Sorunlar

Giresun’un elektriğini AKSA’tıyorlar

Yazan: Umut Kuş
Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 4 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Elektrik firmalarının gitgide çoğaldığı Türkiye’de, Giresun başta olmak üzere Trabzon, Rize, Artvin ve Gümüşhane illerimiz içerisinde elektrik tedarikçisi malumunuz Çoruh Aksa firmasıdır.

Giresun ilimizde meydana gelen elektrik kesintisini dile getirmek için ilçelerimizden birçok insanla görüşmeler yaptım. Bende dahil olmak üzere ilçelerimizden çoğu insanda sürekli meydana gelen elektrik kesintilerinden bir hayli şikayetçi.

Trabzon’da, Rize’de, Gümüşhane de ve Artvin’de elektrik kesintisi şehrimize nazaran daha az. Giresun’un çevre illerinin elektrik kesintisi ile ilgili pek fazla şikayette bulunmadıkları göz önünde. Fakat Giresun insanının sürekli meydana gelen elektrik kesintilerinden dert yanması artık bizleri Çoruh Aksa elektrik firmasını sorgulama hakkını doğuruyor. Bu nedenle soruyoruz:

“Giresun’da alışkanlık haline getirilmiş elektrik kesintilerine ne zaman dur denecek?”

elektrik

Karadeniz bölgesinde kar, yağmur, rüzgar vb. gibi doğa olayları meydana geldiği zaman çevre illerde genellikle elektrik kesintisi meydana gelmemekte. Fakat şehrimizi göz önüne alırsak, son zamanlarda ufacık bir doğa olayı karşısında direnemiyor ve elektriksiz kalıyoruz. Hava şartlarının normal olduğu günlerde bile elektrik kesintileri Giresun’da fazla görülmeye başladı. Elektriklerin gün aşırı gitmesinden ve kesilecek elektriği daha önceden bildirmediklerinden dolayı çoğu iş yerleri de bundan nasibini aldı. Elektriklerin bir anda gitmesi ile birlikte fabrikalarda ki çoğu makinelerde arızalanma, telefon ve bilgisayar kullanıcılarının işlemci, anakart ve batarya gibi eşyalarında yanma gibi sıkıntılar meydana geldi. Bunun yanında evlerde kullanılan beyaz eşyalarda da oluşan birçok arıza halkı büyük oranda maddi hasara uğrattı.

Giresun Blog olarak başlattığımız imza kampanyası kısa sürede 4 haneli rakama ulaştı ve Giresun insanı olarak yaşadığımız mağduriyeti dile getirmiş olduk. Henüz her şey bitmiş değil, imza kampanyamız devam ediyor. İmza kampanyamıza gitmek için buraya tıklayınız.

Giresun insanı olarak yaşadığımız bu mağduriyet için değerli Milletvekillerimizi Aksa’ya karşı göreve çağırıyorum. Şehrimizin elektrik tedarikçisi olan Çoruh Aksa firmasının Milletvekillerimiz tarafından araştırılmasını ve araştırmalar neticesinde Giresun halkının aydınlatılmasını istiyorum.

Maddi-manevi olarak tüketiciyi sıkıntıya sokmayacak hizmetler beklediğimizi belirtiyor, Giresun’un hak ettiği gibi aydınlanmasını umarak iyi vakitler diliyorum.

Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 4 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.