Tanıtıcı İçerik

Kaç Yaşına Kadar Kredi Alınabiliyor?

Yazan: Giresun Blog
Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 4 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bankalara kredi başvurusu yaptığınız zaman onlar için en önemli olan nokta risk analizinin yapılmasıdır. Kredi risk analizlerinde ise göz önünde bulundurulan en temel husus kredi başvurusu yapan kişinin yaşıdır. Yaş olarak küçük olan kişilerin kredi başvurularında risk oranları da yüksek olur. Ayrıca aşırı yaşlı olan kişilerin de kredi kullanmaları bankalar tarafından riskli olarak görülmektedir.

Bankaların büyük bir çoğunluğu 60 ile 65 yaşa kadar kredi başvurularını olumlu olarak değerlendirmektedir. Fakat 65 yaşını geçmiş olan kişilerin kredi başvuruları riskli olarak ele alınmaktadır. Bu durumun meydana gelmesinin sebebi ise 65 yaş üzeri kişilerde ölüm oranlarının artmasıdır. Kolay kredi  almak gün geçtikçe zorlaşmaktadır.

65 yaş üzerinde olan ve emekli olan kişilere de kredi sunmakta olan bankalar bulunmaktadır. Bu bankalar arasında Akbank, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Denizbank ve İş Bankası gibi bankalar bulunmaktadır. 65 yaş üzerinde emekli olan kişilere kolay bir şekilde kredi vermekte olan bu bankalara başvurarak kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Kredi başvurularınızı yapabilmek için tercih ettiğiniz bankanın size en yakın şubesine gitmeniz yeterli olacaktır.Kosgeb kredileri ise gün geçtikçe artıyor.

PTT ve Aktif Bank’tan 80 Yaşına Kadar Kredi İmkanı

PTT üzerinden emekli maaşınızı alıyorsanız farklı bir bankaya gitmenize gerek kalmadan 80 yaşına kadar kredi başvurusu yapabilme şansınız vardır. Otomatik olarak talimat verdiğiniz andan itibaren kredi başvurularınızın tutarı olan ödemeler maaşınızdan her ay düzenli olarak kesilir ve ödemelerinizi bu şekilde yapmaya başlarsınız.

Emekli maaşı PTT üzerinden almayan kişilerin ise başvuru yaparak maaşlarını PTT’ye aktarmaları kredi imkanlarından yararlanabilmeleri için yeterlidir. Bu yöntemler izlerken kredi notu öğrenme işlemlerini de yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bankalar kredi başvurularını değerlendirirken kredi notlarına dikkat ettikleri için ilk önce kredi notunuzu öğrenmeniz gerekebilir.

Aktif Bank ve PTT işbirliği ile verilen emekli tipi kredileri 80 yaşına kadar talep edebilirsiniz. 70 yaş üzerinde bir kişiyseniz ve kredi almayı düşünüyorsanız kredi notu sorgulama işleminizi yaptıktan sonra bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Yaşlılara kredi veren bankalar ve kredi çeşitleri ile ilgili güncel ve detaylı bilgilere erişmek istiyorsanız http://www.kredinotlari.com/adresini ziyaret edebilirsiniz.

Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 4 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.