Giresun Üniversitesi

İsmail Türüt Giresun Üniversitesi’ni coşturdu

İsmail Türüt Giresun Üniversitesi
İsmail Türüt Giresun Üniversitesi
Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 6 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.
İsmail Türüt Giresun Üniversitesi

İsmail Türüt Giresun Üniversitesi

Giresun Üniversitesi her yıl düzenlediği Geleneksel Bahar Şenlikleri‘nde bu yıl da tercihini yöresel bir sanatçıdan yana kullanarak Karadenizli ünlü şarkıcı İsmail Türüt‘ü ağırladı.

İsmail Türüt konserinin duyurulmasının ardından Giresun halkının büyük bir bölümü bu duruma tepki göstermişti. Çünkü geçtiğimiz yıllarda katıldığı bir TV programında yaptığı bir açıklamada Giresunlulara hakaret ettiği söylentileri tekrar gündeme geldi. Açıklamalar nedeniyle defalarca yanlış anlaşıldığını ifade etmesine rağmen basın tarafından ağır eleştiri yağmuruna tutulan Türüt, konserden birkaç gün önce sosyal medya hesapları üzerinden tekrar Giresunlular’dan özür diledi.

Açıklamasında “Değerli Basın Mensupları; Yaklaşık 4 yıldır çeşitli internet sitelerinde şahsım ile Giresun’lu hemşerilerim arasında sanki varmış gibi gösterilen sorunlar olduğu, Giresun’lu hemşerilerimden özür dilemem gerektiği gibi sanal problemler üreterek şahsım ve çalışma arkadaşlarıma teveccühte bulunan Giresun sivil toplum kuruluşlarına saldırı mahiyetinde haberler üretilmektedir.
Buna göre; Giresun’lu hiçbir hemşerime terbiyesiz kelimesi kullanmadım, böyle bir sözü söylememiş olmama rağmen yanlış anlamadan dolayı bütün Giresun halkından özür dilerim.

Basınımıza ve yüce halkımıza son sözüm,
Ulusal bazda sanat icra etmeye çalışan bizler üzerinden yapılacak tartışmalardan rant sağlayan adına basın demeye dilimin varmadığı kişileri yüce Allah’a havale ediyorum.” diyen İsmail Türüt, Giresun Üniversitesi konseri sırasında da sık sık basının kendine yüklendiğini ifade etti.

Konser öncesi Giresun Üniversitesi‘nden yapılan açıklamada ise “Bazı çevreler, Sayın Türüt’ün geçmişte bir TV programında o döneme özgü bir tartışmaya sanatçı kimliği ile katılarak bildirdiği görüşlerini bahane ederek, Sayın Türüt üzerinden de aynı kampanyalarını gündeme taşıyarak, üniversitemizin etkinliğine gölge düşürmeye çalışmaktadırlar.

Sanatçı daha sonra defalarca yaptığı basın açıklamalarında sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirtmiş ve Giresunlulardan özür dilemiş; Son olarak da kendisine ait sosyal paylaşım sayfasından yaptığı, 3 Mayıs 2014 tarihli açıklamasıyla da özrünü tekrarlamıştır.

Hala ‘Türüt Giresunlulara hakaret etti’ gibi bir ısrarı sürdürmenin ve sanatçı üzerinde baskı kurmanın doğru bir yaklaşım olduğunu düşünmemekteyiz.

Bir dönem sekteye uğrayan ilişkiler zaten onarılmış ve Sayın İsmail Türüt, eskiden olduğu gibi yine tüm Karadenizlilerin ve Giresunluların sevdiği bir sanatçı haline gelmiştir.” denildi.

İsmail Türüt - Giresunspor

İsmail Türüt – Giresunspor

GİRESUNSPOR BAYRAĞINI SIRTINA ALDI

Bir öğrenci grubunun Giresunspor bayrağını kaldırmasının ardından takımımıza şampiyonluk yolunda başarılar dileyen Türüt, bütün Karadeniz takımlarını Süper Lig’de görme temennisinde bulunduktan sonra Giresunspor bayrağını öğrencilerden alarak sırtına aldı.

REKTÖR VE AKADEMİK PERSONEL HORON OYNADI

Giresun Üniversitesi Bahar Şenlikleri bu yıl bir ilke tanıklık etti. İsmail Türüt önce Giresun Üniversitesi Rektörü Sayın Aygün Attar‘ı sahneye aldı, daha sonrasında orada bulunan üniversite hocalarını…

“Rektörümüzü tenzih ederek belirmeliyim ki, şu arkadaki adamlar sizi az mı oynattılar” diyerek intikam vaktinin geldiğini komik bir dille ifade eden Türüt, renkli görüntülerin ortaya çıkmasına öncülük etti. Hocalarından gelen bu şovu kaçırmak istemeyen çoğu öğrenci o anları kayda aldı :) Ben de sizler için o anları şu şekilde kaydettim;

Giresun Blog‘den Gönderi

Sık sık Giresun türküsü de okuyan İsmail Türüt, bütün öğrencileri sahneden organize ederek konser alanında dev bir horon alayı oluşturdu. Tüm öğrencilere unutulmaz keyifli anlar yaşatan İsmail Türüt’ün konseri, olaysız bir şekilde sona erdi.

Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 6 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.