Anket Memleket Özlemi

İstanbul’daki gurbetçilerin haritasını çıkarıyoruz – Sen de oy ver

Bu sitedeki içerikler Gönüllü Giresun Blog yazarları tarafından hazırlanmaktadır. İçerikten dolayı giresunblog.com sorumlu tutulamaz. Siz de buraya tıklayarak Giresun Blog'da gönüllü yazar olabilirsiniz.

Giresun’un dışında yaşayan Giresunluların tamamı memleketine geri dönse, Türkiye’nin hatrı sayılır büyükşehirlerinden biri olacağımız muhakkak. Çünkü il dışında ve yurtdışında 3 milyona yakın Giresunlu olduğu belirtiliyor. Ama ne yazık ki Giresun bu nüfüsa sadece yaz aylarında, fındık hasadında kavuşabiliyor :)

Türkiye’de en çok gurbetçi malumunuz İstanbul’da. Fakat İstanbul’un hangi ilçelerinde gurbetçiler daha fazla tam olarak bilemiyoruz. Bundan dolayı Giresun Blog olarak başlatmış olduğumuz bu anketle birlikte İstanbul’daki Giresunlu gurbetçi haritasını ortalama istatistik bir değer ile ortaya çıkarmayı hedefliyoruz.

Eğer siz de İstanbul’da yaşıyorsanız hemen aşağıdan İstanbul’da hangi ilçede yaşadığınızı belirtin ve ankete oy verin. Eğer İstanbul’da yaşamıyorsanız, en yakın Giresunlu akrabanızın hangi ilçede yaşadığını belirtebilirsiniz. (En fazla iki ilçe seçebilirsiniz)

Hatırlatma: Çok talep olacağını bildiğimiz için ankette 39 İstanbul ilçesinin yanına, Kocaeli’nin Gebze ilçesini de ekledik :) Oy kullandıktan sonra anketi sosyal medyada paylaşarak kısa sürede sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Bizim ilçe Giresun Blog'da neden yok?
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum yaparak bu yazıdaki tartışmaya katılın

8 Yorum

%d blogcu bunu beğendi: