Giriş Yap

Giresun Blog

Giresun Blog'da yazarlar Giresun'un tarihini, kültürünü, yaşamını, projelerini ve sorunlarını anlatıyor, sosyal medyada onbinlerle paylaşıyor.
Giresun Üniversitesi Güre Kampüsünde büyümeye başlıyor

Giresun Üniversitesi Güre Kampüsünde büyümeye başlıyor

Giresun Üniversitesi Güre Kampüsü Toki Binaları
Giresun Üniversitesi Güre Kampüsü Toki Binaları

2006 yılında kurulan üniversiteler arasında açıldığı günden beri bir çivi bile çakılmayan Giresun Üniversitesi kampüslerinde inşaatlar yükselmeye başlıyor!

Mevcut rektör Sayın Aygün Attar’ın atanmasının ardından Giresun Üniversitesi’nde yaşanan büyük değişim, yeni fakülte binaları için TOKİ ile yapılan sözleşmeyle birlikte daha da belirginleşiyor. Ayrıca kampüsteki cami inşaatı da tüm hızıyla devam ediyor.

TOKİ 28.03.2013’te başlanan Giresun Üniversitesi Güre Kampüsü birinci etap inşaatlarını 650 günde biterecek.

Yapımı devam eden Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Enstitüler ve Araştırma Merkezleri, Fen Fakültesi ve kampüs geneli çevre düzenlemeleri inşaatların birinci etabını oluşturuyor.

Binaların yapımı söz verilen süre içerisinde tamamlandıktan sonra Giresun Üniversitesi öğrencileri ilk kez amfilerde eğitim görecek ve daha çok imkan bulunan bir kampüse kavuşacak. Fakülte içerisinde yapımı devam eden cami projesi de kısa süre içerisinde bitirilerek ibadete açılacak.

Tüm bunlar gerçekleşirken, Giresun Üniversitesi’ne bağışlanan yeni arazi sayısı da gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Eminim ki Giresun Üniversitesi birkaç yıl sonra bölgede hatrı sayılır hale gelecek.

Tüm Giresun Üniversitesi’ne hayırlı olması dileklerimle…

Giresun Üniversitesi Güre Kampüsü
Giresun Üniversitesi Güre Kampüsü
Bunu Paylaşın

Fatih Özdemir

Tüm Yazıları: Fatih Özdemir

Giresun Blog Proje Yöneticisi - 10 yıldır blog yazıyor, arada video çekiyor, her fırsatta geziyor ve freelance dijital projeler tasarlıyorum.

Yorumlar (4)

 • hande
  24 Temmuz 2015 at 11:52 Reply

  2015 yılında eğitime başlayan öğrenciler nerede okuyacak yeni yerde mi eski yerde mi ?

 • anaokulu dolapları
  22 Haziran 2015 at 15:53 Reply

  Çok güzel gelişen bir şehir ve gelişen bir üniversite

 • Ali
  5 Temmuz 2013 at 02:40 Reply

  İlk etap inşaat alanı genişletildi. Şimdi daha fazla bina yapılıyor

 • Taylan Ozgur Ilyasoğlu
  29 Mayıs 2013 at 18:31 Reply

  giresun üniversitesinin gelişmesini çok istiyor ve arzuluyorum bir giresunlu olarak ve böyle haberler gördükçe seviniyorum… ve kampüs harika olacak bence yer bakımındanda içerik bakımındanda giresun plaşlarının hemen yanında olması cazibe bir üniversite haline getirecek ve kampüs inşaatı çevre düzenlemesi gibi etkenler bittikçe harika bir üniversite kampüsüne sahip olacağımızdan hiç şüphem yok :D

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.