Turistler için Yağlıdere Yaylalar

Giresun’un saklı cenneti Yağlıdere Gölyanı Yaylası

Yağlıdere Gölyanı Yaylası
Yağlıdere Gölyanı Yaylası
Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 3 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Diyoruz ya hani hep Giresun bir cennet. Gerçekten öyle! Cennetten bir parça gibi Giresun’umun her bir köşesi. Bu cennet bahçelerinden biri de Yağlıdere Gölyanı Yaylası. Binbir çeşit çiçeğin, güzelliğin anası bir yer Gölyanı. Ancak çoğu Giresunlu burayı bilmiyor. Giresunlu bilmeyince diğer illerde yaşayan insanlar nasıl bilsin. Şairlere, yazarlara ilham verecek derecede güzellik timsali doğasıyla ahşaptan evleri, küçük gölü, ladin ağaçlarıyla tam kartpostallık bir doğa köşesi. Diğer meşhur yaylalar gibi değil; gürültüden uzak. Sizi tek rahatsız edecek ses kulağa bir şarkı gibi, sevgilinin sesi gibi gelen, ladin ağaçlarının arasından süzülen rüzgar.

Hele siz Göl Yanını o yeşilin birbir çeşit tonunu sonbaharın hüzün dolu rengine bırakırken görün. Hani hep derler ya “anlatılmaz yaşanır” gerçekten öyle huzur verici bir mekan. Eşinizi, çocuğunuzu, arkadaşlarınızı alıp gidebileceğiniz ve rahatça gezip dolaşabileceğiniz bir yer.  Ama kıymeti bilinmiyor Gölyanı’mın. Burada size bir sitemim olacak fakat bana kızmayın. Lütfen ilimizdeki bu tür doğal güzellik içeren potansiyellerimizin artık farkına varalım. Benim elimden şimdilik buraya yazmak ve bu cenneti sizlere tanıtmak geliyor. Umarım büyüklerim bu çağrımı duyar.

Özetle; Gölyanı değerlendirilmeli, alt yapısı, yolları, doğası bozulmadan, tahrip edilmeden turizme kazandırılmalıdır. Bu doğa harikası cennet vadisini hala tanıtmamak Gülünç Yani. Yine saygılar bizden efenum.

Ulaşım için;

Gölyanı yaylası, Giresun ili, Yağlıdere ilçesi, Derindere köyüne bağlıdır.Yağlıdereye 45 km.uzaklıktadır. Yeşilpınar köyünün merkezinden Mollaoğlu mahallesine giden yola girilir.Bu yoldan hem en kısa güzergahı kullanırsınız, hemde yol boyunca müthiş manzarayı seyretme imkanına sahip olursunuz. Gölyanı’na çıkınca mutlaka at tepesi denen yere çıkmalısınız ve harika manzarayı görmelisiniz.

Giresun ve çevresini keşfetmeyi planlıyorsanız Giresun havalimanı araç kiralama servisi sunan https://otorento.com.tr/ sitesinden faydalanabilirsiniz. Uygun fiyata güvenilir şekilde oto kiralamak mümkün.

Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 3 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.