Yeşil Giresun Belediyespor

Giresun’un içinde bir basketbol muharebesi

Yeşilgiresun Belediyespor Seyirci
Yazan: Umut Kuş
Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 6 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Merhabalar! En içtenlikle Giresun’u benimseyen birisi olarak, daha önce yazmak istediğim yazıyı şuan da yazıyor ve siz değerli taraftarlarımıza iletiyorum.

Sekiz senedir büyük bir savaşın içerisindeyiz. Bu savaş kilometrelerce uzaklardan takip edilebilen, desteklenebilen, hüzünlenip ağlatabilen bir savaştır. Bazen bu savaş içerisinde yenilgiye gülmek bile en içtendir. Çünkü bu bombalı ya da tüfekli bir savaş değil, Giresun’un gururu olup adından taraftarıyla sıkça bahsedilen bir basketbol muharebesidir.

Bir hikayesi var bu şehrin. Bu şehrin bir hikayesi var ki diğer şehirlere nazaran daha duygulu… Zira az miktarla koyulduk bu yola. Belki oyuncularımızı herhangi bir maça götürecek taşıt bile bulamadık. Gün geldi, hedefimizde ligde kalmak vardı fakat tam tersi oldu ve şampiyonluğa oynadık. Bazen 4 milyon Euro’luk bütçesiyle hedefini yüksek yerlere koyan takıma karşı galibiyet aldık… Biz bu şehirde, milyon dolarlardan daha büyük bir şey olduğunun farkına vardık; meğerse biz tüm sevgileri birleştirip kendimize koskoca bir memleket sevgisi oluşturmuşuz. Giresun’un birer muhafızı, bu takımın birer oyuncusu olmuşuz hepimiz.

Bize yetecek salon mu yok? Yapmadılar mı? Hah! Bak sen şu işe…

Elektrik mi yok? Ha? Bunun yanında birde jeneratör mü yok?

Neyse, buna da tamam! Tedarikli geldik… Bizim salonu aydınlatacak flaşımız var!

………..

Taraftar mı? Durun, hakikaten nerede onlar?

Gerçekten bulamıyoruz onları..

Bir dakika…

Buldum!

Üç bin kişilik bir salonda memleket sevdasının türküsünü söylüyorlar…

Neden mi?

Bilmiyorum! Çünkü, hala bu sevdanın bir sebebi yok!

“ İyi ki de Giresunluyum “ dedirten bir basketbol takımına sahip olmak tamamen büyük bir gurur kaynağıdır. Neden mi? Çünkü böyle bir takımı küçük yüreklerine saklamış, minik elleriyle bayrağını sallayıp, gözlerinde yenilgi korkusunu saklayamayan uşaklarımız, kızlarımız var. Bununla birlikte taşını toprağını altın sayan, başka bir diyardan Giresun’a maça gelen olgunlaşmış, daha çok taraftar olmuş ve Giresun’u benimsemiş Osman Ağa(!) torunları var. Kısacası; bu takıma böyle sahip çıkan, nereye gitse oraya giden ve her yerde adını dile getiren taraftarımız var. Maç heyecanıyla sabah 9’da kalkıp formasını giyenlere, yüzünü yıkamadan önce atkısını takanlara, saatler öncesine salonu tıklım tıklım dolduranlara Giresun Blog’dan kocaman sevgiler!

Bir daha ki yazımda görüşmek dileğiyle, sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum. Hoşça kalın…

Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 6 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.