Bizden

Giresun Blog şimdi 1 yaşında!

Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 6 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Dünyada sadece seçkin birkaç şehirde profesyonel olarak yönetilen şehir bloglarından birisi de Giresun’da!

Kirazın anavatanı, fındığın başkenti Giresun, Karadeniz’de bir ilki yaşıyor, internet ortamında yeni bir boyuta taşınıyor. Giresun Blog olarak, Giresun’u sosyal ve kültürel anlamda yeni bir seviyeye çıkarmayı hedefleyen blog tarzında bir internet sitesi ve sosyal medya platformu olarak yaklaşık 1 yıldır Giresun’da faaliyet gösteriyoruz.

Projeye dahil olan gönüllü yazarların; Giresun’un gündemi, sorunları, mekanları, etkinlikleri ve kültürel özellikleri gibi belirlenmiş kategoriler bünyesinde yazdığı yazılarını, kontrollerden geçirdikten sonra giresunblog.com‘da tüm Giresunlularla paylaşılıyoruz.

Giresun Blog’un gücü, “Giresun Blog Neferleri” adı altında toplanan genç ve dinamik isimlerin azminden geliyor. Neferlerimizle, blogun daha fazla tanınması ve gelişmesi için yeni çılgın fikirler üretiyoruz. Bu kapsamda organizasyonlar ve yarışmalar düzenliyor, mevcutta yapılan etkinliklere de destek oluyoruz.

Giresun Blog, bu zamana kadar Giresun Üniversitesi’nde sosyal medya semineri, Giresun Belediyesi işbirliğiyle Kitap ve Oyuncak Kumbarası’nı teşvik amaçlı Facebook ve Twitter yarışması, Sahafzade Kitabevi işbirliğiyle 4 Giresunlu yazar ile Youtube üzerinden canlı yayın programı ve ünlü yazar Sinan Yağmur ile imza günü etkinlikleri başta olmak üzere Giresun’da birçok etkinlik yaptık.

En son “Hayatım Giresun, Rehberim Giresun Blog” adında, Giresun Endüstri Meslek Lisesi Sinema Kulübü öğrencileri tarafından çekilen ve Giresun’u kültürel anlamda da tanıtan bir reklam filmi çalışması da gerçekleştirdik. Filmde kullanılan ve tüm dünyada klasik Giresun esprisi haline gelen “Çıkasun” tabelası ise büyük yankı uyandırdı. Giresun’un çıkışına yerleştirilen Çıkasun tabelasının önünde çekilen fotoğraf, sosyal medyada onbinlerce kişi tarafından paylaşıldı.

Giresun’un 360 derecelik panoramik açıyla yakalanmış fotoğrafları da Giresun Blog’da yer alıyor. Artık internet üzerinden Giresun’u sanal olarak gezmek de mümkün! Proje Yöneticisi Fatih Özdemir tarafından şehrin belirli noktalarından çekilen panoramik fotoğraflar giresunblog.com/28/panoramik adresinden incelenebilir. Google işbirliğiyle Google Haritalar servisi üzerinden Giresun’a yakınlaşarak da izlenebilir.

Aslında proje sadece Giresun’un tanıtımından ibaret klasik bir internet sitesi değil. Giresun Blog sayesinde ortak yönleri bulunan onlarca Giresunlu yetenekli genç de birbirleriyle tanışma fırsatı elde etti. Bu tanışmalar, şehrimiz için yapılacak birçok çalışmanın da önünü açtı.

Giresun Blog olarak; her gün güncel paylaşımlar yaptığımız Facebook, Twitter, Google Plus, Pinterest ve Foursquare platformlarındaki takipçi sayısımızı arttırmayı hedefliyoruz. Ayrıca Instagram’de #giresunblog etiketiyle atılan fotoğraflardan da bir galeri oluşturmayı planlıyoruz.

Sevdiklerinize de Giresun Blog’dan bahsetmeyi unutmayın, birlikte nice yıllara :)

Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 6 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.