Giriş Yap

Giresun Blog

Giresun Blog'da yazarlar Giresun'un tarihini, kültürünü, yaşamını, projelerini ve sorunlarını anlatıyor, sosyal medyada onbinlerle paylaşıyor.
Giresun’a dev bir sağlık kampüsü inşa edilecek

Giresun’a dev bir sağlık kampüsü inşa edilecek

Giresun Üniversitesi Tıp Sağlık Kampüsü
Giresun Üniversitesi Tıp Sağlık Kampüsü

Yandaki gördüğünüz modern eser, çok yakında Giresun’a yapılacak. Giresun Üniversitesi; Tıp Fakültesi, Morfoloji Binası, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Yüksekokulu birimlerini içeren yeni Sağlık Kampüsü avan projesini tamamladı.

Oldukça modern bir görüntüye sahip olan dev sağlık kampüsü Giresun Üniversitesi‘ne ait olan Otogar‘ın arka kısmındaki 52 dönümlük arazi üzerine yapılacak.

30 Bin Metrekarelik inşaat alanı bulunan projeyle birlikte Giresun Üniversitesi sağlık alanında level atlayacak. Planlanan avam proje zemin + 6 ve zemin+7 kattan ve konferans salonu salonları bölümlerinden oluşuyor. Proje kapsamında; derslik ve amfiler, akademisyen odaları, poliklinikler, ameliyathaneler, laboratuvarlar, hasta odaları bulunacak. Proje şuanda avan proje olup, değişikliklere göre asıl projelendirme yapılacak.

Rektör Prof. Dr. Aygün Attar‘ın atanmasının ardından yerleşkelerde başlayan yeni inşaatlar ve bu projeyle birlikte, üniversite binalarının toplam hacmi 85 Bin Metrekareye ulaşacak.

Bu gelişme şimdiden beni heyecanlandırmaya başladı bile :)

Bunu Paylaşın

Fatih Özdemir

Tüm Yazıları: Fatih Özdemir

Giresun Blog Proje Yöneticisi - 10 yıldır blog yazıyor, arada video çekiyor, her fırsatta geziyor ve freelance dijital projeler tasarlıyorum.

Yorumlar (2)

  • Anonim
    23 Şubat 2014 at 17:53 Reply

    umarım en yakın zamanda tamamlanır

  • Anonim
    13 Aralık 2013 at 03:35 Reply

    Önce Güre’yi halletsinler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.