Yeşil Giresun Belediyespor

Giresun’un içinde bir basketbol muharebesi

Yeşilgiresun Belediyespor Seyirci
Yazan: Umut Kuş

Merhabalar! En içtenlikle Giresun’u benimseyen birisi olarak, daha önce yazmak istediğim yazıyı şuan da yazıyor ve siz değerli taraftarlarımıza iletiyorum.

Sekiz senedir büyük bir savaşın içerisindeyiz. Bu savaş kilometrelerce uzaklardan takip edilebilen, desteklenebilen, hüzünlenip ağlatabilen bir savaştır. Bazen bu savaş içerisinde yenilgiye gülmek bile en içtendir. Çünkü bu bombalı ya da tüfekli bir savaş değil, Giresun’un gururu olup adından taraftarıyla sıkça bahsedilen bir basketbol muharebesidir.

Bir hikayesi var bu şehrin. Bu şehrin bir hikayesi var ki diğer şehirlere nazaran daha duygulu… Zira az miktarla koyulduk bu yola. Belki oyuncularımızı herhangi bir maça götürecek taşıt bile bulamadık. Gün geldi, hedefimizde ligde kalmak vardı fakat tam tersi oldu ve şampiyonluğa oynadık. Bazen 4 milyon Euro’luk bütçesiyle hedefini yüksek yerlere koyan takıma karşı galibiyet aldık… Biz bu şehirde, milyon dolarlardan daha büyük bir şey olduğunun farkına vardık; meğerse biz tüm sevgileri birleştirip kendimize koskoca bir memleket sevgisi oluşturmuşuz. Giresun’un birer muhafızı, bu takımın birer oyuncusu olmuşuz hepimiz.

Bize yetecek salon mu yok? Yapmadılar mı? Hah! Bak sen şu işe…

Elektrik mi yok? Ha? Bunun yanında birde jeneratör mü yok?

Neyse, buna da tamam! Tedarikli geldik… Bizim salonu aydınlatacak flaşımız var!

………..

Taraftar mı? Durun, hakikaten nerede onlar?

Gerçekten bulamıyoruz onları..

Bir dakika…

Buldum!

Üç bin kişilik bir salonda memleket sevdasının türküsünü söylüyorlar…

Neden mi?

Bilmiyorum! Çünkü, hala bu sevdanın bir sebebi yok!

“ İyi ki de Giresunluyum “ dedirten bir basketbol takımına sahip olmak tamamen büyük bir gurur kaynağıdır. Neden mi? Çünkü böyle bir takımı küçük yüreklerine saklamış, minik elleriyle bayrağını sallayıp, gözlerinde yenilgi korkusunu saklayamayan uşaklarımız, kızlarımız var. Bununla birlikte taşını toprağını altın sayan, başka bir diyardan Giresun’a maça gelen olgunlaşmış, daha çok taraftar olmuş ve Giresun’u benimsemiş Osman Ağa(!) torunları var. Kısacası; bu takıma böyle sahip çıkan, nereye gitse oraya giden ve her yerde adını dile getiren taraftarımız var. Maç heyecanıyla sabah 9’da kalkıp formasını giyenlere, yüzünü yıkamadan önce atkısını takanlara, saatler öncesine salonu tıklım tıklım dolduranlara Giresun Blog’dan kocaman sevgiler!

Bir daha ki yazımda görüşmek dileğiyle, sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum. Hoşça kalın…

Yorum yaparak bu yazıdaki tartışmaya katılın

3 Yorum

  • Sizin yeriniz ikinci lig,orda devam edin mücadeleye.Geçen sene trabzonu yendiğinizde bi kibir,bi kudurmuşluk vardı sizde,başınız göğe eriyordu,sonra bi tokatta layık olduğunuz yerde bıraktık sizi.Bizden müsade almadan hiç bir karadeniz takımı ligde kalamaz,kin besleyenler aşalarda mücadeleye devam,samsun,ordu gibi.Rize biraz kinini törpüledi,elimizi öptü lige çıktı,sizde öyle yapın.Yine trabzonlu teknik adam sayesinde gıçınızı düzelttiniz.Bize düşmanlık beslerseniz işiniz zor,benden söylemesi.Öle trabrum,mrabrum laflarıyle kasaba olursunuz.Daha hoşgörülü olacaksınız,komşunuz ermenide olsa saygı göstereceksiniz .Irkçı olanlar hep yok olmuş gitmişler,hep güdük kalmışlar.

    • Merhabalar,

      Yorumunuzu içtenlikle okuyup, ciddiyetle cevaplamak istedim. Öncelikle Giresun Blog olarak bizim Karadeniz illeriyle bir alıp veremediğimiz yok. Dost, düşman olarak ayırdığımız bir kesimde yok. Biz Giresun’a baktığımız gibi, diğer Karadeniz illerine de objektif bakıyoruz. İşimizi ciddiyetle yaptığımız gibi, bu ciddiyetin içerisinde sadece Giresun’u benimsemiyor, diğer Karadeniz illerinde yaşayan Giresunluları da benimsiyoruz.

      İyi günler, dostça kalın.

%d blogcu bunu beğendi: