İmza Kampanyası: Giresun'a Tiyatro istiyoruz! 1
Gezimingo

İmza Kampanyası: Giresun’a Tiyatro istiyoruz!

Giresun artık hak ettiği gibi kaliteli bir tiyatro/etkinlik salonu istiyor. Hadi durma, sen de imza ver!

Giresun Blog olarak sizlerden aldığımız güç ile imza kampanyalarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Hatırlarsanız geçtiğimiz aylarda Change.Org üzerinden başlatmış olduğumuz imza kampanyasında topladığımız 328 imza ile Giresun’daki sinema salonlarının yenilenmesine vesile olmuştuk. Hatta kampanyamız Change.org’un anasayfasında haftalarca gündemde kalmıştı. Şimdi benzer bir kampanyayı da Tiyatro/etkinlik salonu yapılması için gerçekleştireceğiz, elbette sizlerin destekleriyle.

Tiyatro/Etkinlik salonu yapılması adına imza atmak için tıklayınız

Giresun başlı başına bir kültür abidesi! Doğu Karadeniz’deki kültür ve sanata olan yatkınlığın ve bu yöndeki talebin en yüksek olduğu ildir Giresun. Fakat buna rağmen şehrimizde dünya standartlarında kaliteli bir etkinlik/tiyatro salonu bulunmamaktadır.

Mevcutta Giresun Belediyesi’ne ait olan Vahit Sütlaş Sahnesi oldukça eski ve kapasite olarak yetersiz kalmıştır. Üniversite ile birlikte artan genç nüfusün ihtiyacını karşılayamayan bu salon, şehirde etkinliklerin yapılamamasına da büyük bir engeldir.

Çok eskiden var olan Giresun Kültür Sitesi’nin, yeniden yapılacağı söylenerek yıkılmasının ardından Giresun’da kültürel faaliyetler sadece tek bir tiyatro salonu üzerinden yürütülmeye başlanmıştı. Giresun Üniversitesi’nin Güre Yerleşkesi’nde bulunan salon ise sadece üniversiteye ait etkinliklerde kullanılabiliyor. Belediye’ye ait salondaki yetersiz kapasite ve kalite sorunları nedeniyle şehrimizde yapılması planlanan birçok ünlü tiyatro, konser, seminer, sempozyum ve söyleşi etkinliği yapılamıyor. Çünkü organizatörler salonlarımızı yetersiz buluyor.

Mevcutta çizilen ve yapılması planlanan Giresun Kültür Merkezi projelerinin, siyasi nedenlerden dolayı henüz faaliyete geçirilemeyişi de şehrimize kültür-sanat açısından büyük bir zarar veriyor. Vaad edilen projeler ise halen daha hayata geçirilemiyor ve çevremizdeki büyükşehirlerin arasında her geçen gün daha fazla yara alıyoruz.

Bu yüzden internet üzerinden başlatmış olduğumuz imza kampanyasına destek olmanızı istiyoruz. Daha önceden sinemalarımız için başarmıştık, inanıyoruz ki Tiyatro salonumuz için de başaracağız. Lütfen imzalayın ve yakın dostlarınıza imzalatın: bit.ly/giresuntiyatroistiyor

ÜNLÜLERDEN DESTEK TWEETLERİ

Tiyatro/Etkinlik salonu yapılması adına imza atmak için tıklayınız
Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 5 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Giresun Blog

Türkiye'nin ilk şehir blogunda yazarlar Giresun'un tarihini, kültürünü, yaşamını, projelerini ve sorunlarını anlatıyor, sosyal medyada onbinlerle paylaşıyor: https://giresunblog.com/hakkimizda/

2 yorum yapıldı