Bizden

Giresun Blog’un 2014 yılı dolu dolu geçti

Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 5 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

28 Mayıs 2013 yılında kurulan ve faaliyetlerine Ekim 2013 yılında başlayan Giresun Blog sosyal medya projesi; proje bünyesindeki giresunblog.com internet sitesi ve sosyal medya hesaplarımız Giresun’un en kaliteli içerik platformu haline gelmiştir. Türkiye’de ve Dünya’da ilk diyoruz. Çünkü bu kapsamda profesyonel olarak yönetilen başka bir blog sitesi yok. Dünyanın 4 bir yanından 54 farklı Giresun aşığı yazarın yazmış olduğu yazılarla süslenen giresunblog.com, hiçbir siyasi oluşum ya da örgüt tarafından desteklenmiyor olup, kendi bütçesiyle ayakta durmaktadır.

Giresunblog.com internet sitesini 2014 yılı boyunca 250.000 kişi ziyaret etti. 2014 yılı boyunca yazılan 203 yazının altına 640 kişi yorum bıraktı. İnsanlar arama motorlarında en çok “giresun blog, giresun türküleri, giresun üniversitesi, giresunblog, ordu giresun havaalanı, giresun hayvanat bahçesi, giresun, giresunda ne yenir, giresun şarkıları” aramalarını yaparak sitemize ulaştı. En çok ziyaret eden ülkeler sırasıyla Türkiye, Amerika, Almanya, Rusya, Hollanda, Fransa, İsviçre, İngiltere, Avusturya ve Azerbaycan oldu.

En çok ziyaret eden 3 ülkede en çok ziyaret eden şehirler/eyaletler ise sırasıyla;

Türkiye için: İstanbul, Ankara, Giresun, Trabzon, İzmir, Bursa, Kocaeli, Samsun, Antalya, Adana ve Ordu

Amerika için: New York, Virginia, Columbia, California, New Jersey, Connecticut, Pennsylvania, Massachusetts, Texas ve Maryland

Almanya için: Eschborn, Münih, Berlin, Hamburg, Cologne, Frankfurt, Dortmund, Stuttgart, Essen ve Hanover

Yazı, yorum, görüntülenme ve etkileşim oranlarına göre 2014 yılının en popüler giresunblog.com yazarları Fatih Özdemir, Umut Kuş, Furkan Özcan ve Zeynep Dilara Durmaz oldu.

2014 yılı boyunca anasayfamız haricinde en çok tıklanan sayfamız “Giresun Tanıtım Filmi – Her Yönüyle Karadeniz“; videolar dışında en çok okunan yazı ise tarafımca (Fatih Özdemir) yazılan “Giresun Üniversitesi Bilgilendirme ve Tanıtım“; ikinci yazı Onedio tarafından oluşturulan “28 Maddede “Giresunlu” olmak“; üçüncüsü ise Zeynep Dilara Durmaz tarafından yazılan “Giresun’un meşhur yemeklerini tattınız mı?” oldu.

Hayat Yolunda dizisinin Giresunlu fenomeni Tayfun Kuzu (Yıldıray Şahinler) ile yapmış olduğum röportaj ve “Çıkasun” tabelası geçen yıla en çok damgasını vuran içerik çalışmalarımız arasında yer aldı. Deezer üzerinde oluşturduğumuz “Giresun Türküleri” arşivi, Uluslararası dijital müzik platformu Deezer’ın en çok dinlenen müzik listelerinde uzun bir süre ilk 10’da yer aldı.

Giresun’un 360 derecelik açıyla tam panoramik fotoğraflarını çektik. 2014 yılında eklediğimiz 17 mekanı, bu yıl daha da arttırmayı hedefliyoruz.

Giresun Blog Android uygulamasını yayınladık. Kısa sürede binlerce kişi telefonlarına indirdi ve artık yazılarımızı akıllı telefonlarından hızlıca takip edebiliyorlar.

Giresun’daki sinemaların yetersiz ve kalitesiz olmasından dolayı bir imza kampanyası başlattık. Kampanya 1 hafta içinde sonuçlandı ve salonların yenilenmesine vesile olduk.

Giresun Blog Festival Otobüsü ile 32 takipçimizle birlikte Paşakonağı Yaylası Kar Festivali ve Off-Road Oyunları’na gittik. Bizimle gelen 15 takipçimize Off-Road araçlarıyla safari turu hediye ettik.

Sahafzade Kitabevi’nde “1 harften 4 yazara” ve “1 harften 5 yazara” etkinlikleriyle Giresunlu yazarları canlı yayınlarda buluşturduk. Yine aynı kitabevinde Sahafzade Kitabevi’nin katkılarıyla ünlü yazar Sinan Yağmur’un imza gününe destek olduk. Yine Sahafzade Kitabevi’nin destekleriyle Giresun Şiir Blog‘u kurduk.

Giresun Federasyonu tarafından organize edilen “Afyon Şehitlerine Ziyaret” etkinliğine takipçilerimizi ücretsiz olarak taşınmasına vesile olduk.

2014 yılı içerisinde çekmiş olduğumuz “Hayatım Giresun, Rehberim Giresun Blog” isimli tanıtım video klip çalışmamız en çok izlenen videolarımız arasında yer aldı.

Geçen yıl yapmış olduğumuz interaktif ödüllü yarışmalarla toplam 1000 TL para değerinde ödül dağıttık.

2014 yılı EMITT Turizm Fuarı Giresun Standında, İstanbul Feshane Giresun Günleri ve Ankara Giresun Günleri’nde giresunblog.com’un broşürlerini dağıtarak hemşehrilerimize tanıttık.

Facebook, Twitter ve Instagram hesabımız ise hızla yükselen sosyal medya hesaplarımız arasında yer aldı.

Ve şimdi 2014 yılına baktığımızda yapmış olduğumuz bu çalışmalar bize daha da heyecan veriyor. Özellikle diğer şehirlerden gelen “Biz de şehrimizin blogunu açmak istiyoruz, yardım edin” taleplerini duymak bizi mutlu ediyor. Yeni yılda daha büyük projelerle birlikte sizlerle olmaya devam edeceğiz.

Hepinizi seviyoruz.

Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 5 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.