Giresun Adası Gündem Öneriler Sorunlar

Giresun Adası turlarında acilen düzeltilmesi gereken sorunlar

Yazan: Ataol Demir
Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 4 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Adamıza yapılan turlar ile alakalı bir genel haber yazısını daha önce sizlerle paylaşmıştım ve yazımda bir sonraki yazımın bu turlar esnasın tespit ettiğim eksiklikler ile ilgili olacağını belirtmiştim. Tabi ki ilimde yapılmaya başlanan böyle güzel bir organizasyonu eleştirmek istemem ama turizm sektöründe yer aldığı için uzmanlık alanıma giren bu etkinliğin tespit ettiğim eksikliklerini belirtmem gerekiyor ki giderilebilsin (yazım ciddiye alınırsa tabi).

İlk olarak belirtmek istediğim nokta turlara katılmak için limana girdiğimiz geçiş alanı. Bu alan oldukça bakımsız ve boş kalmış durumda. Öyle ki liman içerisinde çalışan araçlar toz, toprak hatta çamura neden olmakta. Alanda araçların meydana getirdiği kirlilik önlenmeli ve alan tamamen temizlenmeli, bunun yanı sıra yol oldukça boş duruyor, güzel bir dekorasyonla daha cazip hale getirilebilir.

giresun limanı

İkinci bir eksiklik ise pos cihazının bulunmaması nedeni ile ödemelerin sadece nakit olarak yapılması. Kart ile ödeme yapmak isteyen misafirler ister istemez zor durumda kalmakta.

Bilet satışının yapıldığı binada hediyelik eşya satışı yapılıyor ama yöresel veya adanın mitolojik yapısına uygun hiçbir ürün yok.

giresun limanı hediyelik eşya

Yat içerisinde görev yapan personelin belirli bir üniformaları yok ve yemeklere (özellikle balık ekmeğe) biraz daha özen gösterilmeli.

Giresun Adası’na tarihi seferler başladı

Adaya ayak bastığımızda bize güler yüzlü arkadaşlar eşlik etse de maalesef geniş bilgi sahibi, kalifiye yetişmiş ve go kart sahibi bir rehber yer almamakta ve ada içerisinde tam anlamıyla güvenlik önlemleri alınmamış durumda.

giresun adası sefer

Turlar yeni başladığı için eksiklikler tabi ki olacak, dışarıdan bakıldığında basit görülen ama olaya profesyonel açıdan baktığımızda kesinlikle giderilmesi gereken bu eksiklikler telafi edildiği takdirde turların katılan misafirler açısından kalite değeri fazlasıyla artacak ve il turizme büyük katkılar sağlayacaktır.

Kendinize İyi Bakın Hepinize Teşekkür Ederim

Giresun Adası'nda mitolojik ve tarihi tekne seferleri başladı

Posted by Giresun Blog on 13 Ağustos 2015 Perşembe

Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 4 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.