Küçük Kara Kuzine

-

Bir kuzine miydi evdeki tüm insanları birbirine bağlayan, bir kuzine miydi hoş sohbete üzerinde pofuduk çaydanlığıyla eşlik eden…

Bilemedik senin kıymetini kuzine. Aslında sen bizim yaşamımızda o kadar değerli bir şeymişsinki… Artık biz kaloriferli evlerimizde belki de yapay bir şekilde ısındığımızı sanıyoruz ama aslında içimizde bir yerlerden özlediğimiz sıcaklığı sana borçluymuşuz.

Küçük Kara Kuzine 2

Dört ayaklı oluşun temelinde ne kadar da güçlü bir soba olduğunu gösteriyordu. Kapkara oluyordun belki zamanla ama bize bereketli ekmekleri, kestaneleri, envai çeşit sıcacık şeyleri sen sunuyormuşsun aslında…

Yayla evimizde bütün ailemizi etrafına toplayıp, hoş sohbet etmemizi sen sağlıyormuşsun meğer. Sen artık evimizde yer almamaya başladığından beri, biz hazır poşet çaylardan hiç tat almamaya başladık. Yapaydı çünkü onlar: Hiç senin üzerinde pişen kaçak çayın lezzeti gibi güzel olabilir miydi?

Ya da, dışarıda kar taneleri çinkonun üzerine düşerken, biz senin etrafında toplanıp ellerimizi ovuştururkenki halimizi özlemediğimizi sandın yoksa?

Biliyor musun kuzine, biz senden sonra aslında hiç ısınmadık. Senden sonra, her birimiz kaloriferli evlerimizde, ayrı odalarda saatlerimizi geçirmeye başladık. Kestanelerimiz, yada kartopu diye adlandırdığımız patates közlemeleri hiç lezzetli olmadı. Ekmeklerimizi dışarıdan, süpermarketlerden dışında naylon poşet sarılı şekilde almaya başladık ama asla senin bakır tepsiyle pişirmen kadar tatlı gelmedi bize.

Ve hiçbir muhabbet senin etrafında toplanıp da, çaylarımızı yudumladığımız anlardaki gibi zevk vermedi bize. Affet kuzine bizi, seni hep özlüyoruz aslında…

Küçük Kara Kuzine 3
Melikehttp://hayatanotediyorum.blogspot.com.tr/
Haziran İstanbul doğumlu. Karadeniz'in tüm DNA’sını hücrelerinde taşıyan bir Giresunlu. Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni burslu olarak tamamladı. Daha önce bir reklam ajansında markalara yönelik reklam stratejilerinin üretiminde yer aldı ve sonrasında bir holdingin 'Kurumsal İletişim' departmanında çalıştı. Yazı yazmayı çok eskilerden beri kendini en iyi ifade edecek şey olarak görüyor. Fotoğraf makinesi ve kulağındaki müzikle yeni ve sakin yerler keşfetmeyi seviyor.

2 YORUMLAR

Yorum yaparak bu yazıdaki tartışmaya katılın

En Çok Yazanlar

Küçük Kara Kuzine 7
19 YAZILAR11 YORUMLAR
Küçük Kara Kuzine 9
13 YAZILAR7 YORUMLAR
Küçük Kara Kuzine 10
12 YAZILAR1 YORUMLAR

En Çok Okunanlar

Küçük Kara Kuzine 11

Giresun 2015 Tanıtım Filmi – Yeni Versiyon

21
Giresun Belediyesi tarafından hazırlanan Yaşatan ve Yaşayan Şehir: Giresun temalı tanıtım filmi gelen talepler doğrultusunda revize edilerek yeniden yayınlandı!

Bunlar da ilgini çekebilirSenin İçin
Sana özel öneriler

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Giresun Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.