Giresun’da yine bilindik manzaralar – 2014

Yoğun fırtına ve şiddetli dalgalara dayanamayan sahil yolu ulaşıma kapandı. Denizin taşması sonucunda bu korkunç görüntüler ortaya çıktı.

Giresun artık bu görüntüleri görmeye alıştı. Meteoroloji tarafından yapılan sel ve fırtına çağrısı dün gece yüzünü gösterdi. Yoğun fırtına ve şiddetli dalgalara dayanamayan sahil yolu ulaşıma kapandı. Denizin taşması sonucunda ise bu korkunç görüntüler ortaya çıktı. 

Derinliği gittikçe artan su birikintileri nedeniyle de günlük yaşam tamamen aksadı. Kumyalı Cumhuriyet Parkı’nda ise ciddi maddi hasarlar var.

Yaşanan bu felaketten ötürü tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun diliyor; sahil yolu için önlem almayan yetkilileri de bir an önce konuyla ilgili çalışmalar yürütmeye davet ediyorum. Bu utanç hepimizin.

Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 5 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Fatih Özdemir

Giresun Blog Proje Yöneticisi - Hakkımda: www.fozdemir.com/fatih-ozdemir

11 yorum yapıldı

  • TC Çapulcu Aydin Yildiz giresun beoediyesi cehape de siz mani olun bizde görelim azcık bilim adamlwrıyla değil de uğraşman gereken konularla uğraş bak japonyaya 9 şiddetindeki depreme dayanıklı tsunamiye de dayanaklımı boş boş çapulistlik yapıcana susta adam sansınlar

  • kimseye sormadan bilim adamlarini cagirmadan yaparsaniz sonu boyle olur ama tum karadeniz yine akp vermis oyunu beter olsunlar

  • bilinen tek şey var “denizden aldığınızı bir gün deniz geri alacaktı ” ve şuan onları yaşıyoruz yakında bize sadece sınırda ucu değen havalimanımızda gidecek …

  • Bu çeşitli kaynaklardan alınan bilgiler ışığında yazılmış bir blog yazısıdır ve tam manasıyla haber niteliği taşımamaktadır. Uyarılarınız doğrultusunda yazı tekrardan revize edilmiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.

  • Haberde eksiklikler var su baskını yağmur nedeniyle değil denizden gelen büyük dalgalar nedeniyle olmuştur. Haberde yer alan gece fotoğraflarıda 2009 yılından kalma. Dikkatli bakınca gayet kolay anlasiliyor. Fotoğrafta yer alan Fortis bank tarih olalı yıllar var.