Giriş Yap

Giresun Blog

Giresun Blog'da yazarlar Giresun'un tarihini, kültürünü, yaşamını, projelerini ve sorunlarını anlatıyor, sosyal medyada onbinlerle paylaşıyor.
Giresun Üniversitesi Bilgilendirme ve Tanıtım

Giresun Üniversitesi Bilgilendirme ve Tanıtım

Tercih dönemi geldi çattı. Sınavlardan sağ salim çıkmayı başaran öğrenciler rotalarını çizmek için internette sıkı bir araştırma içerisine girdi. Eğer sıkı bir Giresun Blog takipçisi değilsen, eminim ki sen de o araştırmalar sonucunda bize ulaştın. Bu yazımda şehrimizin üniversitesi olan Giresun Üniversitesi hakkında elimden geldiği kadar sana yardımcı olmaya çalışacağım.

Giresun Üniversitesi 2006 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden ayrılarak kuruldu. Yaşanan rektör değişimleri nedeniyle kurulduğu günden bu yana bir türlü tam manasıyla gelişme gösteremese de, Prof. Dr. Aygün Attar’ın rektörlüğe atanmasının ardından hızlı bir şekilde yaralarını kapatmaya devam ediyor.

Havadan-Giresun-Üniversitesi

Toplam 10 Fakülte, 3 Enstitü, 5 Yüksekokul, 11 Meslek Yüksekokulu, 7 Araştırma ve Uygulama Merkezi ve Devlet Konservatuarı ile Giresun’un bütün ilçelerine yayılan, 31.000’den fazla öğrenciyi bünyesinde barındıran bir üniversitedir.

MERKEZ KAMPÜSÜ: GÜRE

Giresun Üniversitesi‘nin Giresun Merkez’deki yapılanması yavaş yavaş Güre Yerleşkesine kaydırılıyor. Güre Yerleşkesinde mevcutta Rektörlük Hizmet Binası, Eğitim Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Devlet Konservatuvarı ile açık spor alanları, kütüphane, iki konferans salonu, iki toplantı salonu, çok amaçlı uygulama salonu, merkezi laboratuvar, Mühendislik fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile lojmanlar, gezi alanları ve kafeterya bulunuyor.

Giresun Üniversitesi Amfi

Güre Kampüsü Giresun Merkez ilçesinin Bulancak yönü çıkışında, Karadeniz Sahilyolu üzerinde yüksek bir arazide bulunuyor. Çevresi dağlık arazilerle çevrili, kuzeyinde ise Karadeniz bulunuyor. Şehrin gürültüsünden uzak, oldukça doğal bir ortama sahip. Ayrıca Karadeniz Sahilyolu üzerinde kum bir plaj ile de bağlantısı var; fakat her ne kadar denizi görse de kampüsün direkt olarak denize sıfır olduğunu belirtmek doğru olmaz.

Kampüse ulaşım şehir merkezindeki Bulancak Durağı ile Giresun Üniversitesi Gazipaşa Yerleşkesi / Debboy Mevkii’den kalkan minibüslerle ve yine aynı güzergah üzerinden geçen özel halk otobüsleri ile sağlanıyor. Yol durumuna bağlı olarak şehir merkezinden tahmini 15 dakika içerisinde kampüse ulaşmak mümkün.

GAZİPAŞA VE NİZAMİYE YERLEŞKELERİ

Giresun Üniversitesi’nin Giresun Merkez ilçesindeki diğer iki yerleşkesi ise Gazipaşa ve Nizamiye. Bu yerleşkeler Güre gibi doğal bir alanda değil, şehir içerisine sıkışmış bir bölgedeler. Ve Güre Kampüsü’ndeki modern binalara göre biraz daha eski haldeler.

Giresun Üniversitesi - Gazipaşa Yerleşkesi
Giresun Üniversitesi – Gazipaşa Yerleşkesi

Gazipaşa Yerleşkesi’nin bulunduğu bölge, genelde halk arasında Debboy diye tabir ediliyor. Bu yerleşke şehrin en önemli caddesi olan Gazi Caddesi’nin üzerinde ve tepede bulunuyor. Karadeniz’in dağlık arazisini düşündüğünüzde, şehrin merkezi de olsa yapı gereği deniz seviyesinin fazlasıyla üzerinde.

Gazipaşa ve Nizamiye yerleşkeleri birbirlerine oldukça yakın konumdalar.

Gazipaşa Yerleşkesi içinde; Fen Edebiyat Fakültesi, Giresun Meslek Yüksekokulu, İslami İlimler Fakültesi, TÖMER, misafirhane ile spor salonu, kütüphane, teknoloji salonu, kimya laboratuvarları, dinlenme ve yürüyüş alanları, kafeterya ve kantin bulunuyor.

Nizamiye Yerleşkesi’nde ise Tıp Fakültesi Morfoloji binası ve Dekanlık, Mediko Sosyal Merkezi ve Karadeniz Stratejik Araştırmalar Merkezi binaları var.

28-Maddede-Giresun-Üniversitesi

Merkezdeki diğer yapılar

Giresun Üniversitesi şehrin her noktasına yayılmış ve dağınık durumda. Bundan dolayı Giresun Merkez ilçesinde üniversiteye bağlı birkaç birim, yerleşkelerden çok bağımsız noktalarda bulunuyor. Bunların başında rektörlük binası geliyor.

Giresun Üniversitesi Merkez Tarihi Rektörlük Binası
Giresun Üniversitesi Merkez Tarihi Rektörlük Binası

Giresun Üniversitesi’nin rektörlük binası şehir merkezindeki en tarihi yapılardan biridir. Giresun Kalesi yolu üzerinde bulunan Tarihi Rektörlük Binası, Batı Giresun Sahilyolu üzerindeki çoğu noktadan da görülebilen şehrin simgesel bir eseri haline gelmiştir. Bu binada Rektörlük, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Bölüm Başkanlıkları, Hukuk Müşavirliği ile Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü bulunuyor. Üniversitenin modern bir yapıya sahip olan diğer Ek Rektörlük Binası ise Güre Kampüsü’nde bulunuyor. Rektörlük birimleri bu iki bina arasında bölünmüş haldedir.

Giresun Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi (Hastanesi) ise Gazipaşa Yerleşkesi’nin sınırında, Gazi Caddesi’ne çıkan yol üzerinde bulunuyor. Üniversite araştırma hastanesi görevi üstlenen merkez, Giresunlulara sağlık hizmeti veriyor.

Ayrıca Merkez’de Topal Sokak üzerinde Yabancı Diller Meslek Yüksekokulu ve Gazi Caddesi Üzerinde İslami Bilimler Fakültesi bulunuyor.

İLÇELERDEKİ YERLEŞKELER

Giresun Üniversitesi’nin çoğu fakülte ve meslek yüksekokulu diğer ilçelere de dağılmış durumda. Bu kapsamda  Piraziz’de Sağlık Bilimleri Fakültesi, Bulancak’ta Kadir Karabaş Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Sivil Havacılık Yüksekokulu, Keşap’ta Meslek Yüksekokulu (+ Yakında Turizm Fakültesi), Espiye’de Meslek Yüksekokulu, Tirebolu’da İletişim Fakültesi ve Mehmet Bayrak Meslek Yüksekokulu, Görele’de Sanatlar Fakültesi ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eynesil’de Kamil Nalbant Meslek Yüksekokulu, Dereli’de Meslek Yüksekokulu, Şebinkarahisar’da Teknik ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokuları ve Alucra’da Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu yer almaktadır.

Giresun’un Merkez ilçeden sonraki en gelişmiş ilçeleri Bulancak, Görele ve Tirebolu’dur. Tercihlerinizi yaparken, ilçelerdeki gelişmişlik düzeyi ve sosyal hayatı da göz önünde bulundurmayı sakın unutmayın.

İlçelerdeki çoğu bina eski bir yapıya sahip. Fakat Görele Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Görele Sanatlar Fakültesi ve Tirebolu İletişim Fakültesi geçtiğimiz yıllarda modern bir şekilde son teknolojilerle yeniden inşa edildi.

YURTLAR

Giresun’u tercih eden öğrencilerin çoğu konaklamayla ilgili sıkıntılar yaşamaktadır. Giresun’da Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı Merkez ilçe, Keşap, Tirebolu, Eynesil, Şebinkarahisar ve Alucra’da devlet yurtları bulunuyor.

Merkez ilçede 3 ayrı öğrenci yurdu bulunuyor. Güre Kampüsü’nde bulunan Sahil yurtları yalnızca kız öğrencilere tahsis edilmiş durumda. Buradaki A Blok klasik, B ve C Blok ise yarı özel yurtlardır.

Şehir merkezindeki Liman ve Gedikkaya Mahallesi devlet yurtları ise tamamen erkek öğrencilere tahsis edilmiş durumda. Limandaki A ve A2 Blok klasik, Gedikkaya’daki B blok ise yarı özel devlet yurdudur.

Merkez ilçedeki özel yurtların çoğu ise kız öğrencilere hizmet veriyor. Erkek öğrencilere hizmet veren yurtların geneli ise çeşitli yapılanmalara bağlıdır.

Şebinkarahisar’daki kız ve erkek ayrı olmak üzere 2 adet, Keşap’ta iki blok karma olmak üzere 1 adet, Tirebolu’da karma olmak üzere 1 adet, Eynesil’de kız olmak üzere 1 adet ve Alucra’da iki blok karma olmak üzere 1 adet devlet yurdu bulunmaktadır.

Yurtların teknik altyapılarıyla ilgili detaylı bilgiyi ve irtibat numaraları T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun internet sitesinden alabilirsiniz: https://kygm.gsb.gov.tr/YurtMudurlukleri

Tercih döneminiz boyunca Giresun Üniversitesi hakkında aklınıza takılan soruları lütfen sadece aşağıda bulunan yorum bölümleri üzerinden bize iletiniz. Böylelikle sizinle aynı şeyleri merak eden öğrenciler de, vereceğimiz cevaplar üzerinden merakını gidermiş olur.

Bu arada Giresun’u tercih edip şehrimize geldiğiniz zaman bizi (Giresun Blog’u) sıkça duyacaksınız. Şimdiden ne olduğumuzu bilmenizde fayda var :)

Hayatınızda başarılar, görüşmek üzere!

Bunu Paylaşın

Fatih Özdemir

Tüm Yazıları: Fatih Özdemir

Giresun Blog Proje Yöneticisi - 10 yıldır blog yazıyor, arada video çekiyor, her fırsatta geziyor ve freelance dijital projeler tasarlıyorum.

Yorumlar (278)

 • Pingback: Giresun Blog’un 2014 yılı dolu dolu geçti - Giresun Blog

 • Pingback: Bir Giresunlu bize nasıl yardımcı olabilir? - Giresun Blog

 • Şerife
  12 Eylül 2018 at 23:36 Reply

  Giresun 530 yedek çikarmi ne zaman cikar tahmini ?

 • mahmut
  16 Ağustos 2017 at 21:40 Reply

  slm benimde cocugum bulancak kadirkarabas turizim ve otel iletmeciliği yuksek univrsitesini kazandı ama bulancakta devlet yurdu yo merkeze basvura bilirmiyizdevlet yurdu icn veya sizin bir bilginiz varsa ozel yurtlar hakında bizimle paqylasırsanız vede yardımcı olursanız minetkar kalarım saygila mahmut alı

 • Halime
  13 Ağustos 2017 at 09:37 Reply

  Arkadaşlar merhaba ben giresun üniversitesi okul öncesi öğretmenliği IÖ kazandım lütfen bilgi verir misiniz

  • sevcan
   23 Ağustos 2017 at 08:18 Reply

   Merhaba bnde giresun io okul öncesi ogrt.kzndm .bilgi bndecde mvcut degil:/

 • Anonim
  9 Ağustos 2017 at 01:41 Reply

  Pdr merkezde mi yoksa ilçede mi

 • Kübra Erdoğan
  20 Eylül 2016 at 23:28 Reply

  Tirebolu halkla ilişkiler ve tanıtım bölümünde ders seçimi yapılıyor mu ilk sene yardımcı olur musunuz?

 • elif
  17 Eylül 2016 at 22:54 Reply

  Merhaba cok soru oldu ama fatih cevaplamiyor, acaba tatilden donemedi mi? :))

 • Aleyna
  13 Eylül 2016 at 16:19 Reply

  Merhaba, 19 eylül pazartesi günü 1. Öğretimler saat kaçta okulda olmalıdır?

 • Anonim
  11 Eylül 2016 at 00:44 Reply

  Merhaba ben tirebolu iletişim fakültesinde halk ve ilişkiler kazandım fakat ders seçim süresini kaçırdım ne yapmalıyım

 • elif
  3 Eylül 2016 at 02:52 Reply

  Merhaba, ben giresun islami ilimler bolumune kaydimi yaptirdiktan sonra kyk ya basvurdum fakat yedek listedeyim 368. Sirada, acaba sira gelme ihtimali var mi yoksa hemen baska birseye bakmakta fayda var mi?
  Ozel yurtlarda fiyat indirimi istenebilir mi, oda olmazsa son secenek nedir guvenilir manada?

  • Buse
   3 Eylül 2016 at 16:47 Reply

   Aynı bölüm benim de 512 :(

   • elif
    3 Eylül 2016 at 22:05 Reply

    Merhaba Buse, sen hangi ilden yada ilceden geleceksin?
    Ben bugun birkac ozel yurt arastirdim ve biri bana bakmaya gerek yok siraniz gelir dedi, bosuna ugrasmayin 1200 lerden bile cikiyor dedi. Bunun uzerine biraktim bakmayi, herhalukarda b planim var.
    Bana ulasmam icin irtibat no verebilirmisin?

 • Ahmet Demirci
  30 Mayıs 2016 at 17:08 Reply

  Merhaba,Espiye MYO ya bağlı hazırlık öğrencileri merkezde hazırlık bittikten sonra Espiyedeki eğitimlerine nasıl devam ediyorlar acaba? Hazırlık sürecinde merkez KYK da kaldım,gidiş geliş mi yapmalıyım akşamları mümkün mü yoksa nerde kalmamız gerekiyor,ikinci öğretimim.Bilgilendirirseniz sevinirim…

 • Berna
  23 Aralık 2015 at 17:49 Reply

  Teşekkürler okulumuz hakkında güzel bir paylaşım olmuş :)

 • Kıymet
  20 Eylül 2015 at 21:10 Reply

  Giresun Üniversitesi – Fen Edebiyat Fakültesinde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü var mı orayı düşünüyorum da biliyor musunuz ?

 • srn
  5 Eylül 2015 at 00:39 Reply

  Merhabalar ben 4. Sınıf öğrencisiyim bu sene yatay geçiş ile geldim ancak harç tarihini ve dolayısıyla ders kayıt tarihini de kaçırdım ne yapabilirim bilgi verirseniz çok sevinirim.

 • Anonim
  1 Eylül 2015 at 23:56 Reply

  Merhaba ben kamu yönetimi ve siyaset bilimi ogrencisiyim fakat ikinci ogretimim. E devlet üzerinden kayıt oldum ders saatleri neler ?

  • Fatih Özdemir
   2 Eylül 2015 at 10:59 Reply

   İkinci öğretim ders saatleri 17:00 ve 23:00 arasındadır.

   • Anonim
    5 Eylül 2015 at 00:03 Reply

    Peki pazartesi günü beşte mi gelmem gerekiyor?

    • Fatih Özdemir
     5 Eylül 2015 at 20:21 Reply

     Lütfen fakültenizin sitesinden ders programınıza bakın

 • Anonim
  7 Ağustos 2015 at 14:33 Reply

  giresundaki kyk merkezde mi? bende piraziz sağlık fak. kazandım. giresunda kalsam gidip gelmek sorun olur mu sizce? birde 2016da sağlık fakültesi taşınıcakmış bi bilginiz var mı?

 • Anonim
  4 Ağustos 2015 at 22:25 Reply

  Şebinkarahisar Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu

  Kampus içinde mi merkezde mi ?

  • Fatih Özdemir
   5 Ağustos 2015 at 00:38 Reply

   Giresun şehir merkezine çok uzak olan Şebinkarahisar ilçesindedir.

  • Anonim
   7 Temmuz 2016 at 12:44 Reply

   Kampus içinde

 • Anonim
  2 Ağustos 2015 at 16:36 Reply

  mrb.okul oncesı ıkıncı ögretım için harcların son tarıhı ne zaman acaba ıkı gundur zıraat atm den yatırmaya calısıyorum ama kabul etmıyo tahsılat saatı sona erdı denılıyor klavuzda ıse harclar 28 temmuzdan ıtıbaren ıfadesı var bu konu hakkında yardımcı olabılırmısınız

 • zeynep
  1 Ağustos 2015 at 15:21 Reply

  Ben Giresunda hemşirelik kazandım fakat yurt konusunda skntı yaşarsın diyorlar kyk ilçelerdeki fakültelerde bullunan öğrencilere yurt vermiyormuş hemşirelik okuyanlar varsa iletişime geçebilirmiyiz lütfen….

  • Büşra
   12 Ağustos 2016 at 23:24 Reply

   Özel yurtlar mevcut okulun yakınında 3 tane kız yurdu var pirazizde.Kyk yurdu merkezde ve 40 dklık yol var.

 • pucito
  1 Ağustos 2015 at 13:36 Reply

  ben bulancak kadir karabaş uygulamalı bilimlerde uluslararası ticaret ikinci öğretimi kazandım ikinci öğretim olduğu için akşam dönmek zor olur diye en yakın ışıkdemir kız öğrenci yurdunu buldum yurt hakkında bilgisi olan var mı

 • büşra
  1 Ağustos 2015 at 11:17 Reply

  Giresunda hemşirelik kazandım kayıt işlemleri pazartesi başlıyo ama eve herhangi bi dosya gelmedi . Kayıtlar nerde yapılacak bilgi veririmisiniz

 • Anonim
  1 Ağustos 2015 at 11:13 Reply

  Ben giresunda Hemşirelik kazandım kayıt işlemleri nerde ?

 • yusuf
  1 Ağustos 2015 at 01:47 Reply

  Debboy yerleskesin de başvuru yapabileceğim hangi kyk ve normal erkek yurdu var isimlerini ogrenebilirmiyim

  • Fatih Özdemir
   1 Ağustos 2015 at 18:42 Reply

   Detaylı bilgi yazının içerisindeki “yurtlar” başlığı altında verilmiştir.

 • Anonim
  31 Temmuz 2015 at 00:24 Reply

  Eynesil MYO için kayıt yaptırıcam ama her üniversitenin belirli bir günü oluyomuş sadece o gün kayıt yapılıyormuş eynesil kayıt gününü öğrenebilir miyim sizden rica etsem.

 • Anonim
  30 Temmuz 2015 at 23:39 Reply

  ben şebinkarahisar uygulamalı bılımler yuksek okulunu moda tasarımı kazandım okula yakın kız yurdu bulunur mu

 • Özgür Arslan
  30 Temmuz 2015 at 22:10 Reply

  Merhaba İyi Günler,
  Ben Giresun Üniversitesi İşletme bölümünü kazandım.
  E devletten e kayıtımı yaptım ve orda İngilizce hazırlık sınıfını okumak istemediğimi bildirdim ancak Üniversitenin kendi sitesindeki ön kayıt olayında 4. adımda İngilizce bölümünde ya sınava gireceğim ya Yabancı dil hazırlık okulunu okuyacağım ya da İngilizce yeterlilik belgemi Okula sunacağım diye işaretleme alanı var. Ben bunların hiçbirini işaretlemek istemiyorum. İngilizce zorunluluğu kalktığı halde neden böyle birşey çıktı karşıma ? İlla birini işaretlemem gerekiyor hangisini işaretleyeceğim lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim kolay gelsin..

 • Murat İlhan
  30 Temmuz 2015 at 17:58 Reply

  Alucrada sosyal yaşam nasıl ?

 • onur
  30 Temmuz 2015 at 15:11 Reply

  Kayıt işlemleri için evimize dosya gelmedı ne olucak bılgı verırmısınız

  • Fatih Özdemir
   30 Temmuz 2015 at 22:35 Reply

   Teknik bilgiler hakkında desteği üniversiteyi arayarak alabilirsiniz.

 • Anonim
  30 Temmuz 2015 at 00:04 Reply

  Ben e kayitla kayidimi yaptim ama on kayit icin kullanici bilgileriniz bulunamadi diyo yardimci olurmusunuz

  • Fatih Özdemir
   30 Temmuz 2015 at 10:28 Reply

   Teknik bilgiler hakkında desteği üniversiteyi arayarak alabilirsiniz.

 • Anonim
  29 Temmuz 2015 at 14:52 Reply

  Görele ubyo civarında erkek yurdu varmi ya da yakınlarında özel veya devlet yurdu var mi ?

  • Fatih Özdemir
   30 Temmuz 2015 at 10:29 Reply

   Görele’ye en yakın devlet öğrenci yurdu Tirebolu ve Eynesil’dedir.

 • Özcan
  28 Temmuz 2015 at 10:14 Reply

  Yardımcı olacak kimse yokmu arkadaşlar

 • Anonim
  27 Temmuz 2015 at 12:43 Reply

  kayıtlar nasıl olucak

  • Fatih Özdemir
   29 Temmuz 2015 at 12:49 Reply

   Kayıt işlemleri için evinize bir dosya gönderiliyor. Orada detaylı bilgi yazmaktadır.

 • Özcan
  27 Temmuz 2015 at 12:17 Reply

  Tercihlerimde giresun tirebolu maliye qeldi okul sosyal hayat nasıldır ve merkeze uzaklıqı ne kadardır teşekürler

  • Fatih Özdemir
   29 Temmuz 2015 at 12:50 Reply

   Tirebolu, Karadeniz Sahilyolu projesinden kılpayı kurtularak doğal güzelliğini korumuş tek ilçemizdir. Merkeze uzaklığı dolmuş ile yaklaşık 45dk’dır.

 • Anonim
  26 Temmuz 2015 at 14:28 Reply

  giresun universitesi sağlık fakultesi nerede sehir merkezine uzak mıı?

  • Fatih Özdemir
   29 Temmuz 2015 at 12:50 Reply

   Sağlık Fakültesi, Şehir Merkezi’ndeki yerleşkelerdedir.

 • Anonim
  26 Temmuz 2015 at 13:35 Reply

  Piraziz sağlık bilimleri fakültesi binası eski yapı mı

 • Anonim
  26 Temmuz 2015 at 13:25 Reply

  Pirazizde devlet yurdu var mı

  • Anonim
   27 Temmuz 2015 at 14:32 Reply

   bildiğim kadarıyla piraziz’de devlet yurdu yok

 • Anonim
  26 Temmuz 2015 at 00:32 Reply

  Şebinkarahisardaki okulu kazandm da orasi hakkinda bilgi verebilirmisiniz cevrede hic bisey yok gibi bide yurtlar okula yakinmi. Giresuna ordan ulasim zormu

  • Anonim
   28 Temmuz 2015 at 10:47 Reply

   Gıresun merkeze uzaklıgı 3 saat glresunla alakası yok karasal ıklım ora bıldıgın.d

 • Betül
  25 Temmuz 2015 at 23:36 Reply

  Giresun mühendislik Fakültesi Enerji sistemleri mühendisliğini kazandım. Giresun hakkında hiç bir bilgim yok

  • Ferişte
   26 Temmuz 2015 at 00:36 Reply

   Neyi merak ettin ben biraz arastirdim

  • Fatih Özdemir
   29 Temmuz 2015 at 12:57 Reply

   Giresun Blog’da bu zamana kadar paylaşılanları inceleyerek Giresun hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

 • Ebru
  25 Temmuz 2015 at 15:27 Reply

  Alucrayla dan merkeze ulasim varmi otobusle falan kac saat surer

  • Fatih Özdemir
   29 Temmuz 2015 at 12:58 Reply

   Alucra-Giresun arası yaklaşık 2 buçuk saat sürmektedir.

 • Ebru
  25 Temmuz 2015 at 15:23 Reply

  Ulucrayla merkez arasi uzaklik cokmu fazla otobusle gidilibiliyomu peki ulucrda kiz yurdy ozelmi devletmi

  • Fatih Özdemir
   29 Temmuz 2015 at 13:16 Reply

   Alucra-Giresun arası yaklaşık 2 buçuk saat sürmektedir. Alucra’da iki blok karma olmak üzere 1 adet devlet yurdu bulunmaktadır.

 • Emre
  25 Temmuz 2015 at 13:33 Reply

  ben giresun üni. eğitim fakültesi pdr bölümünü kazandım. gürede erkek yurdu yokmuş galiba.erkekler merkezdeki yurtlara dağıtılmış. ben bunun nedenini sorucam. ayrıca yurt odaları kaçar kişilik ve modern mi? şimdiden teşekkürler.

  • Fatih Özdemir
   29 Temmuz 2015 at 13:17 Reply

   Bakanlık tarafından alınmış bir karardır. Yarı özel yurtta kişi sayısı 1 ile 3 arasında, klasik yurtta ise 4 ile 8 arasında değişmektedir. Odalar yeterince moderndir.

 • Anonim
  25 Temmuz 2015 at 12:37 Reply

  Şebinkarahisar tıbbi tanıtım ve pazarlama kazandım devlet yurdu için nereye başvuruyoruz yada başvurular ne zaman?

  • Fatih Özdemir
   29 Temmuz 2015 at 12:59 Reply

   Başvurular Ağustos ayında Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu’nun internet sitesi üzerinden burs başvurularıyla aynı anda yapılıyor ( http://www.kyk.gov.tr )

 • Anonim
  25 Temmuz 2015 at 12:28 Reply

  giresun hemşirelik kazandım devlet yurdu için nereye başvuruyoruz ve başvurular başladı mı ?

  • Fatih Özdemir
   29 Temmuz 2015 at 12:59 Reply

   Başvurular Ağustos ayında Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu’nun internet sitesi üzerinden burs başvurularıyla aynı anda yapılıyor ( http://www.kyk.gov.tr )

 • Anonim
  25 Temmuz 2015 at 00:40 Reply

  Tıp fakültesi tam olarak nasıl bir yerde kız yurtları özelde mi var sadece

  • Fatih Özdemir
   29 Temmuz 2015 at 13:18 Reply

   Tıp Fakültesinin konumuyla ve yurtlarla ilgili detaylı bilgi yazıda verilmiştir.

 • Anonim
  24 Temmuz 2015 at 19:54 Reply

  Alucrada özel kız yurtları varmı

 • Anonim
  24 Temmuz 2015 at 19:30 Reply

  Giresunda hemşirelik kazandım yurt için yardimci olur musunuz ? Devlet veya yarı özel düşünüyorum fakat yurttan pirazize servis varmı onun hakkında bilgi almak istiyorum

  • Anonim
   24 Temmuz 2015 at 23:15 Reply

   merkeze çok yakın piraziz 2016 da giresuna taşınacak zaten

  • Anonim
   24 Temmuz 2015 at 23:18 Reply

   giresunda yurt sorunu yok devlet ve özel hemşirelik kazanan kardeş rahat ol uzaktanmı geleceksininz

  • Fatih Özdemir
   29 Temmuz 2015 at 13:19 Reply

   Devlet yurtlarından Piraziz’e servis yoktur. Ulaşımı dolmuş ile sağlayabilirsiniz.

   • Anonim
    6 Ağustos 2015 at 21:38 Reply

    Dolmuş ücretleri ne kadar bilginiz var mı? giresundan hergün gidip gelmek zor mu olur? gidip gelen arkadaşlar var mı?

 • Anonim
  24 Temmuz 2015 at 15:22 Reply

  -tirebolu bankacılık ve sigortacılık ikinci öğretim ücreti ne kadar ve ne zaman ödeniyor?
  -devlet yurdu var mı?

  • Fatih Özdemir
   29 Temmuz 2015 at 13:21 Reply

   Harç ücretleri kayıt döneminden önce açıklanmaktadır. Genellikle kayıt tarihinden bir hafta önce ödenmektedir.

   Tirebolu’da karma olmak üzere 1 adet devlet yurdu bulunuyor.

 • Anonim
  24 Temmuz 2015 at 14:54 Reply

  kamu yönetimi yeni mi açıldı

 • Anonim
  24 Temmuz 2015 at 09:50 Reply

  ikdisadi ve idari bilimler fakültesi tam olarak nerede?
  Ve en yakın kız yurdu nerede?

  • Fatih Özdemir
   29 Temmuz 2015 at 13:23 Reply

   İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Güre Yerleşkesindedir. Detaylı bilgi yazıda verilmiştir.

 • Gözde
  24 Temmuz 2015 at 05:02 Reply

  Alucrada sanırım düzgün bi kız yurdu yok merkezde kalsam okula ulaşım zor olur mu acaba??

  • mesut
   24 Temmuz 2015 at 16:25 Reply

   4 saat yol var merkezden alucrada yurt yada eve çık alucra öğrenci nüfusu fazla olan bi yer

  • Anonim
   24 Temmuz 2015 at 23:22 Reply

   gözde alucrada kız yurdu var özel merkezden gidip gelinmez kardeş

  • Ebru
   26 Temmuz 2015 at 16:17 Reply

   Bende alucrada yurtta kakmayi dusunuyorum yardimci olurmusunuz

 • Gözde
  24 Temmuz 2015 at 04:54 Reply

  Alıcra

 • Yeşim
  24 Temmuz 2015 at 03:18 Reply

  Iyi geceler ben Gazipaşa yerleskesinin tam adresini öğrenmek istiyorum. Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu oradaymış sanırım

  • Fatih Özdemir
   29 Temmuz 2015 at 13:25 Reply

   Gazipaşa Yerleşkesi
   Gazi Caddesi Debboy Mevkii
   Merkez 28049 / GİRESUN

  • Anonim
   1 Eylül 2015 at 18:47 Reply

   bende orda okuyacağım cumartesi günü geliyorum ve hiç bir bilgim yok

 • Ömer
  24 Temmuz 2015 at 02:15 Reply

  Bir de şunları merak ediyorum Giresun da suç oranı yüksek mi insanları cana yakın mı?

  • mesut
   24 Temmuz 2015 at 16:27 Reply

   suç oranı düşüktür tipik karadeniz insanı sıcakkanlıdırlar

  • Anonim
   25 Temmuz 2015 at 23:33 Reply

   Memleketimin insanı candırr adamdır kadındırr dibine kadar

  • Fatih Özdemir
   29 Temmuz 2015 at 13:25 Reply

   Giresun bu konuda Türkiye’deki en güven verici şehirlerden biridir.

 • Ömer
  24 Temmuz 2015 at 01:56 Reply

  ben bu sene giresun pdr kazandım güre kampüsüne en yakın erkek öğrenci yurdu ne kadar uzaklıkta ve ulaşım nasıl sağlanıyor

  • Fatih Özdemir
   29 Temmuz 2015 at 13:27 Reply

   Giresun Üniversitesi Güre Kampüsü’ne en yakın öğrenci yurdu Giresun Merkez Liman A ve A2 Blok Klasik Devlet Yurtlarıdır. Dolmuş ile yaklaşık 15 dk sürmektedir.

  • hacer
   29 Temmuz 2015 at 22:27 Reply

   giresun pdryi kac siralama ve puanla aldiniz bende giresun pdr istiyorum

 • Anonim
  15 Temmuz 2015 at 12:46 Reply

  tirebolu merkeze ne kadaardır acaba, yurt ve sosyal imkanlar ulaşım nasıl ?

  • Fatih Özdemir
   29 Temmuz 2015 at 13:28 Reply

   Tirebolu, Karadeniz Sahilyolu projesinden kılpayı kurtularak doğal güzelliğini korumuş tek ilçemizdir. Merkeze uzaklığı dolmuş ile yaklaşık 45dk’dır.

   Tirebolu’da karma olmak üzere 1 adet devlet yurdu bulunuyor.

 • Ömer Faruk
  14 Temmuz 2015 at 15:00 Reply

  İyi günler,bahsettiğiniz özel erkek yurtlarının fiyatı hakkında bilginiz var mı? Bir de tavsiye edebileceğiniz bir erkek yurdu var mı?

  • Fatih Özdemir
   14 Temmuz 2015 at 17:06 Reply

   Erkek öğrenci yurtlarıyla ilgili güncel fiyat bilgisini ilgili yurtları arayarak öğrenebilirsiniz. Fakat tavsiyem Özel Erkek Yurtları konusunda çok da ümitli olmamanız.

 • ali göksu
  14 Temmuz 2015 at 13:16 Reply

  göreleye öğrenci olarak geldiğimizde ciddi bir konaklama sorunu ile karşıkarşıyız galiba ?? öylemi güzel sanatları yeni inşa edilmiş öğrenci yurduda mevcut değilmi bilgisi olan var mı_=?

  • Fatih Özdemir
   14 Temmuz 2015 at 17:05 Reply

   Doğrudur. Görele’de bu yıl çok fazla öğrenci talebi olacaktır. Kiralık ev araştırmasına çıkabilirsiniz.

   Ayrıca buraya bilgilerinizi yazarsanız, belki burayı gören biri sizinle ev arkadaşı olmak için talepte bulunabilir. Ev arkadaşı arıyorsanız eğer faydalı olacaktır.

 • Muharrem
  13 Temmuz 2015 at 03:57 Reply

  Eğitim fakültesi ile fen edebiyat fakültesi arası kaç dakika?

  • Fatih Özdemir
   13 Temmuz 2015 at 04:29 Reply

   Eğitim ve Fen-Edebiyat Fakülteleri yanyanadır ve Güre Yerleşkesindedir.

 • Isimsiz
  13 Temmuz 2015 at 01:59 Reply

  Eğitim Fak. Oradaki devlet yurtları yarı özel ve klasik yurtlar ? Kaç kişilik odalar acaba ve dolap vs nasıl hali falan var mi

  • Fatih Özdemir
   13 Temmuz 2015 at 04:30 Reply

   Güre’deki devlet yurtlarının tamamı kızlara aittir. Klasik yurt 8 kişilik, yarı özel ise 3 kişilik odalardan oluşmaktadır.

 • Deniz
  11 Temmuz 2015 at 14:43 Reply

  İyi günler 2015-2016 Giresun üniversitesi Teknik Bilimler MYO bölümlerinin harç ücretleri ne kadar acaba?
  Bide bu üniversiteye en yakın kız öğrenci yurdu hangisi?

  • Fatih Özdemir
   11 Temmuz 2015 at 19:58 Reply

   Harç ücretleri her yıl YÖK kararıyla açıklanmaktadır. Gerekli duyuruları üniversitenin internet sitesinden takip edebilirsiniz
   Yurtlarla ilgili detaylı bilgi yazının içerisinde verilmiştir.

 • Anonim
  11 Temmuz 2015 at 09:42 Reply

  GIRESUN UNIVERSITESI HARITA MUHENDISLIGI 2.ÖĞRENIM UCRETI DÖNEMLIK NE KADAR

  • Fatih Özdemir
   11 Temmuz 2015 at 20:00 Reply

   Harç ücretleri her yıl YÖK kararıyla açıklanmaktadır. Gerekli duyuruları üniversitenin internet sitesinden takip edebilirsiniz

 • Anonim
  11 Temmuz 2015 at 05:23 Reply

  Espiyedw yurt var mı? Özel gvnlk bölümü nasıl bşr bölüm yardımcı olabilir msnz?

  • Fatih Özdemir
   11 Temmuz 2015 at 20:01 Reply

   İlçelerdeki yurt hizmetleriyle ilgili detaylı bilgiyi üniversitesi arayarak alabilirsiniz.

 • Anonim
  11 Temmuz 2015 at 00:36 Reply

  Tirebolu iletişim Fakültesinde isteğe bağli hazirlik bulunmakta midir?

  • Fatih Özdemir
   11 Temmuz 2015 at 14:04 Reply

   İsteğe bağlı Hazırlık Programı sadece İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü için bulunuyor diye biliyoruz. Detaylı bilgiyi üniversiteyi arayarak alabilirsiniz

 • TTbbb
  10 Temmuz 2015 at 13:13 Reply

  Konserler oluyo mu üniversitede pop şarkıcıların fılan :)

  • Fatih Özdemir
   11 Temmuz 2015 at 20:01 Reply

   Bahar Şenlikleri kapsamında üniversite içerisinde konser etkinlikleri akademik yıl sonlarında yapılıyor.

 • Cuma Ketmen
  10 Temmuz 2015 at 07:52 Reply

  iyi günler bn harç paraları nı öğrenmek istriyorum ücretleri ne kadar.
  bn bu yıl kayıt olmayı düsünüyorum bilgilendirme albilirmiyim.

 • Anonim
  10 Temmuz 2015 at 10:48 Reply

  iyi günler bn harç paraları nı öğrenmek istriyorum ücretleri ne kadar
  bn bu yıl kayıt olmayı düsünüyorum bilgilendirme albilirmiyim

  • Fatih Özdemir
   11 Temmuz 2015 at 20:02 Reply

   Harç ücretleri her yıl YÖK kararıyla açıklanmaktadır. Gerekli duyuruları üniversitenin internet sitesinden takip edebilirsiniz

 • sima
  9 Temmuz 2015 at 20:04 Reply

  Merhaba Yeni açılan gazetecilik bölümü tirebolu merkezde mi yoksa köylerinde mi ? Uzaklık ne kadardır acaba ayrıca yurtlara yakınlıgı nedir ?

  • Fatih Özdemir
   11 Temmuz 2015 at 20:03 Reply

   Tirebolu İletişim Fakültesi Tirebolu’nun merkezindedir. İlçelerdeki yurt hizmetleriyle ilgili detaylı bilgiyi üniversitesi arayarak alabilirsiniz.

 • Mine Tırpan
  9 Temmuz 2015 at 18:02 Reply

  ben piraziz hemşirelik bölümünü düşünüyorum ama orada devlet yurdu veya özel yurt var mı giresun merkeze ne kadar uzaklıkta? özel yurtların fiyatları ne kadar bilgi verebilir misiniz?

  • Fatih Özdemir
   11 Temmuz 2015 at 20:03 Reply

   İlçelerdeki yurt hizmetleriyle ilgili detaylı bilgiyi üniversitesi arayarak alabilirsiniz.

  • mesut
   24 Temmuz 2015 at 16:32 Reply

   piraziz giresun merkez ve ordu merkeze 20 km uzaklıktadır özel yurtlar mevcuttur küçük bir ilçedir sahildedir ev kiralarıda 300 max dur yurt ücretleri 2000-3000 arası değişir

 • Beste
  9 Temmuz 2015 at 08:11 Reply

  merhaba ben piraziz ebelik bölümünü tercih ettim giresun merkeze olan uzaklığı ve dolmuş ücretleri nasıl ? birde yurt bulamazsam ev kiraları nasıl ? Öğrenci dostu olan hiç esnaf yok mu :///

  • Fatih Özdemir
   11 Temmuz 2015 at 20:05 Reply

   Piraziz ve Giresun Merkez arası mesafe dolmuşların yoğunluğuna göre ortalama 20 dk sürmektedir. Kiralık ev ilanlarını internet üzerindeki emlak-konut sitelerinde bulabilirsiniz.

   • mesut
    24 Temmuz 2015 at 16:34 Reply

    normal bi binada fiyatlar 300 civarıdır ancak sitede kalırsanız 450-500 civarı olur ev için yardımcı olabilirim

 • anonim
  8 Temmuz 2015 at 16:49 Reply

  uygulamalı ingilizce çevirmenlik bölümü 2.öğretim harç parası ne kadar olur ?

 • Tuğçe
  4 Temmuz 2015 at 14:15 Reply

  Giresun üniversitesin de tıp okumayı düşünüyorum ,
  akreditasyon belgesi var mı ?
  Simüle lab bulunuyor mu ?
  Anabilimdalı var mı ?
  Fakülte ile hastane bitişik mi ?
  Öğrenci değişim programlarından ( Mevlana ,Farabi , Erasmus ,Twinning ..) hangileri bulunuyor ?
  Maket ve kadavra sayısı yeterli mi ?
  cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

  • Fatih Özdemir
   5 Temmuz 2015 at 03:37 Reply

   Bu konuda detaylı teknik bilgileri üniversiteyi arayarak alabilirsiniz.

 • Anonim
  3 Temmuz 2015 at 19:31 Reply

  Ben hemşirelik okumayı düşünüyorum giresunda fakat devlet yurdu yönünden sıkıntı olurmu diye dusunuyorum birde staj yapiyapilacak hastane okul ve yurt mesafelerini merak ediyorum bu konuda bilgilendirir misiniz şimdiden teşekkürler…

  • Fatih Özdemir
   5 Temmuz 2015 at 03:39 Reply

   Bu konuda detaylı teknik bilgileri üniversiteyi arayarak alabilirsiniz.

 • Mustafa Cörüt
  1 Temmuz 2015 at 21:28 Reply

  Sayın, Öğrenciler, yaşadığınız bölgeyi ve okulu unutmadan, Üniversiteye girme hakkını kazandığınız puan durumuna göre, tercih döneminiz boyunca, tercih yapacağınız Üniversiteler hakkında tam bir bilgi aldıktan ve tercih edip o şehri gördükten sonra tercih yapmanız gerekirken, sonradan yaptığınız Üniversite hakkında olumsuz, çirkin vs. sözler sarf etmek, okumuş, kültürlü insanlara yakışmaz, Ancak, okumuş cahil insanlara yakışır. Bu gibi yorumlar kültürlü insanların işi değildir. Giresun Üniversitesi gelişmekte olan bir yeni Eğitim, ilim vs. merkezidir.

 • mehmet fatih
  30 Haziran 2015 at 19:02 Reply

  Fatih abi bir sorum olacak zahmet olmazsa bilgi verebilir misin ? Mühendislik fakultesi ve iletişim fakultesi birbirinden çok uzaklar mı ? Örneğin ben iletişimde okusam A kişiside muhendislik fakultesinde okursa aynı yurtta kalmamız ne derece mümkün ?

  • Fatih Özdemir
   1 Temmuz 2015 at 18:46 Reply

   Mühendislik Fakültesi Giresun Merkez’de Merkez Güre Yerleşkesindedir. İletişim Fakültesi ise Tirebolu ilçesindedir. Aralarında 54 km mesafe ve otomobille 45 dk süre bulunmaktadır.

   Navigasyon yönlendirmesi için: https://goo.gl/9lUcS1

 • hicabi
  24 Şubat 2015 at 22:17 Reply

  ağır konuşmamak için kendimi zor tuttuğum bir üniversite tercih etmeyen bilemez.
  gelin görün bol bol sövün
  ayrıca sloganına hunharca güldüğüm bir üniversite.(bence slogan “geleceğin işsizlerini yetiştirmek bizim işimiz” olmalıydı.

  • Anonim
   28 Haziran 2015 at 12:15 Reply

   selamlar, size bir çalışma için birkaç soru sormak istiyorum. irtibata geçebilir miyiz?

 • üretim saksıları
  6 Şubat 2015 at 15:27 Reply

  bu yıl tercih etmeyi planlıyorum

 • ayşe
  16 Ekim 2014 at 00:32 Reply

  sadece film izlenilecek bir üniversite.

 • mesut berkant
  9 Ekim 2014 at 00:20 Reply

  uygulamalı ing. ve çevirmenlik bölümü hazırlık dersleri espiyedemi başka biryerdemi verilecek ?

  • Fatih Özdemir
   11 Temmuz 2015 at 20:06 Reply

   Hazırlık eğitimleri genelde Giresun Merkez’deki Yabancı Diller Meslek Yüksekokulu binasında veriliyor. Kesin bilgiyi üniversiteyi arayarak alabilirsiniz.

 • tuğba
  22 Eylül 2014 at 15:57 Reply

  hazırlık okuacak öğrencilerinde ders seçme yapması için danışmanlıkla görüşmesi gerekiyor mu?

  • Fatih Özdemir
   11 Temmuz 2015 at 20:07 Reply

   Geçtiğimiz yıllarda hazırlık okuyan öğrencilerin ders kaydı danışmanları tarafından otomatik olarak yapılıyordu. Siz yine de üniversiteyi arayarak kesin bilgi alınız.

 • Ebubekir Aydın
  2 Eylül 2014 at 23:49 Reply

  merhaba arkadaşlar ben uygulamalı ingilizce ve cevirmenlik bölümünü kazandım ve 1 sene hazrılık var bu hazırlık okulu merkezde mi Espiye de mi??

  • mesut berkant
   9 Ekim 2014 at 00:18 Reply

   cevap bulabildiysen faceten bana aynı isimle ulaşırmısın

  • Fatih Özdemir
   11 Temmuz 2015 at 20:08 Reply

   Hazırlık eğitimleri genelde Giresun Merkez’deki Yabancı Diller Meslek Yüksekokulu binasında veriliyor. Kesin bilgiyi üniversiteyi arayarak alabilirsiniz.

 • ayşe
  31 Ağustos 2014 at 06:02 Reply

  bana öğrenci kayıt dosyası gelmedi kayıtı 1 inde napacağım internetten indirilmez mi yardım edin lütfen

 • Anonim
  14 Ağustos 2014 at 19:38 Reply

  merhaba ben bu ön kayıtla ilgili bi sey sorcaktım

  • Anonim
   16 Ağustos 2014 at 15:45 Reply

   Ben bu On kayıtta bütün adamları dolduruyor en Son adımda kaydet ve cık var oraya basıyorum direk cıkıyor ön kaydını başarıyla tamamlanmıştır demiyo ama bi daha girdiğimde bilgiler kayıtlı oluyo simdi ben kaybolmuş mu oluyorum

   • Fatih Özdemir
    16 Ağustos 2014 at 23:58 Reply

    Evet kaydınız alınmıştır büyük ihtimalle. Sayfanın çıktısını almanız yeterlidir

 • Anonim
  10 Ağustos 2014 at 20:15 Reply

  ilk öğrenimlerde harç parası ödiyeceklermi bilginiz var mı?

  • Fatih Özdemir
   11 Ağustos 2014 at 00:05 Reply

   Hayır ödemiyorlar. Sadece İkinci Öğretim öğrencileri harç ücreti ödemektedir.

 • Anonim
  10 Ağustos 2014 at 01:29 Reply

  Merhaba İngilizce işletme bölümüne yerleştim.okuduğum kadarıyla kampüs güre de.Burada erkek öğrenciler için apart tarzı konaklama yerleri bulunuyor mu acaba ? Şimdiden teşekkürler.

  • Fatih Özdemir
   11 Temmuz 2015 at 20:10 Reply

   Giresun şehir merkezinde çok fazla olmamakla birlikte erkek öğrenciler için de özel yurtlar ve pansiyonlar bulunuyor. Araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

 • nur
  9 Ağustos 2014 at 21:35 Reply

  piruzzi giresun arası 25 km gidip gelecem merkeze otobüs fiyatlarını bilen var mı ?

 • ömer taze
  5 Ağustos 2014 at 12:30 Reply

  mrb ben uluslararası ilişkilere yerleştim de merkeze yakın devlet yurtları veya özel yurtlar varmı.

  • Fatih Özdemir
   5 Ağustos 2014 at 12:32 Reply

   Yurtlarla ilgili detaylı bilgi yazımızda bulunmaktadır.

 • Anonim
  3 Ağustos 2014 at 15:20 Reply

  giresun merkez-dereli myo ulaşım ücretleri ne kadar?

  • Fatih Özdemir
   4 Ağustos 2014 at 16:17 Reply

   Giresun-Dereli arası Ağustos 2014 tarihli güncel ücretler öğrenci 4 TL, tam 5 TL’dir.

 • Anonim
  2 Ağustos 2014 at 16:47 Reply

  Ön kayıtlar herkes için mi 5 Ağustos’ta başlıyor?

  • Fatih Özdemir
   4 Ağustos 2014 at 15:36 Reply

   Önkayıtlarla ilgili gerekli bilgiler Üniversite tarafından açıklanmaktadır.

   • Dilek Dikici
    6 Ağustos 2014 at 19:45 Reply

    ne zaman başlayacak nasıl göreceğiz nerden bakacagız yardım edermisinz??

    • Fatih Özdemir
     6 Ağustos 2014 at 23:54 Reply

     Evinize üniversite tarafından konuyla ilgili bilgiler içeren bir dosya gönderilecektir. Eğer gelmezse üniversitenin sitesinden gerekli bilgiler veriliyor

     • Anonim
      8 Ağustos 2014 at 13:19 Reply

      Üniversiteye yerleştirme şekliniz, Ön Kayıt İşlemini gerektirmiyor! bir sıkıntımı var acaba bu uyarının anlamı nedir

     • Anonim
      8 Ağustos 2014 at 19:13 Reply

      Site ile ilgili bir sorunmuş herşeyi hallettim. eve zarf gelecek heralde onu bekliyecem artık

 • Esra Bulut
  31 Temmuz 2014 at 22:08 Reply

  merhaba ben giresun üniverstesi eğitim fakültesi pdr i.ö kazandm bir kaç sorum var cevaplarsanız çok sevinirim
  yurtlarda sıkıntı varmış yurtlar ne kadar uzakta ?
  okul şehire ne kadar uzak ?
  ve ayrıca giresunda öğrenci yaşamı nasıl haytı yani ucuz bir şehirmi pahalı mı?

  • Fatih Özdemir
   1 Ağustos 2014 at 00:03 Reply

   Merkez Kız Devlet öğrenci yurtları Güre’de. Eğitim Fakültesi de Güre’de bulunuyor. Okul ve yurt birbirine yakın. Güre ve şehir merkezi ise minibüs ile yaklaşık 15dk.

   Şehirdeki kafe ve restoran yaşantısı biraz pahalı. Ucuz alternatif bulmak zor. Esnaf pek Öğrenci dostu sayılmaz :)

   • Anonim
    1 Ağustos 2014 at 13:59 Reply

    anladım :) çok teşekkür ederim :)

  • Zeynep
   2 Ağustos 2014 at 12:49 Reply

   Tabi :) tanisalim esra

   • Esra Bulut
    4 Ağustos 2014 at 16:08 Reply

    facen varmı ?yda twitter

    • Zeynep
     4 Ağustos 2014 at 16:56 Reply

     Var orda yazmıştım elife yorumda görürsün

  • zeynep
   10 Ağustos 2014 at 14:04 Reply

   esra

 • Zeynep
  31 Temmuz 2014 at 19:50 Reply

  Hmm napalim o zaman

  • Elif kaya
   31 Temmuz 2014 at 23:24 Reply

   Canim o zaman sen isim Soyisim yaz ben abimin facesinden eklerim öyle konuşuruz.uygun mudur :)

   • Zeynep
    1 Ağustos 2014 at 16:36 Reply

    Uygun tabi :) face ismim damla bozkır öyle bi kaç kişi var profilim açık değil eklersın artık hepsini :)

    • Zeynep
     1 Ağustos 2014 at 17:02 Reply

     Fotoğrafım yok :) yalnız şimdi giremem faceye bi kaç gün sonra konuşabiliriz anca :)

 • Derya Gülokay
  31 Temmuz 2014 at 13:55 Reply

  devlet kız yurtlarının tamamı güre de bulunuyor dediniz. peki güre ve görele arası mesafe ne kadar kaç km? .güre de bi yurda yerleşebilirsek görelede ki yüksekokula nasıl gidebiliriz??

  • Fatih Özdemir
   31 Temmuz 2014 at 13:58 Reply

   Giresun ve Görele arası 60 km ve otobüsle yolculuk ortalama 1 saat sürüyor. Ulaşım minibüs ve otobüslerle sağlanıyor. Güncel tek yön gidiş ücreti öğrenci 7 TL.

   Bütün kız yurtları Güre’de değil elbette. Ben merkez ilçe için söyledim onu. Bunun dışında Tirebolu’da da bir devlet öğrenci yurdu bulunuyor.

 • Derya Gülokay
  31 Temmuz 2014 at 12:50 Reply

  bende görele uygulamalı bilimler yüksekokulu bankacılık ve finans bölümünü kazandım. ancak nerde kalıcam nasıl olucak . okula en yakın devlet yurdu nerde ve hangisi ?? bunları bilmek istiyorum?????

  • Fatih Özdemir
   31 Temmuz 2014 at 12:51 Reply

   Görele’de devlet yurdu bulunmuyor. Bundan dolayı birkaç arkadaş ev kiralamanız mantıklı olacaktır. Oradaki öğrencilerden bu konuda yardım isteyebilirsiniz. Facebook’taki Görele UBYO gruplarını ya da Giresun Üniversitesi İtiraf Sayfalarını inceleyiniz.

 • melda
  30 Temmuz 2014 at 14:58 Reply

  ben bankacılık ve finas kazandım okul göreledeymiş. orada devlet yurdu varmı okula kaç km ? bu bölüm için ön kayıt gereklimi?. kayıt tarihi eylulun ikisi diyor ve on kayıt agustosun 5 diyor on kayıt için kayıt tarihinden önce gitmelimiyim? yarı özel yurt varmı görelede? ve kaç km .

  • Fatih Özdemir
   30 Temmuz 2014 at 15:01 Reply

   Yazıda da belirtildiği gibi Görele’de devlet yurdu bulunmuyor. Ön kayıt bütün yeni öğrenciler için geçerli olup internet üzerinden yapılmaktadır. Ön kayıt için okula gelmenize gerek yok.

   • melda
    30 Temmuz 2014 at 15:40 Reply

    teşekkür ederim.. peki son sorum görelede yarı özel yurt varmı ve okula kaç km oolduguna dair bilginiz varmı?

    • Fatih Özdemir
     30 Temmuz 2014 at 16:39 Reply

     Görele’de klasik ve yarı özel devlet yurtları bulunmuyor.

     • melda
      30 Temmuz 2014 at 17:05 Reply

      teşekkur ederim

  • Derya Gülokay
   31 Temmuz 2014 at 12:43 Reply

   bende görele uygulamalı bilimler yüksekokulu bankacılık ve finans bölümünü kazandım. ancak nerde kalıcam nasıl olucak . okula en yakın devlet yurdu nerde ve hangisi ?? bunları bilmek istiyorum?????

   • Fatih Özdemir
    31 Temmuz 2014 at 12:50 Reply

    Görele’de devlet yurdu bulunmuyor. Bundan dolayı birkaç arkadaş ev kiralamanız mantıklı olacaktır. Oradaki öğrencilerden bu konuda yardım isteyebilirsiniz. Facebook’taki Görele UBYO gruplarını ya da Giresun Üniversitesi İtiraf Sayfalarını inceleyiniz.

  • Anonim
   31 Temmuz 2014 at 13:30 Reply

   ön kayıt tarihini nerden öğrendin ?

  • Anonim
   2 Ağustos 2014 at 16:55 Reply

   bende bankacılık ve finans bolumundeyim orada devlet yurdu yok ozel yurt varmıs ve okula mesafe 1 km imis

 • st
  29 Temmuz 2014 at 15:23 Reply

  edindiğim bilgiye göre kayıtlar üniversite tarafından yapılıyormuş ve doldurulması gereken belgeler öğrencilere gönderiliyormuş o belgeler kayıt tarihinde üniversiteye gidip onaylatılıyormuş. İşler bu şekildemi ilerliyor? “25 – 29 Ağustos Güz yarıyılı harç ödeme, kayıt yenileme, derse yazılma (yeni kayıt yaptıran öğrencilerin kayıtları ÖİDB tarafından yapılacaktır) ​” bu duyuru üniversite sitesinde yayınlanmakta buradaki derse yazılma işi bizi ilgilendiriyomu? eğer ilgilendiriyorsa kullanıcı adı ve şifre işleri nasıl gerçekleştiriyo?

  • Fatih Özdemir
   29 Temmuz 2014 at 15:33 Reply

   Evet, süreç bahsettiğiniz şekilde işliyor. Üniversitenin sitesindeki kayıt yenileme duyurusu mevcut öğrencileri ilgilendiriyor. Sizin işlemleriniz üniversite tarafından yapılacak.

   • st
    29 Temmuz 2014 at 15:49 Reply

    Peki ders yazılma işlemi nasıl oluyor?

    • Fatih Özdemir
     29 Temmuz 2014 at 15:51 Reply

     Bunlarla ilgili detaylı bilgilerin hepsi sizinle paylaşılacak. Endişe etmenize gerek yok. Şuan çok erken :)

 • Anonim
  29 Temmuz 2014 at 13:17 Reply

  merhabalr ben de coğrafya kazandım.gürede kampüse yakın kız öğrenci yurtları var mı şimdiden teşekkürler

  • Fatih Özdemir
   29 Temmuz 2014 at 13:23 Reply

   Devlet kız yurtlarının tamamı Güre’dedir. Ayrıca Güre’de özel kız yurtları da bulunuyor

 • Anonim
  28 Temmuz 2014 at 19:28 Reply

  Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Kazanan Var mı?

 • zeynep
  27 Temmuz 2014 at 16:32 Reply

  2. Öğrenim ücretleri Ne kadar bilgi verir misiniz

  • Fatih Özdemir
   27 Temmuz 2014 at 19:29 Reply

   Bölümüne göre değişiyor. Güncel ücretler yakın bir zamanda açıklanır.

 • Anonim
  27 Temmuz 2014 at 05:47 Reply

  Eynesilde kız öğrenci yurdu var mı?

  • Fatih Özdemir
   27 Temmuz 2014 at 09:57 Reply

   Eynesil’de Devlet yurdu yok

   • Aysun
    11 Ağustos 2016 at 18:41 Reply

    Peki eynesilde özel olarak kaç yurt var ve isimleri neler

 • Ayşe
  27 Temmuz 2014 at 02:15 Reply

  İktisat bölümünde hazırlık sınıfı var mi ?

  • Fatih Özdemir
   27 Temmuz 2014 at 02:20 Reply

   Hayır. Sadece İşletme Bölümünde İngilizce Hazırlık var.

 • Atakan
  27 Temmuz 2014 at 00:16 Reply

  Okulun yurdu var mı? yoksa sadece kyk yurtları mı var ? birde tıp fakültesine yakın mı yurtlar (yürüme mesafesi bazında)

  • Fatih Özdemir
   27 Temmuz 2014 at 00:43 Reply

   Okulun yurdu yok. Hepsi KYK’nın. Merkez Erkek öğrenci yurdu, Tıp Fakültesine yürüme mesafesinde.

   • Atakan
    27 Temmuz 2014 at 01:02 Reply

    Limandaki A ,A2 ve Gedikkayadan tıpa yakın olan hangisi?

    • Fatih Özdemir
     27 Temmuz 2014 at 01:04 Reply

     A ve A2 klasik yurtları daha yakın. Gedikkaya’daki Yarı Özel B Blok Yurda minibüs ile ulaşabilirsin.

 • st
  26 Temmuz 2014 at 22:28 Reply

  25-29 Ağustos arası harç yatırma diyo 1. öğretimde harç yatıyomu ?

  • Fatih Özdemir
   26 Temmuz 2014 at 22:29 Reply

   Söz konusu durum sadece İkinci Öğretim öğrencileri için geçerlidir.

   • st
    26 Temmuz 2014 at 22:53 Reply

    peki üniversite bana bilgi amaçlı veya kayıtla ilgili belgeler gönderecekmi? Birde 25-29 Ağustos arası ders seçme işleri bizlemi ilgili

    • Fatih Özdemir
     26 Temmuz 2014 at 23:06 Reply

     Normal şartlarda gönderiliyor. Yeni kayıt yaptıran öğrencilerin kayıtları Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılıyor

 • Berat
  26 Temmuz 2014 at 03:27 Reply

  Eğitim fakültesi güredeymis. Kayıt gazipasa yerleşkesinde imiş sanırım. Arasında ki mesafe nedir uzak mıdır

 • Ela
  25 Temmuz 2014 at 23:26 Reply

  Eğitim fakültesi güre de mi ?

 • Atakan
  25 Temmuz 2014 at 12:59 Reply

  Merhaba, ben bu sene giresun tıpa yerleştim de biraz bilgi verebilirmisiniz? Hazırlık var mı? hangi yerleşkede bulunduğu yer önemli yerlere yakın mı? birde fakülteye yakın okulun yurdu var mı? teşekkür ederim

  • Fatih Özdemir
   26 Temmuz 2014 at 01:33 Reply

   Üniversitede Ingilizce Hazırlık sadece işletme bölümünde var. Nizamiye Yerleşkesi’nde bulunuyor. Konuyla ilgili detaylı bilgi zaten yazıda var. Devlete ait merkez sahildeki erkek öğrenci yurduna da yakın.

   • Atakan
    26 Temmuz 2014 at 02:41 Reply

    çok teşekkürler

 • Anonim
  25 Temmuz 2014 at 01:14 Reply

  Benim kayıt yeri Gazipaşa yaziyo ama iktisadi ve idari Bilimler fakültesi gürede varmış kayıtların Gazipaşadami yapilacak gürede okunacak yardımcı olursanız.

  • Fatih Özdemir
   25 Temmuz 2014 at 02:01 Reply

   Evet. Kayıtlar Gazipaşa Yerleşkesi’ndeki kapalı spor salonunda yapılıyor. Iktisadi ve Idari Bilimler Fakültesi bu yıl ilk kez Güre’deki yeni binasında hizmet verecek. Eskiden de Güre’deydi.

   • Anonim
    8 Ağustos 2014 at 09:21 Reply

    tirebolu mehmet bayrak myo nun kayıtları nerede yapılacak merkez de yapılacakmış ?? ve kayıt evrakları nelerdir?..

    • Fatih Özdemir
     8 Ağustos 2014 at 11:47 Reply

     Evet. Tüm bölümler için kayıtlar Gazipaşa Yerleşkesi’ndeki kapalı spor salonunda yapılıyor. Evraklar evinize gönderiliyor. Eğer gelmezse üniversitenin sitesinden gerekli bilgiler veriliyor.

 • Anonim
  24 Temmuz 2014 at 21:26 Reply

  Kyk’nın Kızlar için bulunan Sahil Yurdunda Devlet Yurdunun Çok Kötü Olduğu Söyleniyor Bunun Sebebi Nedir ? Yarı özel yurdunun Fiyatı tam olarak ne kadardır ve Eğitim Fakültesine Yurt Uzak mı ? Kayıtlar Tam anlamıyla ne zaman olacaktır ve ön kayıt Gerektirmiyor mu ?

  • Fatih Özdemir
   24 Temmuz 2014 at 22:54 Reply

   Kız Devlet yurtlarının tamamı Güre’dedir. Detaylı bilgi yazıda bulunuyor. Yurtlara Kayıt, belirli dönemlerde kyk.gov.tr adresinden yapılmaktadır

 • Elif kaya
  24 Temmuz 2014 at 14:39 Reply

  Meraba eğitim fakültesinde ki akademik kadro nasıl acaba bir bilginiz var mi

 • Anonim
  24 Temmuz 2014 at 13:41 Reply

  Kampusu genismi acaba

  • Fatih Özdemir
   24 Temmuz 2014 at 13:44 Reply

   Yeni yapılan binalarla Güre Yerleşkesi biraz daha büyüdü

 • st
  24 Temmuz 2014 at 12:05 Reply

  gazi paşa yerleşkesi kapalı spor salonu debboy mevkii kayıt adresim olarak gözüküyor. burdaki yazınızda eğitim fakültesi güre de gözüküyor. ben kayıt için gittiğimde kayıt adresine mi gidecem. kayıt günü tek gün olduğu için endişeliyim orada bir sıkıntı çıkarmı yer konusunda?

  • Fatih Özdemir
   24 Temmuz 2014 at 13:05 Reply

   Kayıtlar Gazipaşa Yerleşkesi’ndeki kapalı spor salonunda yapılıyor. Eğitim Fakültesi Güre Yerleşkesi’ndedir.

   • st
    24 Temmuz 2014 at 22:51 Reply

    Teşekkür ederim

 • havvanur
  24 Temmuz 2014 at 02:44 Reply

  Universiteniz hakknda cok kotu yorumlar aldım kadro konusunda sizce nasl ?

  • Fatih Özdemir
   24 Temmuz 2014 at 13:04 Reply

   Bölümüne göre değişiyor. Kötü yorumları veren kim?

 • Anonim
  23 Temmuz 2014 at 23:51 Reply

  kayıt yaptırdığımızda neleri getirmemiz lazım?

  • Fatih Özdemir
   24 Temmuz 2014 at 13:03 Reply

   Evinize üniversite tarafından konuyla ilgili bilgiler içeren bir dosya gönderilecektir. Eğer gelmezse üniversitenin sitesinden gerekli bilgiler veriliyor

   • Anonim
    25 Temmuz 2014 at 00:59 Reply

    teşekkürler

 • elif kaya
  23 Temmuz 2014 at 20:36 Reply

  Meraba ben pdr bölümünü kazandım sonuc belgesinde gazi paşa yerleşkesi yazıyor ancak blogda egitim fakültesinin yerleşkesi farklı yazıyor acba bu yıl değişiklik mi yapıldı bilgilendirirseniz sevinirim

  • Fatih Özdemir
   23 Temmuz 2014 at 20:40 Reply

   Değişiklik yapıldığı konusunda bir bilgimiz yok. Yenilenen üniversite binaları nedeniyle geçici bir değişiklik yaşanmış olabilir. Detaylı bilgiyi edindiğimizde size bilgi vereceğiz

   • elif kaya
    23 Temmuz 2014 at 23:41 Reply

    Çok sevinirim şimdiden teşekkürler

    • Fatih Özdemir
     24 Temmuz 2014 at 13:08 Reply

     Tekrar Merhaba. Sanırım sistemde kayıt adresi olarak Gazipaşa Yerleşkesi yazıyor. Eğitim Fakültesi Güre’de. Sadece kayıtlar Gazipaşa Yerleşkesi’ndeki kapalı spor salonunda yapılıyor.

     • Elif kaya
      24 Temmuz 2014 at 14:42 Reply

      Tesekkürler

  • Anonim
   24 Temmuz 2014 at 13:37 Reply

   Pdr 2 ogretimmi

   • Fatih Özdemir
    24 Temmuz 2014 at 13:43 Reply

    Siz neyi tercih ettiyseniz odur. Sonuç sayfanızda ikinci öğretim mi yazıyor?

   • Elif kaya
    24 Temmuz 2014 at 14:42 Reply

    Evet sizde mi?

    • Fatih Özdemir
     24 Temmuz 2014 at 19:53 Reply

     Eğer ikinci öğretim yazıyorsa, ikinci öğretim olarak eğitim alırsınız.

  • zeynep
   25 Temmuz 2014 at 09:58 Reply

   merhaba ben de bu sene pdr ıkıncı öğretimi kazandım

   • Elif kaya
    25 Temmuz 2014 at 16:59 Reply

    Hadi ya ne güzel sınıf arkadaşı olucaz demek :)

    • zeynep
     27 Temmuz 2014 at 12:36 Reply

     Aynen :) gitmeden tanışmak isterim birbirimize yardımcı oluruz

     • Elif kaya
      27 Temmuz 2014 at 13:56 Reply

      Bence de iyi olur :)

     • zeynep
      27 Temmuz 2014 at 14:40 Reply

      burdan mı tanışcaz :)

     • Esra Bulut
      1 Ağustos 2014 at 22:02 Reply

      sizdemi pdr i.ö

     • Esra Bulut
      1 Ağustos 2014 at 22:04 Reply

      kızlar bende pdr i.ö ortaklaşa yardımlaşırsak çok sevinirim yeniyiz hepimiz

 • hulya
  19 Temmuz 2014 at 15:41 Reply

  pirazizde devlet yurdu var mıdır

 • Anonim
  17 Temmuz 2014 at 00:26 Reply

  Tesekkur edrim

 • Anonim
  16 Temmuz 2014 at 15:14 Reply

  2. Ogretim ders saatleri nedir?

  • Fatih Özdemir
   16 Temmuz 2014 at 15:17 Reply

   İkinci Öğretimlerin ders saatleri 17:00 – 23:00 arasındadır.

   • zeynep
    27 Temmuz 2014 at 15:13 Reply

    tanisalım o zaman :)

    • Elif kaya
     27 Temmuz 2014 at 22:22 Reply

     İstersen numaranı veya mail adresini yaz ordan konuşalım :) yada senin baska bir önerin varsa onu yapalim:)

     • zeynep
      28 Temmuz 2014 at 16:25 Reply

      Faceden tanisalım uygun mu :)

     • Elif kaya
      28 Temmuz 2014 at 18:13 Reply

      Benim facem yok ama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.