Yöresel Değerler Türküler “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” Dizisinde “Giresun’un İçinde” Türküsüne Atıf

“Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” Dizisinde “Giresun’un İçinde” Türküsüne Atıf

-

ATV’de bu sezon yayınlanmaya başlayan, yeraltı dünyasını konu alan “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisi bildiğiniz gibi çok ses getirdi. Çünkü başrolde “Kurtlar Vadisi”nin efsane karakteri “Çakır”ı canlandıran Oktay Kaynarca ve yapımcı olarak ise ünlü yapımcı Raci Şaşmaz var. Yeni dizide ise Hızır Çakırbeyli diye Karadenizli bir mafyayı canlandırmakta. Fakat dizede Çakırbeyli ve ailesinin tam olarak nereli olduğu belli değildi. Ancak daha sonraki bölümlerde Hızır karakteri hapishaneye girerken kimliğinde Trabzon gözüktü maalesef.

jjjj

“Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” Dizisinde “Giresun’un İçinde” Türküsüne Atıf 2

Fakat biz Giresunlular için ilgimizi çekecek olan nokta dizinin 20 Ekim 2015’de yayınlanan 7. bölümünde saklı.

Bu bölümde ana karakter Hızır’ın kardeşi İlyas, Hızır’la görüşmek istemektedir. Bu yüzden İlyas, Hızır’ın sağ koluna abisinin yerini sorar. Bunun üzerine İlyas’ı korumakla görevli olan Fahri’ye, yine Hızır’ın adamı Vehbi, İlyas’ın gideceği adresi iletir ve bu adresteki sokak GİRESUN SOKAĞIDIR. O sokakta ünlü Giresun türküsü “Giresun’un İçinde” türküsünün hikayesine benzer bir olay yaşanmaktadır…

https://www.youtube.com/watch?v=F0Qism1KDWk

Bu olaydan sonra kanala dizi için öneride bulundum ve Oktay Kaynarca’nın seslendirdiği “Gemiler Giresun’a” türküsünü de kullanmalarını önerdim ve dizideki Karadenizli ailenin nereli olduğunu artık açıklamalarını talep ettim. Ancak bunu yaptıktan sonra yukarda da söylediğim gibi ailenin Trabzonlu olduğu ortaya çıktı. Siz Giresun adına görüşlerinizi bildirirseniz belki bizi duyarlar ve  senaryoda Giresun ile ilgili daha çok konuya değinirler.

ATV’ye görüşlerinizi yollamak için: http://wex.atv.com.tr/yorum,atv_genel.html

giresun-sokagi

(3 Kasım 2015’de yayınlanan 10. Bölümden bir sahne, o sokakta ikâmet eden Nazlıcan karakteri oradan taşınırken…)

19 YORUMLAR

  1. Eğer biz giresunlu lar bi kamuoyu oluşturabilir ve linkdeki atv Dizi formuna yeterince yazı yazabilirsin ayrıca Giresun’da ki kamu sivil toplum kuruluslarindanda girişim olursa belki bazı şeyler değişebilir diye düşünüyorum. Hatta Hayriye annenin fındık bahçeleri ve senaryoya göre Çakır’ın saklanması falan gerekirse yeşil giresunumdada çekimler olur bunun gibi yazılar üretip yazın atv ye arkadaşlar.
    Ah şu senaryoyu ben yazacaktım varya hehehe ???

  2. Eğer biz giresunlu lar bi kamuoyu oluşturabilir ve linkdeki atv Dizi formuna yeterince yazı yazabilirsin ayrıca Giresun’da ki kamu sivil toplum kuruluslarindanda girişim olursa belki bazı şeyler değişebilir diye düşünüyorum. Hatta Hayriye annenin fındık bahçeleri ve senaryoya göre Çakır’ın saklanması falan gerekirse yeşil giresunumdada çekimler olur bunun gibi yazılar üretip yazın atv ye arkadaşlar.
    Ah şu senaryoyu ben yazacaktım varya hehehe 😎😎😎

Yorum yaparak bu yazıdaki tartışmaya katılın

En Çok Yazanlar

“Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” Dizisinde “Giresun’un İçinde” Türküsüne Atıf 24
19 YAZILAR11 YORUMLAR
“Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” Dizisinde “Giresun’un İçinde” Türküsüne Atıf 26
13 YAZILAR7 YORUMLAR
“Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” Dizisinde “Giresun’un İçinde” Türküsüne Atıf 27
12 YAZILAR1 YORUMLAR

En Çok Okunanlar

“Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” Dizisinde “Giresun’un İçinde” Türküsüne Atıf 28

Giresun 2015 Tanıtım Filmi – Yeni Versiyon

21
Giresun Belediyesi tarafından hazırlanan Yaşatan ve Yaşayan Şehir: Giresun temalı tanıtım filmi gelen talepler doğrultusunda revize edilerek yeniden yayınlandı!

Bunlar da ilgini çekebilirSenin İçin
Sana özel öneriler

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Giresun Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.