2013-2015 yılları arasında Karadeniz'in en güzide şehirlerinden biri olan Giresun'u tanıtmak adına bağımsız yazarlarla başlattığımız Giresun Blog projemizle artık ilgilenemiyor olsak bile bu zamana kadar yazılmış olan birbirinden önemli yazıları sizlere arşivlemek istedik. Önemli bir kısmını da şehrimizin daha geniş kitlelerce tanıtımına destek olmak amacıyla Gezimingo seyahat sitesine aktardık. Dilerseniz birden fazla bağımsız yerel Giresunlular tarafından yönetilen sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

Karadeniz’in İncisi Giresun’da Konaklayabileceğiniz En İyi Oteller

Karadeniz bölgesinin doğusunda yer alan Giresun, düzenli olarak yağış alması sebebiyle yemyeşil bir doğası, tertemiz havası ve birbirinden güzel manzaralarıyla en önemli tatil bölgeleri arasında yer almaktadır. Giresun ülkemizde lezzetli fındığı ile tanınmış olsa da Doğu Karadeniz bölgesinin en önemli tatil kentlerinden biridir. Mavi ve yeşilin bir araya gelerek oluşturduğu eşsiz güzelliklere sahip Giresun’da birbirinden güzel gezilecek ve görülecek yaylaları bulunmaktadır. Özellikle Karagöl yaylası son dönemlerde yerli turistler tarafından en fazla ziyaret edilen bölgeler arasında yer almaktadır. Karagöl yaylası 3.107 metre yükseklikte olması sebebiyle tertemiz ve bozulmamış doğal güzellikleriyle özellikle kamp yapmak isteyenlerin tercih ettiği bir bölgedir. Giresun bölgesinde ayrıca Mavi göl diğer ismiyle sodalı göl olarak bilinen turkuaz rengi ile görenleri hayrete düşürecek güzelliğe sahip olan bu bölge yerli turistlerin ziyaretçi akınına uğrayıp fotoğraflarını internet üzerine yükledikten sonra yabancı turistlerin de son dönemlerde yoğun ilgisini çekmeyi başarmış bir bölgedir. Giresun Karadeniz bölgesinin son dönemlerde en fazla turist alan kentlerinden biridir. Bu nedenle Giresun’u ziyaret edecekler için Giresun ve çevresinde en iyi şekilde konaklayıp birbirinden güzel bölgeleri görmek isteyenler için ev rahatlığını ve konforunu en iyi şekilde sunan tesisleri sizin için bir araya getirdik. Giresun’da konaklayabileceğiniz en iyi oteller:

Birun Kümbet Dağ Evi

Karadeniz’in İncisi Giresun’da Konaklayabileceğiniz En İyi Oteller 2

Yaz aylarında tatilini doğa ile iç içe geçirmek isteyenler için Giresun bölgesinin en huzurlu, sakin ve sessiz bir bölgesi olan Kümbet yaylasında en iyi şekilde hizmet veren Birun Kümbet Dağ Evi tesisinde konaklayabilir ve ev rahatlığını en iyi şekilde hissedebilirsiniz. 35.000 metre kare alan üzerine kurulmuş, 1 adet kapalı havuzu bulunan ve her gün düzenli olarak temizlenen birbirinden konforlu 150 odası bulunmaktadır. Ordu-Giresun hava alanına 90 kilometre, Trabzon Hava Alanına 195 kilometre, Dereli şehir merkezine 30 kilometre ve Kümbet merkeze 5 kilometrelik mesafede bulunan bu tesis, oda kahvaltı konsepti ile hizmet vermektedir. Tesis bünyesinde SPA ve sağlık merkezi, Sauna, Türk hamamının yanı sıra ATV safari, masa tenisi, okey takımı, kart oyunları, satranç tavla, Futbol sahası ve karaoke aktiviteleri bulunmaktadır. Tesis bünyesinde ayrıca kapalı havuzun yanı sıra çocuk havuzu da bulunmaktadır. 

Zifin Hotel

Karadeniz’in İncisi Giresun’da Konaklayabileceğiniz En İyi Oteller 3

Giresun’da yeşil ve mavinin buluştuğu en özel bölgesinde yer alan ve doğal güzellikleri ile en ön planda olan Zifin Otel ev rahatlığını ve konforu en iyi şekilde sunan tesisler arasındadır. Zifin Hotel Dereli merkeze 18 kilometre, Giresun Otogarına 42 kilometre, Giresun şehir merkezine 52 kilometre ve Ordu-Giresun hava alanına ise 68 kilometrelik mesafede yer almaktadır. Tesis yemyeşil bir alan üzerine kurulu olan ve eşsiz güzellikleri ile ön plana çıkmasının yanı sıra tesiste günlük olarak temizlenen 30 oda bulunmaktadır. Zifin Hotel bünyesinde bölgesindeki gezilecek ve görülecek yerleri görmek isteyenler için araç kiralama hizmeti de verilmektedir. Ayrıca tesis bünyesinde çocuk kulübü, sinema, Fitness merkezi, masaj, sauna, Türk hamamı, buhar odası, ATV safari, satranç, tavla ve bilardo salonu bulunmaktadır. Zifin hotel bünyesinde konaklayan misafirleri için en iyi şekilde hizmet veren ve güler yüzlü personelleri ile hizmet veren bir tesistir.

Hebo Marina Hotel

Karadeniz’in İncisi Giresun’da Konaklayabileceğiniz En İyi Oteller 4

Giresun’un Tirebolu ilçesinde yer alan ve eşsiz bir manzara içerisinde konaklamak isteyenler Hebo Marina Hotel ile en iyi konforu yakalayabilirler.  Tesis Ordu-Giresun hava alanına 70 kilometre, Trabzon Havaalanına 95 kilometrelik mesafede yer almaktadır. Oda kahvaltı şeklinde hizmet veren bu tesis bünyesinde birbirinden konforlu toplamda 50 oda ile hizmet vermektedir. Tesis bünyesinde Giresun bölgesinde gezilecek ve görülecek bölgelere gitmek isteyenler için araç kiralama hizmetinin yanı sıra ücretli olarak hava alanına servis bulunmaktadır. Giresun bölgesinin en iyi tesisleri arasında yer alan hebo Marina hotel, bünyesinde kapalı restoran, barın yanı sıra kuru temizleme ve ütü hizmeti de verilmektedir. Giresun ziyaretinizde bölgedeki yaylalara yakın bir konumda yer alan bu tesis güler yüzlü personellerin yanı sıra, gezilecek bölgelere yakın bölgede yer almaktadır. Ayrıca bölgenin birbirinden lezzetli yemeklerini tadabileceğiniz oldukça zengin bir mutfağa da sahiptir. 

Bu yazıyı paylaşın
Fatih Özdemir
Fatih Özdemir

Giresun Blog Proje Yöneticisi - 10 yıldır blog yazıyor, arada video çekiyor, her fırsatta geziyor ve freelance dijital projeler tasarlıyorum.

Articles: 120

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2013-2015 yılları arasında Karadeniz'in en güzide şehirlerinden biri olan Giresun'u tanıtmak adına bağımsız yazarlarla başlattığımız Giresun Blog projemizle artık ilgilenemiyor olsak bile bu zamana kadar yazılmış olan birbirinden önemli yazıları sizlere arşivlemek istedik. Önemli bir kısmını da şehrimizin daha geniş kitlelerce tanıtımına destek olmak amacıyla Gezimingo seyahat sitesine aktardık. Dilerseniz birden fazla bağımsız yerel Giresunlular tarafından yönetilen sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.