Giriş Yap

Giresun Blog

Giresun Blog'da yazarlar Giresun'un tarihini, kültürünü, yaşamını, projelerini ve sorunlarını anlatıyor, sosyal medyada onbinlerle paylaşıyor.
İmza Kampanyası: Giresun’a sinema salonu istiyoruz / BAŞARDIK!

İmza Kampanyası: Giresun’a sinema salonu istiyoruz / BAŞARDIK!

Giresun başlı başına bir kültür abidesi! Doğu Karadeniz’deki kültür ve sanata olan yatkınlığın ve bu yöndeki talebin en yüksek olduğu ildir Giresun. Fakat buna rağmen şehrimizde dünya standartlarında kaliteli bir sinema salonu bulunmamaktadır. Yatırımcıların şehrimizdeki talebi fark etmesi ve bu talebin karşılığında şehrimize sinema salonu yatırımı yapmasının tek yolu başlatmış olduğumuz bu imza kampanyasıdır!

Giresun’da mevcutta iki adet sinema salonu bulunuyor. Tek bir yatırımcı tarafından yönetilen Best ve G-City Sinema salonlarının kalitesiz olması şehirdeki sinema kültürünü yok etmektedir. Şehrimizde dijital yayın ve ses kalitesi sunabilen tek salon G-City’deki 1 numaralı salondur. Bu salonda da ne yazıkki popüler kültürün ürünü olan gündem filmler oynatılmaktadır. İlçelerde ise sinema salonu bulunmamaktadır. Yani kısaca il genelini düşündüğümüzde bu salonlar yetersiz kalmaktadır.

Salonlarda oynatılan filmlere ve gösterim saatlerine internet üzerinden erişilememesi, internet üzerinden rezervasyon ya da satış imkanının sunulamaması, Gnctrkcll gibi çeşitli markalar tarafından sunulan bilet indirimlerinden mahrum kalınması da şehrimizdeki sinemaya olan ilgiyi azaltmaktadır. Sinema sektörü, şehrimizde üniversite eğitimi alan 25328 öğrenci başta olmak üzere herkesin en büyük sosyal aktivitesidir.

Bütün bu nedenler ışığında Change.org üzerinden başlatmış olduğumuz bu imza kampanyası ile mevcut salonların dünya standartlarına uygun hale getirilmesini ya da Mars Entertainment Group gibi ülkemizdeki büyük sinema yatırımcılarından şehrimize sinema kompleksi yatırımı yapmasını talep ediyoruz.

Bunu Paylaşın

Giresun Blog

Tüm Yazıları: Giresun Blog

Giresun Blog, şimdi Giresun'u keşfedebileceğiniz kapsamlı bir şehir rehberine dönüştü. Mekanları keşfedin, yazıları okuyun ve alışveriş yapın!

Yorumlar (7)

 • internet kampanyaları
  19 Şubat 2015 at 20:05 Reply

  İmza kampanyasına katılanları tebrik ederim.

 • fatma şahin
  30 Kasım 2014 at 18:54 Reply

  şehrin genişlemesi ve üniversite gibi kültürel düzeyi etkileyen kurumların da bu bölgede bulunmasından dolayı teyyaredüzü tarafına yapılmasını öneriyorum ben

 • Yeliz Şennur Karakoç - Facebook üzerinden
  28 Kasım 2014 at 09:42 Reply

  2000 yılında vardı şimdi yokmu buyuk bir kayıp

 • Leyla Kol B Pozitif - Facebook üzerinden
  28 Kasım 2014 at 01:50 Reply

  (Y)

 • Alper Akgün Change.org’a anasayfasındaki kayıt olma butonundan kayıt olarak tekrar dener misiniz?

 • İmzayı atamıyorum :/

 • CİNEMAXİMUM yapar 100-150 kişilik salonlar..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.