2013-2015 yılları arasında Karadeniz'in en güzide şehirlerinden biri olan Giresun'u tanıtmak adına bağımsız yazarlarla başlattığımız Giresun Blog projemizle artık ilgilenemiyor olsak bile bu zamana kadar yazılmış olan birbirinden önemli yazıları sizlere arşivlemek istedik. Önemli bir kısmını da şehrimizin daha geniş kitlelerce tanıtımına destek olmak amacıyla Gezimingo seyahat sitesine aktardık. Dilerseniz birden fazla bağımsız yerel Giresunlular tarafından yönetilen sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

İsviçre’de Nerede Kalınır ? En Güzel Şehirler

Avrupa’nın en güzel ülkelerinden birini ziyaret etmek için tonlarca neden var: Çarpıcı manzaralar, sevimli küçük kasabalar ve köyler, en muhteşem göller ve elbette muhteşem şehirler. Gerçi bunlar sadece birkaç neden!

İsviçre’de güzelliğini keşfetmek kolay olsa da mükemmel konaklama yerini bulmak biraz daha zordur. Yani, güzel manzaraların arasında yer alan bir oteli bulmak oldukça kolaydır. Ancak bütçenize uygun bir tane bulmak (özellikle küçük bir servet harcamak istemiyorsanız) o kadar kolay değil.

İsviçre’de nerede kalınır ? Sorusuna cevap olabilecek çok sayıda şehir ve bu şehirlerdeki en popüler otel tavsiyeleri için ilk olarak İsviçre’de ne kadar süre kalmak istediğinize karar vererek başlayabilirsiniz. Ayrıca üs olarak kullanacağınız şehrin hangisi olacağı da oldukça önemli.

Zürih

İsviçre’de Nerede Kalınır ? En Güzel Şehirler 2

Unutulmaz bir şehir deneyimi isteyen İsviçre’de nerede konaklayacağını arayan ziyaretçiler için Zürih tam bir cennettir.

Güzel Alp havasından canlı gece hayatına kadar Zürih, İsviçre’nin kalınacak en iyi şehirlerinden biridir.

Lezzetli İsviçre mutfaklarından birinci sınıf müzelere, kültürel mücevherlerle dolu galerilere ve muhteşem göl manzaralarına kadar yapılacak sonsuz şey var.

Ayrıca aileler ve çiftler için harika bir yer olan şehir merkezini dolaşarak günlerinizi geçirebilirsiniz. Zürih, her ne kadar İsviçre’nin en pahalı şehirlerinden biri olsa da, İsviçre’yi keşfetmek için harika bir üs konumundadır.

İsviçre’nin en büyük şehri Zürih Gölü kıyısında yer almaktadır. İçinden kıvrılarak geçen Limmat Nehri ve ufukta karla kaplı dağlar uzanıyor. Büyüleyici ortamının yanı sıra şehir, hem yaşamak hem de ziyaretçi olarak keşfetmek için harika ve canlı bir yerdir.

Zürih, eski ve yeninin mükemmel bir karışımıdır; modern kültür ve sanat ortamı, keyifli tarihi merkezle mükemmel bir şekilde uyum sağlar. Modaya uygun şehirde harika alışveriş merkezlerinin yanı sıra şık kafeler ve hareketli bir gece hayatı da bulunmaktadır.

İsviçre’nin en büyük şehri, arka planda karla kaplı İsviçre Alpleri’nin yükseldiği, iki nehrin ve bir gölün kıyısında yer almaktadır. Modern şehir, çevredeki dağ eteklerine doğru yayılıyor, ancak kalbinde, orta çağdan kalma kilise kulelerinin göğe doğru baktığı, engebeli bir araziyi kucaklayan temiz arnavut kaldırımlı sokakların bulunduğu tarihi şehir merkezi yer alıyor. Bir bankacılık merkezi, bir Google üssü ve birinci sınıf çikolatanın başkenti olma ününe rağmen, Zürih aynı zamanda yaşamda dakik ve istikrarlı bir tempoyla ilerlemeyi seçen çok modern bir şehir.

Cenevre

İsviçre’de Nerede Kalınır ? En Güzel Şehirler 3

İsviçre’de en iyi konaklayabileceğiniz şehirlerden biri de Cenevre. Harika otellere ev sahipliği yapan bu şehir de İsviçre’nin genelinde olduğu gibi oldukça pahalı. Ancak bütçe dostu birkaç konaklama birimini bu şehirde bulabilirsiniz.

İsviçre’nin batı ucundaki bir vadide yer alan Cenevre, yavaş tempolu bir tatil için sakin bir ortamdır. Arnavut kaldırımlı sokakları açık hava kafeleri ve bağımsız mağazalarla doluyken, şehrin daha kozmopolit bölgeleri tasarım markaları ve zarif restoranlarla dolup taşıyor. Birinci sınıf orkestralar Victoria Hall’da performans sergilerken, müşterilerin rahat oturma yerleri vardır. Buradaki kaliteli yemek bile bir sanat olarak kabul ediliyor. Ancak tüm lükse rağmen Cenevre sizi terletebilir; gölde yelken açmak, parklarda yürüyüş veya koşu yapmak ve yakındaki Mont Blanc yamaçlarında kayak yapmak popüler aktivitelerdir.

Cenevre, hem Alpler hem de Jura Dağları ile çevrilidir ve bu da onu ziyaret etmek için harika bir yer haline getirmektedir. Cenevre, çok sayıda Roma dönemi binasına sahiptir ve ayrıca bazı ortaçağ yapıları da vardır.

Ülkenin ikinci büyük şehri, kesinlikle lüks bir havaya sahip, zengin, kozmopolit bir yer. BM ve Dünya Bankası gibi çok sayıda uluslararası kuruluşa ev sahipliği yapan sokaklarında bir zenginlik ve ışıltı var.

Cenevre Gölü’nün kıyısında yer alan şehirde ziyaretçilerin seçebileceği çok sayıda pahalı otel, butik ve restoran bulunuyor, ancak elbette Cenevre’nin başka bir tarafı da var. Cenevre’de nerede kalınır ? Sorusuna cevap olabilecek popüler bölgeler ve otel tavsiyeleri için https://gezilecekyerler-listesi.com/ sitesini incelemeyi unutmayın.

Basel

İsviçre’de Nerede Kalınır ? En Güzel Şehirler 4

Ren nehrinin kıyısında yer alan Basel’in, Fransa ve Almanya sınırındaki stratejik konumu, ticaret ve alışverişin sokaklardan aktığı şehirde zenginliğin biriktiğine tanık oldu. Sonuç olarak, çok sayıda güzel eski binaya sahiptir ve mekan hakkında zengin bir hava vardır. Ayrıca harika müzeler ve galeriler de mevcut.

Her ne kadar Bern kadar pitoresk olmasa da, Basel hala ziyaret etmeye değer güzel bir eski şehre ve çevresinde hem eski hem de yeni bazı harika mimarilere sahiptir. Sakinlerinin günlük yaşamına dair bir fikir edinmek için Kleinbasel’e gidin ve nehir kıyısında kaliteli yemeklerin tadını çıkarın.

Basel, İsviçre’nin kuzeybatısında Ren Nehri kıyısında yer almaktadır. Hem Fransa hem de Almanya sınırlarına oldukça yakın, bu da eğer bir Avrupa gezisi yapıyorsanız Basel’in İsviçre ayağınıza başlamak için kalmak için harika bir şehir olduğu anlamına geliyor. Basel’i bu kadar benzersiz kılan şey, çok sayıda sanat galerisine, opera binasına, tiyatroya, gösteri sanatı mekanına ve müzeye sahip olmasıdır. İsviçre Alpleri’ne yakın olmayacak olsanız da, canlı sanat ve kültür ortamı Basel’i gerçekten ziyaret etmeye değer bir şehir haline getiriyor.

Tinguely Müzesi’nden Basel Güzel Sanatlar Müzesi’ne ve Kunstmuseum’a kadar görülecek çok şey var! Kunstmuseum’dan bahsetmişken, burası aslında en geniş sanat yelpazesinin sergilendiği İsviçre’nin en büyük sanat müzesi! Ayrıca Picasso’ya adanmış odanın tamamı gerçek bir zevktir!

Üstelik Basel’in eski kenti Altstadt’ta dolaşmak gerçek bir keyif ve Instagram vahasıdır! Çok çeşitli benzersiz İsviçre ulusal mirası manzaralarını göreceksiniz! Basel’de bazı üst düzey pansiyonlar var.

Bern

İsviçre’de Nerede Kalınır ? En Güzel Şehirler 5

İsviçre’nin başkenti Bern, Zürih ve Cenevre gibi gösterişli İsviçre şehirleri nedeniyle bazen gözden kaçıyor. Ancak Bern, ikonik Zytglogge saat kulesinin bulunduğu eski şehir (UNESCO Dünya Mirası Listesi), Rönesans tarzı çeşmeler ve İsviçre’nin en yüksek kulesine sahip Gotik katedral gibi birçok cazibeye sahiptir. Şehir aynı zamanda çok sayıda müzeye de ev sahipliği yapıyor; bunların birçoğu görelilik teorisini geliştirirken Bern’de yaşayan Albert Einstein’a adanmış.

Geçmişinden güzel bir şekilde korunmuş Orta Çağ’a ait önemli noktaların yanı sıra çok sayıda sanat merkezi ve müze de dahil olmak üzere bir dizi ilginç kültürel deneyimle dolu olan Bern, sizi hayranlık içinde bırakacaktır.

Harika restoran ve kafe seçeneklerinden bahsetmiyorum bile, bu da burayı tembel bir öğleden sonra geçirmek için mükemmel bir yer haline getiriyor.

Bern özellikle aileler için uygun bir yer ve burada birçok otelin aile odası bulunuyor, sevdiklerinizle harika vakit geçireceğinize eminim.

Lugano

İsviçre’de Nerede Kalınır ? En Güzel Şehirler 6

Lugano, İsviçre’nin güney bölgesinde bir şehirdir. Lugano’yu gerçekten benzersiz kılan şey, yemeklerden mimariye kadar her şeyde kanıtlandığı gibi, hem İsviçre hem de Akdeniz kültürünün bir karışımı olmasıdır. Bunun nedeni muhtemelen kasabanın İtalya’dan bir taş atımı uzaklıkta olması ve göl kıyılarının hem İsviçre hem de İtalya’nın iki yanında yer almasıdır. Kesinlikle İsviçre’de nerede kalınır ? Sorusuna cevap olabilecek popüler şehirlerden biridir.

Harika bir atmosfer için İsviçre’de kalacak en iyi şehri ararken kesinlikle gölleri veya dağları kaçırmak istemezsiniz. Lugano, dağlarla çevrili buzul Lugano Gölü’nün tam kıyısında yer almaktadır.

İsviçre’nin İtalyanca konuşulan bölgesinde yer alan Lugano, Lugano Gölü kıyısında yer alır ve onu çevreleyen arazi boyunca dağlar bulunur. Manzaralı ortamının yanı sıra Lugano, lüks butikleri, restoranları ve barlarıyla ziyaret edilebilecek şık ve gösterişli bir yerdir.

Keyifli Arnavut kaldırımlı sokakları, Piazza della Riforma’da şehrin kalbinden yılan gibi kıvrılarak uzanır ve sahil boyunca gölün muhteşem manzarasını sunan harika gezinti yerleri vardır. Güzel bir katedral, harika bir modern sanat müzesi ve yakındaki dağlarda sunulan yürüyüş olanaklarıyla Lugano, uğramaya değer olması için fazlasıyla yeterli.

Bu yazıyı paylaşın
Giresun Blog
Giresun Blog

Giresun Blog, şimdi Giresun'u keşfedebileceğiniz kapsamlı bir şehir rehberine dönüştü. Mekanları keşfedin, yazıları okuyun ve alışveriş yapın!

Articles: 101

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2013-2015 yılları arasında Karadeniz'in en güzide şehirlerinden biri olan Giresun'u tanıtmak adına bağımsız yazarlarla başlattığımız Giresun Blog projemizle artık ilgilenemiyor olsak bile bu zamana kadar yazılmış olan birbirinden önemli yazıları sizlere arşivlemek istedik. Önemli bir kısmını da şehrimizin daha geniş kitlelerce tanıtımına destek olmak amacıyla Gezimingo seyahat sitesine aktardık. Dilerseniz birden fazla bağımsız yerel Giresunlular tarafından yönetilen sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.