Mekanlar Merkez Projeler

Gedikkaya Projesi’ne yamaç paraşütü sahası da ekleniyor

Gedikkaya - Foto: Fatih Özdemir
Gedikkaya - Foto: Fatih Özdemir

Gedikkaya zamanında bizler için sadece ağzı açık bir görüntüden ibaretti. Geçtiğimiz aylarda Giresun Belediyesi tarafından yapımına başlanan Gedikkaya projesi ile Giresun yepyeni bir cazibe merkezi kazanıyor.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun geçtiğimiz günlerde temelini attığı “Gedikkaya Projesi” hızla ilerliyor. Başkan Aksu’nun özel önem verdiği projeye yamaç paraşütü alanın da ilave edilmesi için çalışma başlatıldı.

Gedikkaya Projesi’ni hazırlayan Plan ve Proje Müdürü Selim Özgürel ve Fen İşleri Müdürü Ergun Altıyaprak bölgede yamaç paraşütü alanı oluşturmak için inceleme yaptı. Projeye ilave yapılacak yamaç paraşütü alanları ile ilgili çalışmalar Başkan Aksu’nun onayından sonra yapılmaya başlanacak.

Giresun Kalesi‘nden yapılan yamaç paraşütü atlayışlarının Gedikkaya’dan da yapılabileceği, alternatif turizm çeşitliliği oluşturulacağı belirtildi.

Yorum yaparak bu yazıdaki tartışmaya katılın

1 Yorum

  • Giresun ile ilgili böylesine güzel gelişmeleri görmek insanı gerçekten mutlu ediyor. Hem sportif hem de turistik anlamda ciddi bir getirisi olacağına inanıyorum. Hatta benim önerim Burhaniye Köyü civarından yapılsa, hem daha geniş bir bölgeye hitap edilir hem de daha yüksek olduğu için mazara daha keyifli olur.

%d blogcu bunu beğendi: