Yaşam Şehrin Sorunları Giresun yaylalarına kaç kere çıkabildik?

Giresun yaylalarına kaç kere çıkabildik?

-

Giresun Yaylaları
Giresun Yaylaları

Giresun’a gelen turistlerin veya öğrenci olarak gelen bir çok kişinin, Giresun’da kaldığı süre zarfında ismini sıkça duyduğu fakat çoğunun gidemediği yerlerin başında “ Yaylalar” gelir.

Giresun yaylalarına kaç kere çıkabildik? 2

Yaylalar; Giresun merkezinin çevresinde veya sahil şeridinde yaşayıp da köylerde herhangi bir akrabası olmayanlar için yalnızca Karadeniz‘in yerel televizyon kanallarında gösterilen, kar ve yeşilin bir arada olduğu bir yer olarak bilinir. Birkaç örnekle yaylalara gerekli önemin verilip verilmediğine bakalım;

Giresun’a gelen üniversite öğrencileri, 4 yıllık eğitim hayatları boyunca kaldıkları Giresun‘da kaç kere yaylaya gitmiştir?

Bu konuyu biraz açmak gerekirse öğrenci olarak gelenlerin herhangi bir organizasyon olmadığı müddetçe yaylalara çıkması mümkün gözükmemektedir. Çünkü mesafe uzak, ulaşım masrafları ise bir öğrencinin kaldıramayacağı düzeylerde.

Aslında tam da burada üniversite toplulukları devreye giriyor. Giresun Üniversitesi‘nde faaliyet gösteren bir çok topluluk; Giresun dışına gezi düzenlerken, yaylalarımızı es geçiyor, başka şehirlerdeki yaylara gezi düzenliyor. Mesela; Bursa Uludağ Üniversitesi’nde her topluluk veya tur, sene içinde sürekli Uludağ’a gezi düzenliyor. Böylelikle hem yeni gelen öğrencilerin hem de Uludağ‘a tek başına gidemeyen öğrenciler için uygun bir fırsat sunuluyor.

Bizler de bu örneklerden ders çıkarmalı ve yaşadığımız ilin doğal güzelliklerinden faydalanmalıyız. Kümbet, Bektaş, Koçkayası yaylaları gibi değerlerimize sahip çıkmalıyız.

3 YORUMLAR

Yorum yaparak bu yazıdaki tartışmaya katılın

En Çok Yazanlar

Giresun yaylalarına kaç kere çıkabildik? 8
19 YAZILAR11 YORUMLAR
Giresun yaylalarına kaç kere çıkabildik? 10
13 YAZILAR7 YORUMLAR
Giresun yaylalarına kaç kere çıkabildik? 11
12 YAZILAR1 YORUMLAR

En Çok Okunanlar

Giresun yaylalarına kaç kere çıkabildik? 12

Giresun 2015 Tanıtım Filmi – Yeni Versiyon

21
Giresun Belediyesi tarafından hazırlanan Yaşatan ve Yaşayan Şehir: Giresun temalı tanıtım filmi gelen talepler doğrultusunda revize edilerek yeniden yayınlandı!

Bunlar da ilgini çekebilirSenin İçin
Sana özel öneriler

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Giresun Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.