Yaşam Şehir Projeleri Giresun ilk uçağı kaçırıyor mu?

Giresun ilk uçağı kaçırıyor mu?

-

Uçak Kafe Aksaray - Giresun
Uçak Kafe Aksaray – Giresun

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin aylar önce, bir benzeri Japonya’da bulunan ve Türkiye’de ilk kez Aksaray’da da uygulanmış olan Uçak Kafe projesinin Giresun’a da yapılacağının müjdesini vermişti.

Giresun ilk uçağı kaçırıyor mu? 2

Proje için Giresun’a şu sıralar Karadeniz’in en büyük gençlik merkezinin inşa edildiği deniz dolgu alanı tahsis edilmişti. Fakat arkaplanda dönen işler, projenin yapılacağı bölgenin belirsizleşmesine neden oldu. Proje için ayrılan 3 dönümlük alan, 1.5 dönüme düşürüldü. Tahsis edilen bu alana uçağın sığmasının bile mümkün olmadığı söyleniyor.

Projenin yatırımcısı Harun Koç; Vali Şahin’den büyük destek aldığını, fakat Giresunluların proje için köstek olduğunu belirtti.

UÇAK SATIN ALINDI!

Kafeye çevrilecek olan 600.000 TL maliyetli uçağın satın alımı gerçekleşti. Projenin tamamı tüm masraflarıyla 2 Milyon TL’yi geçecek.

Giresun’da bu masrafın çıkması için projeyi en az 10 yıl işletmenin gerekli olduğunu belirten yatırımcı, Giresun’u sevdiği için projenin burada gerçekleşmesini istiyor ve önemsiyor. İstihdam açısından da önemli olan Uçak Kafe’nin; 320 kişilik dev bir uçakta, yaklaşık 35-40 çalışanıyla, 250 kişiye hizmet vermesi planlanıyor.

Çevre illerden ( OrduSamsun) ‘projeyi gelin bizim ilimize yapın, Giresun bu yükü kaldırmaz’ tarzında teklifler aldığını belirten Harun Koç, buna rağmen projenin belirsizleşerek durdurulduğunu belirtiyor.

Eğer böyle giderse, Giresun dev bir projeyi elinden kaçırarak, çevre illere teslim etmiş olacak.

Giresun ilk uçağı kaçırıyor mu? 3
Fatih Özdemirhttp://www.fozdemir.com
Giresun Blog Proje Yöneticisi - Hakkımda: www.fozdemir.com/fatih-ozdemir

7 YORUMLAR

  1. BU NURETTİN BEYFENDİYİ ALLAH BELA OLSUN DİYE Mİ VERDİ GİRESUN’A ?! YARALI PARMAĞA İŞEMEZ Mİ ACABA PAŞA HAZRETLERİ! Bİ GÖR Bİ ARKAMIZDA YANIMIZDA DUR!!!

  2. bu proje kesinlikle giresuna yapılmalı çünkü acayip derecede giresunun gelişiminde katkı sağlayaçağını düşünüyorum…. turizm açısından çok güzel bir şey ama giresuna yapılmalı….

Yorum yaparak bu yazıdaki tartışmaya katılın

En Çok Yazanlar

Giresun ilk uçağı kaçırıyor mu? 11
19 YAZILAR11 YORUMLAR
Giresun ilk uçağı kaçırıyor mu? 13
13 YAZILAR7 YORUMLAR
Giresun ilk uçağı kaçırıyor mu? 14
12 YAZILAR1 YORUMLAR

En Çok Okunanlar

Giresun ilk uçağı kaçırıyor mu? 15

Giresun 2015 Tanıtım Filmi – Yeni Versiyon

21
Giresun Belediyesi tarafından hazırlanan Yaşatan ve Yaşayan Şehir: Giresun temalı tanıtım filmi gelen talepler doğrultusunda revize edilerek yeniden yayınlandı!

Bunlar da ilgini çekebilirSenin İçin
Sana özel öneriler

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Giresun Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.