak yer bildirimi yapabilirsiniz.

Unutmayın, festival boyunca fotoğraflarınıza ve paylaşımlarınıza #giresunblog hashtagi eklerseniz otomatik olarak giresunblog.com’da yayınlanacaksınız.

PAŞAKONAĞI KAR FESTİVALİ

Bir önceki Paşakonağı Kar Festivalinde yaşananlar.

Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 5 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.