Bizden Giresunum

Giresun Blog akımı diğer şehirlere de sıçrıyor

Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 3 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bundan tam 3 yıl önce tarafımca başlatılan ve projeye katılan gönüllülerle birlikte bir trend haline gelen Giresun Blog’un yeni yıl dönümünü buradan gururla kutluyorum.

Sevilir sevilmez, beğenilir beğenilmez ama biz 3 yılda 1 milyondan fazla insana Giresun diye bir şehir olduğunu gösterdik ve güzelliklerini tanıttık. Tanıtmaya da devam ediyoruz. Türkiye’de ziyaret etmeyen şehir, dünyada ziyaret etmeyen ülke kalmadı desek yeridir. Elimizdeki istatistikler de bu verileri doğrular nitelikte.

66’dan fazla gönüllü yazarımız, değişken gönüllü ekibimiz ve 380’den fazla makalemizle birlikte milyonlarca kişiye şehrimizi son teknolojileri de kullanarak en iyi şekilde tanıttığımızı düşünüyoruz. Çok iyi tanıtmış olacağız ki yakın komşularımız başta olmak üzere birçok şehir de, kendi şehir bloglarını kurmaya başladı. Bu blogları Giresun Blog’a en çok benzeyenler başta olmak üzere sizlere listelemek istiyorum.

Trabzon Blog

trabzonblog

Giresun Blog’u en çok ziyaret eden 3. şehir konumunda olan Trabzon, dayanamayıp kendi blogunu kurma kararı aldı. İsmi 20 Nisan 2016 tarihinde alınmış ve şuan Giresun Blog’a benzeme yolunda tam gaz ilerliyor. Bari bordo-mavi yapsaydınız diyesi geliyor insanın.

Samsun Blog

samsunblog

5 Şubat 2015’te alan adı kaydı yapılan Samsun Blog da yine Giresun Blog’un temasını kullanıyor. Logoları oldukça güzel ve Samsun’u simgeleyen renklerin kullanılmış. Bir profesyonelin elinden geçtiği belli. Kendilerine başarılar diliyoruz.

Sakarya Blog

sakaryablog

Bir diğer benzerliğe sahip blog ise Sakarya’da. Alan adı kaydı 12 Ocak 2016’da yapılmış. Kendileriyle yaşadığımız kriz sonrası şuan temayı değiştirmişler, ama değiştirmeden önce yine Giresun Blog’a benzer bir yapıdalardı. Web arşivlerinden bu görüntüye ulaşabildim, o yüzden fotoğrafları çıkmamış.

Amasya Blog

amasyablog

Amasya Blog açılmadan önce fikir danışmak için bize ulaşmıştı ve kendilerine yaşadığımız sıkıntıları ve deneyimleri aktarmıştık. Logolarını Giresun Blog’a benzer bir şekilde hazırlasalar da site faaliyete geçemedi.

Gümüşhane Blog

gumushaneblog

18 Ekim 2015’te alan adı kaydını alan güney komşumuz Gümüşhane ise blogunda kendine has bir tarzla farklı bir tema kullanmış.

Yozgat Blog

yozgatblog

Giresun Blog açıldıktan 1 yıl 4 ay sonra, 23 Eylül 2014’te açılan Yozgat Blog da farklı bir tarzda.

Sivas Blog

sivasblog

28 Temmuz 2015’te kaydını yaptıran güney komşumuz Siva da, blogu açıldıktan sonra pes etmiş. Zaten içerik de Sivas ile alakalı değil.

Afyon Blog

afyonblog

Afyon da 5 Temmuz 2015’te blogunu açmış, fakat içerik yine şehirle alakasız.

Ordu Blog

Yakın komşumuz Ordu da blogunu açma konusunda bizimle irtibata geçmişti. Fakat onlar da henüz harekete geçemedi.

Giresun Blog olarak formatımızla şehirlerin tanıtımına ve seslerini duyurabilmelerine örnek olduğumuz için gururluyuz. Destekleyen-desteklemeyen herkese teşekkürler.

Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 3 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.