Giresun Kitap ve Oyuncak Kumbarası

Giresun Belediyesi’nden Kitap ve Oyuncak Kumbarası

Atatürk Meydanı’nda Giresun Belediyesi’nin önüne Kitap ve Oyuncak Kumbarası kuruldu. Kumbaraya atılan kitap ve oyuncaklar, ihtiyaç sahiplerine iletiliyor.

Giresun Kitap ve Oyuncak Kumbarası
Giresun Kitap ve Oyuncak Kumbarası

Son dönemde sosyal sorumluluk projelerinin gözle görülür bir şekilde arttığı muhakkak. Yapılan projelere vatandaşların gösterdiği ilgi büyük olunca, proje sahipleri daha da iştahlı şekilde yeni rakip projeler üretmeye çalışıyor. Bu serüvene dahil olmak isteyen Giresun, çok hoş bir sosyal sorumluluk projesine el attı.

Atatürk Meydanı’nda Giresun Belediyesi‘nin önüne Kitap ve Oyuncak Kumbarası kuruldu. Kumbaraya atılan kitap ve oyuncaklar, ihtiyaç sahiplerine iletiliyor. Üstelik MNG Kargo’nun verdiği destek ile Türkiye’nin her yerinden bu kumbaraya ücretsiz olarak Kitap ve Oyuncak gönderebiliyorsunuz. Eğer düşünüyorsanız, kitabınızı veya oyuncağınızı en yakın MNG Kargo şubesine gidip 130218390 müşteri numaralı “Giresun Belediyesi Kitap ve Oyuncak Kumbarası“na ücretsiz kargolayabilirsiniz!

Elif Şafak da dahil olmak üzere birçok yazar ve önemli isim, projeyi Twitter hesapları ve köşe yazıları üzerinden takdir etti. Türkiye’de çok ses getiren proje, şimdi de yurtdışına açılma yolunda ilerliyor. Genel halk tepkisi ‘Çok basit bir iş, keşke bütün belediyeler yapsa’ oldu. Darısı diğer belediyelerin başına!

Giresun Belediyesi’ne bu anlamlı proje için teşekkür ediyoruz.

 

Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 6 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Fatih Özdemir

Giresun Blog Proje Yöneticisi - Hakkımda: www.fozdemir.com/fatih-ozdemir

5 yorum yapıldı