Markalar Giresun Üniversitesi Kayadibi yurdu öğrencileri Güre'ye indirimli ulaşım kartı istiyor

Kayadibi yurdu öğrencileri Güre’ye indirimli ulaşım kartı istiyor

-

Giresun Gedikkaya KYK Yurdu
Giresun Gedikkaya KYK Yurdu

 

Kayadibi yurdu öğrencileri Güre'ye indirimli ulaşım kartı istiyor 2

Üniversite yerleşkelerine uzak bir konuma yapılmasından dolayı öğrencilerin ulaşımda zorlandıkları Gençlik ve Spor Bakanlığı Giresun Kayadibi KYK Öğrenci Yurdu, yapılan yeni düzenlemeyle tamamen yüksek ücretli Erkek yurduna çevrildi.

Açıldığı zaman tamamen kız öğrencilere verilen yurtta, ulaşım sıkıntıları gündeme gelmiş ve dönemin Giresun Valisi Dursun Ali Şahin‘in talebiyle Güre yerleşkesinde okuyan bütün öğrencilere indirimli ulaşım kartı verilmişti.

Kayadibi/Gedikkaya‘dan Giresun Üniversitesi Güre Kampüsü‘ne ulaşmak isteyen bir öğrenci iki dolmuş değiştirmek zorunda. Bu yüzden bir öğrenci kampüse gidiş-geliş 4,20 TL ücret ödüyor.

Bir ara uygulanan indirim kartı uygulamasında, öğrenciler kartını minibüs şöförüne gösterdiği taktirde %50 indirimli ücret ödüyordu. Böylelikle minibüs aktarmasından dolayı ekstra ücret ödemek zorunda kalmıyorlardı.

Valinin değişmesi ve yurtlardaki yeni yapılanma nedeniyle bu sisteme ara verildi. Yurda yerleşen erkek öğrenciler, Güre Kampüsü‘ne gitmek için haddinden fazla ücret ödüyor.

Yurtta kalan erkek öğrenciler, eskiden kızlara uygulanan bu sistemin tekrar gündeme gelmesini istiyor ve Güre‘ye giderken daha az ücret ödemeyi talep ediyor.

Kayadibi yurdu öğrencileri Güre'ye indirimli ulaşım kartı istiyor 3
Fatih Özdemirhttp://www.fozdemir.com
Giresun Blog Proje Yöneticisi - Hakkımda: www.fozdemir.com/fatih-ozdemir

2 YORUMLAR

  1. Kesinlikle ! Bir hafta önce müdür yemekhanede tüm yurtta kalanları toplayıp konuşma yaptı yöneticileriyle birlikte. Bir çok konuya değindi ve en son ulaşım konusunu tartışmaya açtı. Bir haftaya bu konunun çözüleceğini söylemişti fakat hala 4.20 TL ulaşım ücreti veriyoruz. Biz Gürede kalırken böyle bir sıkıntımız yoktu ve kızlara yardım ediliyor %50 indirim uygulanıyordu.
    Kızlar rahat etsin diye kızlar merkezi yerlere alındı ( eywallah amenna ) ama biz erkekleri şehrin bi ucuna atıp bu yardımın yapılmaması bizi zor duruma sokuyor..
    Aramızda sadece aldığı burs parasıyla (280 TL) ay geçirenler var. Kantinimizde pahalı,sadece devletin yemek yardımı için verdiği sabah ve akşam fişleri yetmiyor üstüne para ödemek gerekiyor karnımızı doyurmaya kalksak.. Bu adamlar napsın peki yol parası veriyim derken açmı kalsın yoksa karnını doyurmak için okula yaya mı gitsin !!!

Yorum yaparak bu yazıdaki tartışmaya katılın

En Çok Yazanlar

Kayadibi yurdu öğrencileri Güre'ye indirimli ulaşım kartı istiyor 7
19 YAZILAR11 YORUMLAR
Kayadibi yurdu öğrencileri Güre'ye indirimli ulaşım kartı istiyor 9
13 YAZILAR7 YORUMLAR
Kayadibi yurdu öğrencileri Güre'ye indirimli ulaşım kartı istiyor 10
12 YAZILAR1 YORUMLAR

En Çok Okunanlar

Kayadibi yurdu öğrencileri Güre'ye indirimli ulaşım kartı istiyor 11

Giresun 2015 Tanıtım Filmi – Yeni Versiyon

21
Giresun Belediyesi tarafından hazırlanan Yaşatan ve Yaşayan Şehir: Giresun temalı tanıtım filmi gelen talepler doğrultusunda revize edilerek yeniden yayınlandı!

Bunlar da ilgini çekebilirSenin İçin
Sana özel öneriler

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Giresun Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.