Giriş Yap

Giresun Blog

Giresun Blog'da yazarlar Giresun'un tarihini, kültürünü, yaşamını, projelerini ve sorunlarını anlatıyor, sosyal medyada onbinlerle paylaşıyor.
Giresun’un coşkusu Taksim’e taşındı

Giresun’un coşkusu Taksim’e taşındı

Taksim Giresun Yürüyüşü 6
Taksim Giresun Yürüyüşü 6

1-4 Mayıs tarihleri arasında Feshane Fuar, Kongre ve Kültür Merkezi’nin ev sahipliği yapacağı 8. Giresun Günleri öncesindeki Giresun Tanıtım ve Kültür Yürüyüşü Taksim’de gerçekleşti.

Saat 13.00’te Taksim Tünel’den başlayıp Galatasaray Lisesi’nin önünde sona eren yürüyüşe Başbakan Baş Danışmanı Hüseyin Besli, AK Parti İstanbul Milletvekili Ünal Kaçır, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Hasbal ve Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan’ın yanı sıra çok sayıda Giresunlu katıldı. Giresun Federasyonu öncülüğünde organize edilen yürüyüşe Giresun’a bağlı 15 ilçe ve sivil toplum kuruluşu da destek verdi. Mehter Takımı eşliğindeki yürüyüşün ardından 10 çiftin kına gecesi kutlamaları ve nikah törenleri gerçekleşti.

Giresun kültürünün önemli öğelerini İstanbul’da yaşayan Giresunlu vatandaşlarla buluşturmayı hedefleyen yürüyüşte şehre ait yöresel yemeklerden pancar çorbası, Görele dondurması ve pidesi katılımcılara ikram edildi. Folklor gösterilerinin de yer aldığı yürüyüşe Kurtuluş Savaşı’nda mücadele veren 42. ve 47. Gönüllü Alayları’nı temsilen katılan kamalı ve aba zıpkalı vatandaşlar, İstiklal Caddesi boyunca halkı selamladı. Türkiye’nin birlik ve beraberliği üzerine mesajlar veren temsili gönüllü alaylar, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

Bunu Paylaşın

Giresun Günleri

Tüm Yazıları: Giresun Günleri

Giresun Federasyonu tarafından Eyüp Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezinde 8.si düzenlenecek olan Giresun Günleri 1.2.3.4 Mayıs tarihlerinde yapılacak. İlgili tüm haberleri giresunblog.com'da Giresun Günleri kategorisi altında takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.