Gündem

Eski Giresun Valisi Dursun Ali Şahin şimdi de Edirne’yi karıştırmış :)

Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 5 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Döneminde şehrimizde birçok eser kazandıran, açığa alındığında ise Giresun’dan gözyaşları içinde ayrılan Eski Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, bu yıl içerisinde Edirne’ye Vali olarak atanmıştı. Giresun Valiliği dönemindeki gafları ve yaptığı çılgın projeleriyle adından sıkça ulusal basına söz ettiren Vali Şahin, formundan ödün vermemiş gibi görünüyor.

Açığa alınmasının ardından Düzce’de belediye başkanlığına aday adayı olan Dursun Ali Şahin, uzun bir süre ortalıklarda görünmemişti. Ardından da Edirne’ye vali olarak atandığı duyurulmuştu.

Giresun Valiliği süresince halkın büyük tepkisini çeken “resmi kurumlarda kepekli ekmek zorunluluğu”, “restoranlarda şeker ve tuzun azaltılması/kaldırılması” gibi projelerinin yeni versiyonlarını Edirne’de de uygulamaya başlayan Vali Şahin, Edirnelileri şimdiden çileden çıkarmış gibi görünüyor :)

Şeker tüketiminden kaynaklanan hastalık riskinin azaltılmasını önlemek amacıyla kahvehane, kıraathane, çay bahçeleri, kafe, çay ocakları gibi ticari işletmelerde çay ve bazı sıcak içeceklerin yanında verilen şeker sayısı bire düşürme projesini bu kez de Edirne’ye duyuran Vali Şahin, Giresun’da gördüğü tepkilerin aynısını Edirne’de de almaya devam ediyor.

Benim düşüncemi soracak olursanız sağlık adına yapmış olduğu bu uygulamaları hoşuma gitmişti, fakat bizim Giresun’da bu yemez :) Hadi geçtim Giresun’u, Türkiye’de bu uygulamaların sorunsuz olarak kabul edileceği bir yer yoktur diye tahmin ediyorum. Zaten Edirne’deki durum bu lafımı doğrular nitelikte.

Diyeceğim o ki; Edirnelileri çok eğlenceli günler bekliyor :) Çünkü daha uygulanmayı bekleyen ve zamanında Giresun’da deneyemediği birçok gizli projesi var. Ama diğer somurtgan valiler ile karşılaştırırsak oldukça sempatik bir adamdır, kıymetini bilin :) Bu yazıyı da onu eleştirmek için yazmadım zaten. Giresun’umuza çok eser/proje kazandırdı zamanında, hakkı ödenmez. Şehrimiz adına çalışan kişilerin başımızın üzerinde yeri var.

Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 5 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.