Bizden Giresunum

Giresun Blog satılıyor, yeni sahibini arıyor!

28 Mayıs 2013’ten bu yana faaliyet gösteren Giresun’un en büyük yeni medya oluşumu Giresun Blog olarak, bu zamana kadar giresunblog.com üzerinde Türkiye, Almanya ve Amerika başta olma üzere bir çok ülkeden milyonlarca ziyaretçiyi ağırlamış, kesfet.giresunblog.com üzerinde Giresun’un turizmine katkı sağlamış, sosyal medya üzerinden de milyonlarca insanın Giresun’la tanışmasını sağladık. Faaliyetlerimiz yalnızca online olarak değil Giresun Üniversitesi, bazı Sivil Toplum Kuruluşları, Giresun Belediyesi ve Giresun Valiliği’nin destekleriyle siyasetten tamamen uzak bir konumda offline olarak da yürütüldü. 6 yıldır devam ettirdiğimiz bu yolda bize destek veren ve çalışmalarımızda yer alan herkese bir kez daha teşekkürlerimizi sunmak istiyoruz.

Bildiğiniz gibi iki yıl önce Giresun Blog’un giresunblog.com üzerindeki faaliyetlerini duraklatmak zorunda kalmıştık. Sosyal medyadan ise profesyonel olmayan ve sizlerin ilgisini kaybetmeyeceğimiz Giresun fotoğrafları paylaşmaya devam ettik. Üzerinde çalıştığımız yeni uluslararası seyahat projelerimize yoğunlaşmamız ve Giresun Blog’u yürütecek herhangi dış maddi desteğimimizin olmaması nedeniyle almak zorunda kaldığımız bu karardan ötürü oldukça üzgündük ve bu nedenle fişi tamamen çekip kapatmak yerine projeyi açık tutma kararı almıştık.

Geçen zaman boyunca (2013-2019) Giresun Blog’un ziyaretçi ve takipçi oranlarının düşmesini beklerken, tam tersine daha da fazla artmış olması; yaptığımız bu işin ne kadar doğru ve gelecek vaat eden bir çalışma olduğunu bize tekrar gösteriyor. Aşağıda yıllar bazında ziyaretçi grafiğini görebilirsiniz;

Bu nedenle Giresun’un çıkarları amacına hizmet veren ve turizm anlamında da büyük katkılar sağlayan bu harika projemizi yeni sahibiyle buluşturmanın en doğru adım olacağına inanıyoruz.

Yıllardır reklam almaksınızın gönüllülerle yürüttüğümüz bu projeyi, ayakta kalması adına bu zamana kadar cebimizden harcadığımız tutar kadar bir bedel ile satışını planlıyoruz.

Yeni sahibinden beklentimiz Giresun Blog’u ilk çıktığı günden bu yana olduğu gibi siyasetten uzak, tamamen Giresun’un çıkarlarını gözeterek yönetmesi ve her kesimi memnun edecek paylaşımlarda bulunmasıdır. Ayrıca kapasitesi nedeniyle projenin reklam alınarak gelir elde edilebilme potansiyeli de oldukça yüksektir.

Eğer herhangi bir alıcı bulunamazsa bu 6 yıllık emeğin fişini çekeceğimizi üzülerek belirtmek istiyoruz. 

Bize Facebook, Instagram ya da iletisim@giresunblog.com mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlginiz için teşekkür ederiz.

Giresun Blog satılıyor, yeni sahibini arıyor!Bilgi Alın
+