Bizden İmza Kampanyası İmza Kampanyası: Giresun'a sinema salonu istiyoruz / BAŞARDIK!

İmza Kampanyası: Giresun’a sinema salonu istiyoruz / BAŞARDIK!

-

Giresun başlı başına bir kültür abidesi! Doğu Karadeniz’deki kültür ve sanata olan yatkınlığın ve bu yöndeki talebin en yüksek olduğu ildir Giresun. Fakat buna rağmen şehrimizde dünya standartlarında kaliteli bir sinema salonu bulunmamaktadır. Yatırımcıların şehrimizdeki talebi fark etmesi ve bu talebin karşılığında şehrimize sinema salonu yatırımı yapmasının tek yolu başlatmış olduğumuz bu imza kampanyasıdır!

Giresun’da mevcutta iki adet sinema salonu bulunuyor. Tek bir yatırımcı tarafından yönetilen Best ve G-City Sinema salonlarının kalitesiz olması şehirdeki sinema kültürünü yok etmektedir. Şehrimizde dijital yayın ve ses kalitesi sunabilen tek salon G-City’deki 1 numaralı salondur. Bu salonda da ne yazıkki popüler kültürün ürünü olan gündem filmler oynatılmaktadır. İlçelerde ise sinema salonu bulunmamaktadır. Yani kısaca il genelini düşündüğümüzde bu salonlar yetersiz kalmaktadır.

İmza Kampanyası: Giresun'a sinema salonu istiyoruz / BAŞARDIK! 2

Salonlarda oynatılan filmlere ve gösterim saatlerine internet üzerinden erişilememesi, internet üzerinden rezervasyon ya da satış imkanının sunulamaması, Gnctrkcll gibi çeşitli markalar tarafından sunulan bilet indirimlerinden mahrum kalınması da şehrimizdeki sinemaya olan ilgiyi azaltmaktadır. Sinema sektörü, şehrimizde üniversite eğitimi alan 25328 öğrenci başta olmak üzere herkesin en büyük sosyal aktivitesidir.

Bütün bu nedenler ışığında Change.org üzerinden başlatmış olduğumuz bu imza kampanyası ile mevcut salonların dünya standartlarına uygun hale getirilmesini ya da Mars Entertainment Group gibi ülkemizdeki büyük sinema yatırımcılarından şehrimize sinema kompleksi yatırımı yapmasını talep ediyoruz.

İmza Kampanyası: Giresun'a sinema salonu istiyoruz / BAŞARDIK! 3
Giresun Bloghttp://giresunblog.com/
Türkiye'nin ilk şehir blogunda yazarlar Giresun'un tarihini, kültürünü, yaşamını, projelerini ve sorunlarını anlatıyor, sosyal medyada onbinlerle paylaşıyor: http://giresunblog.com/hakkimizda/

7 YORUMLAR

  1. şehrin genişlemesi ve üniversite gibi kültürel düzeyi etkileyen kurumların da bu bölgede bulunmasından dolayı teyyaredüzü tarafına yapılmasını öneriyorum ben

Yorum yaparak bu yazıdaki tartışmaya katılın

En Çok Yazanlar

İmza Kampanyası: Giresun'a sinema salonu istiyoruz / BAŞARDIK! 12
19 YAZILAR11 YORUMLAR
İmza Kampanyası: Giresun'a sinema salonu istiyoruz / BAŞARDIK! 14
13 YAZILAR7 YORUMLAR
İmza Kampanyası: Giresun'a sinema salonu istiyoruz / BAŞARDIK! 15
12 YAZILAR1 YORUMLAR

En Çok Okunanlar

İmza Kampanyası: Giresun'a sinema salonu istiyoruz / BAŞARDIK! 16

Giresun 2015 Tanıtım Filmi – Yeni Versiyon

21
Giresun Belediyesi tarafından hazırlanan Yaşatan ve Yaşayan Şehir: Giresun temalı tanıtım filmi gelen talepler doğrultusunda revize edilerek yeniden yayınlandı!

Bunlar da ilgini çekebilirSenin İçin
Sana özel öneriler

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Giresun Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.