Bizden Giresun Türküleri - Karadeniz Türküleri

Giresun Türküleri – Karadeniz Türküleri

-

Giresun başlı başına bir kültür abidesi! Haliyle bu kültürel zenginliğin içinde harmanlanan eserlerin tadına da doyum olmuyor. Giresun Karşılaması, Giresun’un kayıkları, horondu derken; sizlere harika bir türkü listesi hazırladık. Biliyoruz, dinledikçe Karadeniz’e daha da aşık olacaksınız.

Bu sayfadaki türküleri, hak sahiplerinin gelir elde etmesi amacıyla “korsana karşı olarak” Deezer altyapısında listeledik. Bundan dolayı türkülerin tamamını (15 saniyeden uzun versiyonlarını) dinleyebilmeniz için ücretsiz müzik dinleme platformu Deezer‘a kayıt olmanız gerekiyor. Ardından tekrar bu sayfaya gelerek türkülerin tamamını dinleyebilirsiniz.

Giresun Türküleri - Karadeniz Türküleri 2

http://www.deezer.com/playlist/786371031

Giresun Türküleri - Karadeniz Türküleri 3
Giresun Bloghttp://giresunblog.com/
Türkiye'nin ilk şehir blogunda yazarlar Giresun'un tarihini, kültürünü, yaşamını, projelerini ve sorunlarını anlatıyor, sosyal medyada onbinlerle paylaşıyor: http://giresunblog.com/hakkimizda/

19 YORUMLAR

  1. Oy benum sevdiceğum, trabzon türküsüdür. Bulut bulut üstüne, İçel türküsüdür. (doğrusu ”Bulut bulutun üstüne”- giresun olacaktır). Şarkıyla türkü aynı şey değildir(!). Ayrıca türküleri daha kaliteli sanatçılardan koyarsanız daha iyi olur ( kara davut ve yücel öner olmayabilirdi mesela). Bunların dışında gayet güzel olmuş arttıralabilirse çok daha güzel olur. Elinize sağlık.

    • Bahsettiğiniz iki şarkıdaki yanlış anlaşılma düzeltilerek şarkılar listeden çıkarılmıştır.

      Türkülerin çoğu Deezer’da bulunmuyor. Bundan dolayı sanatçı ayırt etmeksinizin Deezer’daki mevcut sanatçılarla bir liste hazırladık. İlginiz için teşekkür ederiz.

Yorum yaparak bu yazıdaki tartışmaya katılın

En Çok Yazanlar

Giresun Türküleri - Karadeniz Türküleri 24
19 YAZILAR11 YORUMLAR
Giresun Türküleri - Karadeniz Türküleri 26
13 YAZILAR7 YORUMLAR
Giresun Türküleri - Karadeniz Türküleri 27
12 YAZILAR1 YORUMLAR

En Çok Okunanlar

Giresun Türküleri - Karadeniz Türküleri 28

Giresun 2015 Tanıtım Filmi – Yeni Versiyon

21
Giresun Belediyesi tarafından hazırlanan Yaşatan ve Yaşayan Şehir: Giresun temalı tanıtım filmi gelen talepler doğrultusunda revize edilerek yeniden yayınlandı!

Bunlar da ilgini çekebilirSenin İçin
Sana özel öneriler

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Giresun Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.